Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi pro es kontra ervek?...

Cumi pro es kontra ervek? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

A parommal nem tudunk megegyezni cumi kerdesben. Olvastam tobb tanulmanyt - tudomanyosat is - errol, de nagyon megoszlanak a velemenyek.


En a cumi mellett vagyok, mert azon kivul, h megnyugtatja a babat, a cumizo mozgas segit a ragoizmok es a beszedkeszseg fejlodeseben is. A paromat errol sajnos nem tudom meggyozni, mert szerinte felesleges, a cumi modern talalmany, regen is megoldottak cumi nelkul. Raadasul raszokhat a gyerek es elorehozhatja a fogait is, amit kesobb majd csak fogszabalyozassal lehet helyrehozni. En ezt nem igy latom, m ha nem visszuk tulzasba a cumit, akkor mindenkepp jotekony hatasai vannak.


Szerintetek? Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? Esetleg valami tudomanyos tanulmany, cikk, konyv, iromany ezzel kapcsolatban.


Ertelmes valaszokat kernek, ha lehet. Koszonom elore is!


2014. jún. 27. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaphato ortodentikus cumi, ami vigyáz a fogakra.


Nálunk is lement ez a beszélgetés baba előtt. Aztán úgy döntöttünk lesz otthon, de csak vészhelyzetre. Aztán eljött a vészhelyzet is, de a gyereknek nem kellett. Azóta is csak játszik vele, fogja a cumi részt és rázza a szárát, de sosem cumizott. Én úgy gondolom, hogy nem károsabb, mint mikor az ujját szopja, de akárhogy is döntenétek, a végsőt úgy is a baba mondja ki. :)

2014. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elfogadja a cumit egyáltalán a gyereked?

Az enyémnek odaadtam, valamennyire pár percre elfogadta de végül kiköpte. Amúgy én is vaciláltam, de úgy voltam vele, ha megnyugtatja legyen. Ezek azért modernebb cumik, mint régen voltak és a kiálló fog sem csak és kizárólag a cumitól lehet, mert lehet akár állkapocs miatt vagy nincs hely a fogaknak, szóval azért nemcsak a cumi a bűnös.

A gyerekemnek végül nem kellett a cumi, már kb 4 hónaposan teljesen leállt vele, végül egy játékát rágcsálja ez egy puha rongy végülis, biztos láttál már ilyeneket.

Szeirntem ne az lehgyen a fontos hogy majd a fogainak milyen lesz, mert lehet hamar leszokik róla, de az is lehet hogy nem. De ami tuti, úgyis talál magának majd valami kedvencet amit úgyis rágni fog. Sok gyereknek az anyuka cicije a kedvenc, én örülök, hogy nem ez lett neki :) nehéz lenne csak úgy az utcán odaadni :) Szóval ha nem adjátok oda a cumit talál mást, de lehet neki nem is kell, mert inkább valami rongyot fog rágni.

Had rágja, baja nem lesz, de megnyugtatja, ez pedig fontos. Annyi minden káros dolog van, amit nem tud majd a férjed kikerülni, hogy az hogy cumizik-e a gyerek már olyan mindegy.

2014. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eloszor is, koszonom a gyors valaszokat! :)


Kicsit pontosabban, meg nem szulettek meg a babak (ikrek). Most vagyok 26 hetes :) De ugye keszulunk a jovevenyekre es a parommal atbeszeljuk az esetleges velemenyeltereseket.


En azon vagyok, h mindenkepp legyen cumi otthon a biztonsag kedveert. Aztan persze, ha nem kell a babaknak, akkor kidobjuk.


A kiallo fogrol tudom, h okozhatja genetika is. Sajnos nalunk a anyukam agan sok az egerfogu :))), de ez nem a cumitol/ujjszopastol van. Anyukamnak is, az o occsenek is, nekem is es az en ocsemnek is volt fogszabalyzonk es most a fogsora mindenkinek tokeletes :) Szoval ez a legkisebb gond.


