Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben? A...

Mit tennétek a helyemben? A 15 honaps fiamal és a férjemel nemrég költöztünk egy panellakásba, de azalatunk lakó idős házaspár (főleg a férfi) nemtudja megérteni, és elviselni hogy a gyerek dobálozik, zörög, futkos?

Figyelt kérdés
Már a fél év alatt miota itt lakunk töbször volt összetüzésünk ezek miatt,és hogy állitolag én is hangosan takaritok,meg a teraszajtót becsapom(jó volt hogy a huzta becsukta),meg hogy ahogy megyek a lábam zörög(mezitláb a sarkam nagyon dübörög) és öketze zavarja,meg ilyenek.Hiába beszéltük meg már párszor nem jobb semmi,és nemrég karácsonykor(25én) eset 11kor még mulatós zenét hallgatak amit nagyon fel lehetett hallani hozzánk és az a dübörgés is zavart,igy a férjem lement szolni,de kicsit részeg voltza ember és még ő kezdett kötekedni,meg hogy mi milyen kibirhatatlanok vagyunk,és még kiabált én megarendőrségel fenyegetőztem igy visszament a lakásába és a teraszon kiabált majd énekelni kezdett,és csak fél ora mulvahagyta abba amikor lekopogtunk neki.Na most én igy nagyon nem szeretnék itt maradni tovább,de mivel ezt a lakást hitelre vettük nincs sok lehetőségünk.De Anyoséknak vidéken van házuk ahol a tetőteret beépithetnénk és oda mehetnénk lakni,de nem igazán vagyunk joba,bár mostanában talán kicsit jobban elvagyunk,én is engedetm mert eddig nagyon elzárkoztam tőle.De nemtudom mitévő legyek,ha odaköltözünk akkor hiába lennénk külön és külön bejáratis lenne,akkor is minden nap ottvan és félek fel is jönne ha kell ha nem,aki esetleg anyósával lakik irna nekem hogy jönnek ki?És erről az egész helyzetről mi a véleményetek,mit tegyek?Bosci hogy hosszú lettem!
2010. jan. 5. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

gáz. de én anyóssal nem laknék soha, az csak azoknak való akiket nem zavar, hogy ott van és mindenről mindent jobban tud, mégha szépen is adja elő.

probáljatok csendesebben lenni, és valahogy összemelegedni az öreggel, vigyél neki sütit, mond hogy bocs, majd igyekeztek, de ne mond hogy ő is, mert az öregek csökönyösek :-)

szerintem egy próbát meg ér

2010. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Az alattunk lakók pont ilyenek.Amint beköltöztünk,fél óra múlva megjelentek,h "Anyuka,le kéne kötni a gyerekeket valamivel,mert hangosan szaladgálnak!"(Így köszönés,bemutatkozás,minden nélkül,úgy kellett kilogikáznom,kik lehetnek.)Mi meg épp a nagy dobozkipakolás kellős közepén voltunk.:))Utána sem voltak hajlandók felfogni,h egy 1,5 éves gyereket nem lehet egész napra egy asztal mellé ültetni,szerintük igen,csak én nem akarok foglalkozni velük.Aztán amikor egy este 8 óra 10 perckor verték az ajtót,h miért nem alszanak a gyerekek,mert ilyenkor már ágyban a helyük,begorombultam.Nem szóban,csak magamban.Rászoktak arra,h addig verték,rugdosták az ajtót-akár este is-,amíg ki nem nyitottam beszélni velük.Egyszer közöltem velük,h ha még egyszer az ajtóhoz érnek,telefonnal a kezemben nyitom ki,amin a rendőrséget fogom hívni,h egy részeg állat éppen készül rám és a pici gyerekeimre törni az ajtót.(A férjem sajnos sokat dolgozik vidéken,ilyenkor késő estig egyedül vagyok a gyerekekkel.)

Azóta csönd van,nem mertek többször őrjöngeni.Hozzáteszem,én tényleg figyelek arra,h a gyerekek lehetőleg ne szaladgáljanak vagy dübörögjenek,de a lábukat nem vághatom le.Egész nap nincsenek itthon,oviból-suliból 5 körül érünk haza,és 7-kor már vacsi,fürdés aztán fekvés.

Szóval vannak ilyenek,állj ki magadért,mert egy panelházban nem te tehetsz arról,h a sóhaj is áthallatszik.

