Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hós babám,2hetes kora óta...

KingCunyka kérdése:

2hós babám,2hetes kora óta nem tud egyedül kakilni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hetes kora óta nem tud magától kakilni (most 2 hós) kipróbáltunk egy csomó dolgot. Lázmérőzéssel és szélcsővel kezdtük aztán jött a többi. Biogaia, infacol, espumisan csepp, laevolac, cukros kamilla tea, mecsek tea. De semmi nem segített. Már nem tudom hogyan tovább.
2014. júl. 1. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Anyatejes vagy tápszeres?
2014. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Raktál pici cukrot a kamilla teába?
2014. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tápszeres? Mert akkor váltani kell tápszert.
2014. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kamillat fel eves kora elott ne, allergizalhat! Mennyi volt a leghosszabb ido amit kivartatok, h legyen szeklete magatol?
2014. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én picim is szorulasos volt. Ő tapszeres volt kezdettől. Igazán a tápszer valtas sem hozott eredményt, de persze meg kell próbálni abban az esetben ha ti is tapszeresek vagytok.

Én, ha a 3. Napra sem volt magától kalája, akkor homerovel segítettem.

4 hónapos korában kezdtem a hozzataplalast, azóta egy nap 2x kakil, vagyis ez oldotta meg igazán ezt a problémát.

2014. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
TEsóm kisfia is szorulásos volt- születésétől tápszeres, és hiába váltottak tápszert- nem oldotta meg a problémát. 4hótól hozzátápláltak, (szilva, alma, őszibarack) onnantól egyre jobb lett- kb 5-6hós kora óta tud teljesen egyedül kakálni.
2014. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tápszert is és tejet is kap...kevés a tejem :/ milumil ha start ot eszi. Tettem a kamillába cukrot...3-4napg se kakil meg sír etetés közben
2014. júl. 2. 08:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is borzasztó szorulásos volt...volt, hogy 10 napig nem volt széklete, ez volt a leghosszabb idő (persze, én is lázmérőztem, stb., végül akkor a kórházban szélcsővel segítettek rajta). Ő csak anyatejet kapott. A probléma akkor oldódott meg, amikor elkezdett gyümölcsöt kapni. Már 5 éves, és van széklete minden nap, de a mai napig hajlamos a szorulásra sajnos, ezért oda kell rá figyelni. A témára visszatérve...nem tudom, a glicerines kúpot próbáltad már? /úgy emlékszem, mi egy felet használtunk, mikor már 3 napja nem kakilt/ Kérdezd meg a gyerekorvost!
2014. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


A kamillaval tényleg vigyázz, nem lehet folyamatosan adni!

Szólj a dokidnak, h ez a probléma. Van kifejezetten szorulasra való tápszer, a Milumil Komfort. Mi ezt ittuk csak közben allergiás lett ezért váltani kellett tejmentesre.

Tény h nem lesz 100% a hatás, de javulni fog a helyzet.

Én úgy hallottam a HA-s tapszertol sok babának van szorulasa.

A gyümölcsök majd megteszik a hatásukat, addig nem tudsz mást csinálni, minthogy segitesz neki a kakilasban. Szerintem ne várj 3-4 napot. Ha magától nem kakil, akkor a 3. Nap közepén segíts neki homerovel, v szélcsővel. Ne aggódj, nem fog raszokni!

2014. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!!!
2014. júl. 3. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!