Olvastam olyan tanulmanyt - a cumi mellett - h az az anyuka, aki elvette a cumit a babatol - most NEM azokra a babakra gondolok, akiknek alapbol nem kellett a cumi - es raszokatta a kanallal valo evesre pici korban, sokkal nehezebben fejlodott a beszedkeszsege kesobb a gyereknek.

2014. jún. 27. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezen ennyire felesleges előre rugózni. Saját tapasztalat: én eléggé cumiellenes voltam, de kaptunk ajándékba, így amikor már nem volt ötletem, hogyan csillapítsam a pár hetes baba vigasztalan sírását, a szájába adtam. Kiköpte. Mindkét gyerekemmel ez volt a forgatókönyv. Van ismerősöm, akinék ugyanígy kezdődött, de kitartóan rászoktatta a gyereket a cumira, nekem azért ennyire nem volt fontos.

Az első évben biztosan jó lett volna, mert nagyon sokat ciciztek éjjel, kb. én voltam az élő cumijuk. Később, amikor pár barátnőm azon aggódott, hogy mi lesz, mert az oviba nem engedik be a cumit, a gyerek meg nem tud elaludni, már nem bántam. De egyáltalán nem törvényszerű, hogy nehéz legyen a leszokás.

Azt javaslom, ne dönts előre, próbáld meg, és bízd a babára a döntést. Azt viszont hadd jegyezzem meg, hogy a beszédfejlődés és a cumizás között az égvilágon semmi összefüggés nincs.

2014. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem a párom mondta h inkább cumi,mert a fia az ujjszopásra szokott rá és nehéz volt róla leszoktatni.és igazából annak én sem vagyok a híve,mindig nàla van,akármikor be tudja kapni és azért a koszos kezét szopogatni nem annyira praktikus.sal nálunk a cumi győzött,már leszokóban van róla.már van h alváshoz sem kéri.most megy oviba,ott meg úgy sem lehet,akkor tuti leszokik róla.amúgy a fogsora tökèletes.és férjednek üzenem,régen is volt cumi,legalábbis ha a 30év régnek számít:)
2014. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

húúúú akkor még sok nézeteltérésetek lesz :)

amikor én szültem a felicitas csomagba volt mam cumi, nem tudom van-e még ilyen és mi jár hozzá, így mi nem vettünk. De jó is, mert mint írtam nem kellett.

Mondjuk a tápszert, teát, vizet cumisüvegből itta, de ahogy lehetett kapta az itatót. Nem erőltettem, mert elsőre nem ment, így újra cumisüveg volt, de aztán elővettem az itatót és már tudta használni. De mondom neki nem kellett a játszócumi amúgy sem. Nem okoztott neki nagy lelki törést mert azt a rongyos valamit rágja :)

2014. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen, való igaz, hogy a cumi megnyugtatja a gyermeket, de ez nem lehet a végső megoldás! Normális helyzetben, mikor jól van lakva, ki van aludva, nincs hiányérzete, akkor NEM kell cumi! Tessék hanyagolni, mert a cumi mint egy hiánypótló eszköz van jelen! Gondolj bele, a felnőtteknél a rágó, a rágcsálás, esetleg a cigaretta ugyanezt a hiányérzetet teszi helyre! Kisgyermek korban kialakuló rossz szokást kell egyre lecsökkenteni, hogy ne legyen függő, a függőség kialakulása szűnjön meg! Inkább a nyugtalanság okait kellene helyre tenni, és egy kiegyensúlyozott "káros szenvedélyektől mentes" babát nevelni! A cumi, maximum csak egy "szükséges rossz" lehet, de nem válhat a mindennapok "nélkülözhetetlen szükségletévé"!
2014. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Azt is komolyan gondold at es sztem fontosabb kerdes h.akarsz e szoptatni mert a jatszocumi hasznalatat csokkenti a melln toltott idotnes ugy lehet kevesebb tejed lesz. Bar ikrek es megertem ha 2 gyereknel nem fer bele az allando szoptatas.

2014. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!