Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mernétek így gyermeket...

Ti mernétek így gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Nincs még 1 éves munkaviszonyom, szóval gyest, ha jól tudom, nem kapnék. Es van egy 500.000 ft-os tartozásom, amit fizetnem kell minden hónapba. A párom viszont nagyon jol keres. Szeretnénk kisbabát, de így nem felelőtlenség? Most keszülünk uj lakást keresni, (albérlet) és később hitelre venni. Tudom, hogy mindenhol vannak anyagi nehézségek, es sokan szülnek nem egyszerű körülmények közé, de én még várnék. A párom jobban szeretné már a gyerkőcöt. En 25, Ő 32 eves.
2014. júl. 1. 10:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, es 1 eves a kapcsolat.
2014. júl. 1. 10:16
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Mit jelent,hogy a párod nagyon jól keres? Lehet,hogy még úgy is jobban állnátok anyagilag,ha nem kapsz gyed-et,mint azok a családok,ahol csak átlagos keresetű mindkét szülő.
2014. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Várnék. Ha még nincs, akkor tudatosan erre nem vállalnék. Nekem ennél nagyobb biztonság kellene. Amúgy gyest kapnál, alanyi jogon jár, nem munkaviszony után. Olvass ennek utána jobban! De azt gondolom, hogy azzal a 24.500.-zal havonta nem vagy kisegítve. 1 éves kapcsolat nem meggyőző, és ha ő az igazi, itt lesz később is,amikor már biztosabb lehetsz benne. A lakáshelyzet is bizonytalan, stb. Én tudatosan nem vállalnék még ebben a helyzetben, várnék 1-2 évet, hogy kiforrjon minden, a munkaviszonyom, a lakáshelyzet, a kapcsolat, minden. N30
2014. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyes alanyi jogon jár, azt mindenképpen kapnál, akárcsak a családi pótlékot. A kettő együttes összege nagyjából 40 eFt/hó- ami azért valljuk be, nagoyn kevés.


Lehet, hogy nem lesz túl szimpatikus a válaszom, de én megvárnám, amíg az az 500 eFt-os adósság letelik (gondolom nem olyan sok idő és fizeted rendesen)- aztán már lehet gondolkodni- amit eddig hiteltörlesztésre fizettem, azt félreteszegetném a babavárásra vagy tartaléknak vagy kaucióra az új lakásra vagy berendezési tárgyakra stb.


Szerintem jól teszed, hogy egy picit vársz, legalább a hitel részét tudjátok le és kérlek mindig figyelj arra, hogy ne legyél maximálisan kiszolgáltatott anyagilag sem egy kapcsolatban- akkor sem, ha egyébként minden jól működik :)


Még egy évet ha dolgozol, akkor már jár gyed és tgyás, az a kis idő pedig már gyorsan letelik.


A felelős gyermekvállalás egy hosszú távú döntés és bizony a gyereknevelés pénzt is igényel egy jó kapcsolat mellett. Kérlek egy picit gondolkodj hosszú távon: ne csak a terhesség vagy az első 1-2 év idejére.

Képzeld el, hogy mennyibe fog kerülni az albérlet, megélhetés, majd később a lakástörlesztés, hogy alakul az önerő, kb. mennyi most a rezsi (ez fog növekedni az első években sokkal nagyobb mértékben, mint egy baba fogyasztása ezt indokolná)- később milyen terveid vannak bölcsőde, óvoda, iskola, egyéb képzések terén és esetleg arról is, hogy milyen elérhető segítséged lehet (pl. közelben lakó már nem aktív korú nagymama, aki besegít vagy ezt is nektek kell megoldani, akár fizetni is érte stb.)


Beszéljétek meg ezt jó aléaposan együtt a férjeddel- ő hogy szeretné?


Gondolkodj felelősen, lehetőség szerint ne hitellel és egy minimális (1-2 havi tartalék legalább) nélkül fussatok neki. Az időből még nem csúsztál ki, sok szerencsét.

2014. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

...előző (hosszú) válaszoló vagyok.

Közben olvasom, hogy 1 éves kapcsolat.


Ezzel is, ahogyan az anyagiakkal egy pici türelemre intenélek, ha elfogadod. Amíg dolgozol, törleszted az adósságot, addig éltek is együtt, jobban meg tudjátok ismerni egymást, lesznek közös élmények kettesben is- ez fontos és lényeges egy kapcsolatban.

nagy általánosságban stabilabb hosszú távon az a kapcsolat, ahol a felek tudnak együtt, kettesben is működni, élményeket szerezni, összecsiszolódni, mielőtt jön a baba- mert egy pici még a stabil kapcsolatokat is időnként próbára teszi :)

2014. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Miért?

- 1 éves kapcsolat még semmi

- nincs fix munkahelyed

- tartozásod van

- csak párod keres

- ha őt kirúgják mi lesz veletek?

2014. júl. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire biztos a kapcsolatotok és neked mit jelent a nagyon jól keres?
2014. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21 hós a lányom. Mi párommal fél éve voltunk együtt mikor kiderült terhes vagyok.Nem terveztük.Bár mi együtt is éltünk már fél éve.Tartozásunk nem volt,hitel nem volt.Én suliba jártam szakmázni.

Páromat leépítés miatt elküldték,de reméltük hamar lesz munkája,így a kicsi megtartása mellett döntöttünk.Ő volt 31 éves,én 21. Hát nem lett hamar munkája.Tanfolyamra tudott menni akkorra,mire pont megszületett a kicsi.Gondolhatod mennyi segítséget kaptunk szüleinktől,hogy ellássuk a gyereket...

Mi lett volna még,ha albérletbe élünk és hitelünk is van?!

Tehát,nem,nem vállalnék a te esetedben még gyereket.

Párom átlag fizetést kap,én gyest.És nagyon nehezen élünk meg.Arra végképp ne építs,hogy párod nagyon jól keres.Ezt nem tudhatod meddig lesz így.Dolgozz le 2 évet legalább,hogy gyedet kapj,tudjátok le a tartozásodat és utána.

Megértem párodat,nem fiatal ő már annyira.Nálunk is ez volt az oka a megtartásnak leginkább.Ha ő is 26körül lett volna akkor,akkor ráért volna még máskor. ( Persze nem vetettük volna el amúgy soha )

2014. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát én tapasztalatból mondom,ne vágjatok bele.
2014. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Hát gondoljátok meg,de tuti biztos helyzet az életben nem lesz.Hiába dolgozol már akárhány éve,mindig benne van a pakliban,hogy pont kirúgnak,vagy a párod veszti el a munkáját,vagy gyes után visszamész,de akkor rúgnak ki,stb. Szóval,ha a tuti biztosra vársz,akkor meg sose lesz gyereked.
2014. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!