2010. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

A házaspárral mindig rezzenéstelen arccal közölném, hogy "hát, sajnos, ilyen a panel, hááát, ez van, ilyenek a gyerekek..."

Anyóshoz semmi pénzért ne menjetek, mert a házasságotok is rámegy.

2010. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Tietek a lakás, nem? Hát én sz/rnám le nagyívben. Mégis mit tudnál csiánlni egy kisbabával??!! LEkötözni? Ez mindenhol így van, vagy megszoksz vagy megszöksz. Amire tudsz, azért figyelj oda, de ennyi. Nem vagy köteles sem ajtót nyitni, sem magyarázkodni.

Főleg ezek után....

2010. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Én megkértem a szomszédot, hogy lergyen szíves elköltözni egy tanyára... a barom, éjjel felkel a gyerkőc, hogy éhes, persze sír, mert még csak így tud felkelteni, erre a baromja elkezdi verni a falat! :D hülye állat :) mondtam, hogy hallotta a kisbabám, úgy lehalkította a sírását :) Ne foglalkozz velük, mindig vannak ilyenek! Másik szomszédunk rendszeresen éjjel 3kor kezdi üvöltetni a zenét, az persze senkinek nem tűnik fel...


Hú, anyós pedig gáz, nem laknék vele, még a telefont se szívesen veszem fel neki, nem hogy egy házba vele... :S

már most félek, hogy hétvégén jönnek :(

2010. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
A szomszédok ilyenek, csatlakozom az előttem szólókhoz, ne foglalkozz velük. Ha annyira zavarja őket, majd elköltöznek Ők. Az, hogy anyósoddal éljetek-e, azt csakis Te tudod eldönteni, Te ismered. Én nem panaszkodom, együtt élek az anyósommal, apósommal, soha semmi gond nem volt, sőt, ha Ők nem lennének, talán már én is feladtam volna. Tény!!!!: Én jól kijövök velük, de ha Te úgy érzed, hogy mindenbe beleszólnának, irányítani akarnának, akkor szerintem jobb egy barom szomszéd! :) Sok szerencsét és kitartást kívánok.
2010. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Mennyire öregek?

Talán már nem sokáig kell kibírni őket...

2010. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát anyira nem,talán olyan 60 körül!
2010. jan. 9. 10:01
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Anyóshoz SOHA! A vénekkel közöld, hogy el lehet költözni szocotthonba és ott majd megtanulák a magyarok istenét! Nekik nem volt gyerekük, unokájuk? És azt is mondd meg, hogy eddig tekintettel voltál rájuk, de eztán nem leszel! Tehát lesz ez még rosszabb is. A férjeddel meg ne akarjanak megismerkedni mert lehet véletlenül mindkettőjüknek eltörik a lába...... Idióta vén köcsögök! Szard le őket! Minél vénebbek annál hülyébbek. Sajnos tapasztalatból mondom. Tartsatok ki de anyóshoz soha ne menjetek mert a házasságotoknak is annyi lesz. És magánéleted sem lesz.
2010. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Le kell állítani őket.Amikor albérletben laktam a szomszédaim fiatal házaspár és két rosszcsont gyerkőc voltak.Alattuk meg detto egy idős pár lakott.Én már nem is tudom hanyadik veszekedésüknél léptem közbe,mert folyton feljártak hogy halkítsák le a kicsiket,és ez még csak este 9 környékén volt.Ott dörömböltek folyton, pedig a kicsik miatt még én is tudtam élni,pedig suliba is jártam+melóztam is,ők meg nyugdíjasként nem tudták elviselni a futkosásukat. Pfuuu...de pipa voltam.Aztán amikor egy este a barátnőmmel készülődtünk,mert hétvégi buliba mentünk,egyszer csak hallottuk hogy már megint jön az öreg és kiabál, meg veri az ajtót,hogy mit képzelnek magukról,ilyen későn,így hangoskodni!Az anyuka meg alig birta csitítani az öreget is,meg a karjában a síró babáját! Úgy le ordítottam azt a vénembert hogy azután többé nem is köszönt...igaz ki is tettek minket az albérletből :/ de legalább pár hónapig nyugi volt.Most anyukaként,lehet hogy én lennék a leghangosabb,hogy ne a gyerekem zavarja őket,hanem én!Ha nyugalomra vágynak, lakjanak másutt.Részvétem hogy ilyen helyzetben vagy.
2010. jan. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!