Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet tejet?

Miért nem lehet tejet?

Figyelt kérdés

A kérdésem hogy a tehén tejet miért ellenzik annyira az orvook védőnők és ugy vilégszerte szinte mindenki? Mikor én baa voltam 3 hónapos koromtól kezdve kaptam felhígítva a tehéntejet.Lám itt vagyok éppen egészségesen. A kertfarunkban van egy család akiknek van 5 db tehenük nem a bolti vackot adnám neki hanem abból vennék napi szinten frisset. Mit szóltok így sem adható hamarabb?

Ugy gondolom vannak olyan családok ma Magyarorszégon akik igy nevelkedtek fel és most pedig még nem olyan tájékozottak (pl nincs internet) hogy tudnák hogy nem ajánlatos a tehéntej és így kapják a picik.Mégsincsen semmi bajuk. Biztos megosztó leszek de várok minden választ ezügyben.


3 hós kismanó anyukája aki még anyatejes.



2014. júl. 1. 11:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

"Mégsincsen semmi bajuk"


Ezt mégis mire alapozod? A statisztikák szerint azoknál, akiknél 1 éves kor előtt bevezették a tejet, később bizonyos betegségek nagyobb arányban fordulnak elő. Ez akkor is így van, ha neked nem lett semmi bajod. Egyébként még az sem kizárt, hogy lett, csak nem hozod a tejjel összefüggésbe, vagy később, pl. 50 évesen lesz tőle bajod. Én is kaptam 3 hónaposan tejet és nekem van egy sor eü. problémám, amik valószínűleg összefüggenek vele.

2014. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

Az anyatej a legjobb a babának - ezt gondolom te is tudod. Miért gondolkozol ilyen kérdésen ha van még tejed?..

Azt mondják, hogy a tehén tej, amiből egyébként a tejporok is készülnek, sokkal magasabb fehérjetartalommal rendelkezik mint az anyatej. Ezenkívül kevesebb a vastartalma az anyatejénél. A kicsik nehezebben emésztik meg, allergiásak lehetnek később a laktózra, ha nem várod meg míg nagyobb lesz (kb 1 éves kort ajánlanak)...Gondolom, hogy ezt már te is olvastad a neten.

Nos, mindebből nem tudom, hogy mennyi a kereskedelmi alapú dolog azért, hogy pénzt adj azoknak akik gyártják ezeket a tejporokat. Mindenhonnan csak az folyik, hogy ne adjunk neki tehéntejet, mert... Csak jó lenne tudni, hogy a gyerekorvosok mennyi pénzt kapnak a tejporgyártó cégektől azért, hogy ezt állítsák. Egy másik kérdés, hogy egy szintetikus dolog mennyivel egészségesebb annál, amit a természet ad...

Én nem tudtam meg biztosan a választ egyik kérdésre sem.

Az anyatej a tuti - ha lehet maradj annál. Még ha kevés van is...

2014. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azért mégsem halt ki a fél emberiség mert ez 25 éve még divat volt. Most nem adunk nekik tejet mert hu de nagyot fejlődött a világ rájöttünk hogy árt de szerintem sokkalta több "mocsok" kerül a szervezetükbe 2-3 éves korra mint anno nekünk.
2014. júl. 1. 12:02
 4/19 A kérdező kommentje:
Van elég tejem. Nem is azért írtam ki a kérdést. csak annyira dühítő hogy napjainkban úgy ellenzik egyesek a tehéntejet ami 25 évvel ezelőtt természetes volt mintha valami méreg lenne. Persze ajánlják helyette azt hogy vegyél le a polcról a boltban valamit amiről azt se tudod hogy ugyan mi van benne....az tök egészséges....
2014. júl. 1. 12:05
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ha valamivel kapcsolatban ennyire egységes az álláspont, akkor csak van benne valami. Én nem voltam soha egy túlféltő anya, de ezt betartottam. 1 éves kora után kapott a fiam tejet. Szerintem nem akkora áldozat az, hogy addig megvettem a tápszert (neked még azt sem kell), hogy ezért veszélyeztessem a gyerekemet. Persze ezt mindenki maga tudja, mindenki a saját gyerekéért felelős, én így gondolom.
2014. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Régen sokan kaptak tejet ez igaz.Egyébként ki tudja tényleg jobb-e a tehénből lefejt és forralt,mint a bolti.Lehet több esélye van a tömény tejnek allergiát okozni,mint a vizezettnek.Egyébként mindenki azt csinál,amit akar,én nem adtam a lányomnak tejet 10hós koránál elöbb.10hónaposan kapott 4 naponta vizezett 1,5%-ost. 11hósan kapott vizezett 2,8%-ost 3-4naponta. (De hozzáteszem hogy csak pár kortyot )Aztán 12hós korától kapta rendesen a 2,8 %-ost.De még akkor se minden nap.És úgy kb 15hós korától mondhatom,hogy majdnem minden nap kap,néha 2x is és meg iszik max 2 decit,néha 3decit,többet nem.

