Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismersz extrán nagy másfél év...

Ismersz extrán nagy másfél év körüli kisgyereket? Mekkora?

Figyelt kérdés
Kislányomnak korához képest nagyok a méretei. Próbáljuk kideríteni mi áll a háttérben, de addig is kiváncsi vagyok, kb hol áll a "nagy gyerekek" között.
2014. júl. 3. 13:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
El sem tudom képzelni, hogy az extrán nagy mit takarhat? Nekem 2 éves fiam van, ő 15 kg és 93 cm. A súlya 1,5 évesen is kb. ennyi volt, azóta nem hízott, viszont jóval alacsonyabb volt, kb. 87 cm. Nagynak is született, most is nagy, nagyobb, mint az átlag 2 évesek, de nem extra. Mekkora a kislányod?
2014. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Én sem tudom mi számít extrán nagynak.Lányom 21hós lesz,másfél éves korától 88-90centi körül van.Láttam ekkora korabelit már,de rengeteg nagyon kicsi,76-80centis gyereket is.Tisztában vagyok vele,hogy az enyém a nagy,de szerintem nem kivizsgálandóan nagy,mert apám is majdnem 2 méter,így lehet rá ütött,hiába vagyunk mi 171 és 180 centisek.Vagy súlyra érted az extrán nagyot?

Súlyban lányom 12-12,5kiló körül van.Átlagos 3400 grammal született,de 56 centi volt.

Ha súlyban nagy a lányod,az azért nem túl jó,elöbb utal problémára,mint ha magas csak simán.

Mekkora egyébként?

2014. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
94.5 cm, 19.40 kg (ma volt kinn a védőnőnk)
2014. júl. 3. 13:24
 4/32 anonim ***** válasza:
50%

Hát ez már tényleg rengeteg.Elmehetnétek egy endokrinológushoz.

Ti mekkorák vagytok?

2014. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
Azta. A 4 éves fiam 17 kg és 108 cm. A 3 éves lányom 13 kg és 100 cm.
2014. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is el kellene menni egy endokrinológushoz. Védőnő mit mondott??
2014. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Egy éves kora óta aggodalom van csak az evés-súlymérés körül. Februárban úgy tűnt lelassul, aztan 4 hónap alatt 3 kilot hízott és 9 centit nőtt.

Kértem vérvételt, de a védőnő (igazából health visitor, Angliában élünk) nem látja indokoltnak. Dietetikushoz küldött.

Ezt leszámítva egészséges, jókedvű, mozgékony és okos kislány. Nincs lemaradva semmilyen téren.

Apuka 193 cm, 90-95 kilo között, én 174 cm 70 kilo vagyok.

2014. júl. 3. 13:43
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem jöttök valamikor MO-ra? Lehet, itt jobban foglalkoznának a lánykáddal. Nálunk az óvodai kiscsoportban van egy 'extrém méretű kislány', aki most 3,5 évesen annyi, mint a te gyerkőcöd, és itt is érdekesen néztek először. Mondjuk itt meg az én lányom a legkisebb centiben és kilóban, amiért orvoshoz küldtek, de nincs semmi baja, kopp-kopp. 3 éves és 86 cm és 13 kg..
2014. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
50%
1. vagyok. Hú, tényleg nagyon nagy a súlya. Magas is, de a súlya még ehhez a magassághoz is rengeteg. Tényleg ki kellene vizsgáltatni, ha máshogy nem megy, akkor itthon.
2014. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Inkább a súlya nagy. A magassága nem annyira (mármint a súlyához képest), bár magas ő is, mint az apukája. Amikor a fiam ilyen magas volt 2 évesen, akkor 14,5 kg volt a súlya. A lányom viszont nagy volt, igaz nem ennyire mint a tiéd, ő 3 évesen volt 20 kg, 104 cm. 1,5 évesen 85 cm volt és 13,5 kg, mindig azt mondták rá, hogy nagy. :) Egyébként később kortársai között mindig ő volt a legmagasabb lány, viszont nem lett túl magas, most 13 éves, és 166 cm (én kisebb vagyok).

Elképzelhető, hogy a kislányod is csak kiskorában lesz "extranagy", később beáll a sorba. Én egyébként kérnék kivizsgálást azért, az a biztos.

2014. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!