Nem lehet szerintem tudni rá 10-20-30 évre már,hogy mi is okozta az épp létrejövő allergiát.Mert nem csak tejallergia jöhet ki,hanem kb bármi.Nekem por és latex allergiám van,na ezek mitől jöhettek ki? Ki tudja...

2014. júl. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kell ahhoz tájékozottság meg internet, hogy valaki tudja, hogy csecsemőnek nem adunk tehéntejet, mert a legeldugottabb helyekre is kijár a védőnő, aki elmondja ezeket. Másrészt pedig én már eléggé unom ezt a "mi is kaptunk tejet, mégsem lett semmi bajunk" szöveget. Neked nem lett, nekem sem, de sokaknak igen. Talán újat mondok, hiszen ezt nem írja ki senki magára, de rengetek a tejérzékeny felnőtt. A férjem például már szinte semmi tejterméket nem tud megenni, mert még jóformán le sem ér a gyomrába, máris hasmenése lesz tőle. A játszótéri beszélgetésekkor is rendszeresen ki szokott derülni hasonló probléma a szülőkről. Én laikusként nyilván nem tudom megállapítani, hogy mindez a tehéntej túl korai adásától van-e, de a szakemberek szerint igen.

Egyébként miért olyan nagyon fontos neked, hogy hamar tejet kapjon a babád? Pláne, ha szoptatod.

2014. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az allergiára való öröklött HAJLAM bizonyos életkorokban fokozottabb. Ha akkor allergénnel (pl laktóz) találkozik az immunrendszer, fokozott immunválaszt ad, kialakul az allergia. Ez később, amikor a hajlam "lecseng", kisebb eséllyel alakul ki.

Azt egy babáról meg nem tudod ránézésre megmondani, hogy neki van-e hajlama.

Erős hasmenést tud okozni a laktóz érzékenység. Ha pedig folyamatosan megy a hasa, akkor kiszáradhat, fontos tápanyagok nem szívódnak fel.

Honnan tudod, hogy hányan haltak meg "bezzeg régen" egy éves kor előtt, a tej miatt? Sokan felnőttek, sokan meg fogyatékosok lettek a tápanyaghiánytól, vagy csak belehaltak. Kockázatatnál, hogy a te gyereked épp melyik csoportba fog tartozni?


Másrészt a nem pasztőrözött tejben bőven lehetnek olyan baktériumok, ami lecsapja a fejletlen immunrendszert. Trágyás, szaros kézzel fejik le általában, a csecs is szennyezett - ez mind a tejbe kerül. E-coli, strepptococcus, straphylococcus - adott esetben súlyos betegséget, akár halált is okozhatnak, főleg csecsemők esetén.


A fentieket ki szeretnéd próbálni a saját "kismanódon", hogy bejön-e valamelyik vagy sem?

2014. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, csak negyven évre visszatekintve, bezzeg régen hány csecsemő halt meg évente és hány ma:

[link]


Szóval lehet úgy csinálni, ahogy "bezzeg régen", csak bele kell kalkulálni, hogy jóval kevesebben érték meg az egy éves kort.

A természetes szelekciót én nem szívesen kísérletezném a saját gyerekemen.

2014. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

utálom ezt a "bezzeg régen" sztorit. tudod régen nem kényszerérett gyümölcsöket ettünk, ami reggel még zöld volt, pár órával később meg "érett", nem tömték a teheneket mindenféle antibiotikummal meg egyéb sz*rokkal...

örülj, hogy neked nincs bajod :)

nekem mindenféle tejterméktől megy a hasam. ha reggel megeszek egy joghurtot, 2x meggondolom, hogy aznap megyek-e valahova.

2014. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!