Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordulhat hogy két hónaposa...

Előfordulhat hogy két hónaposan kezd fogzani? újabban nyáladzik és "rágja" a kis öklét.

Figyelt kérdés

az ínyén nem tudok eligazodni

alsó állkapcson van egy fehér pötty, nem tudom szájpenész e, nem merem nagyon dörzsölni az ecsetelés keretében

felül kicsit piros egy foltban, ez is lehet nem múló gyulladás

a felső rágófogak helyén meg mintha nem lenne vér az íny alatt fehér és nem májvaszínű


2014. júl. 4. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos babám 2 hónapos kora óta mutat fogzásos tüneteket, még nem jött ki egy sem :)
2014. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem is 2 hós múlt a lányom,és folyton el van ázva a ruhája a nyáltól. a keze pedig állandóan a szájában. Lehet hogy már mocorognak de még szerintem nem jön ki. habár olvastam olyat hogy 4 hónaposan bújt ki az első. Mostanában nekünk is vannak olyan pillanatok hogy alvás közben a semmiből felsír.
2014. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tényleg ez is, hogy alvás közben felsír, de olyan nyávogón, rágja az öklét és utána visszaalszik


mondják nekem a hűtőrágókát, dehát a kezével fogni sem tud, hogy tartaná a szájában? :)ja meg "hűtőrágóka". lefagyna a keze

2014. júl. 4. 10:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus 2-3 hónapos baba viselkedése, ilyenkor ezt csinálják. A fogcsírák mocoroghatnak, de ettől még hónapok telhetnek el (és általában el is telnek) az első fogig. A fiam is csinálta és 7 hónaposan jött ki az első foga. Persze vannak korán fogzó babák, de nem ez az általános.
2014. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, első lányom is ugyanazt csinálta 2 hónaposan mint az imént írtam a pici lányomról, neki 8 hónaposan bújt ki az első foga :)
2014. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

csak én meg várom a hasfájás megmentő 3.hónapot, meg elvileg akkor már jobban alszanak és kicsit parázok, hogy akkor meg örülhetek majd a fogzásnak.

de látom akkor van még időm :)

2014. júl. 4. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is 2 hónaposan kezdtük ugyanezekkel a tünetekkel. De utólag visszagondolva már 1,5 hónapos kora óta emiatt ingerültebb szegénykém, csak még nem volt jele. 2,5 hónapos kora óta már homeopátiás golyócskákat adunk neki, annyira szenved tőle. Rágja az ujjamat és a rágástól még jobban sír, szopizni is kevesebbet szopik azóta. A homeopátia segített (Osanit - Bécsből hozta egy rokonunk), de én sem tudom, most már 1 éves koráig kell adjam neki vagy mi lesz? Ha egyszer kihagyom, azonnal olyan fájdalmai vannak, hogy muszáj pótolnom. A Dologél adható homeopátiás szerek mellett, mert nincs benne mentol, ha nagyon sír, azzal is szoktam neki kenegetni, de azt próbálom nagyon ritkán, mert nem tetszik nekem, hogy Valeriána nyugtató van benne. Most 3 hónapos. Ha adom neki a golyócskákat, egész jó kedvű, ha kihagyom, rettenetesen kínlódik:( Épp csak belerázódik az ember a babázásba, és tessék...Amúgyis paramami lettem, hetente újabb betegségeket képzelek be neki, ha nincs jó kedve vagy sokat sír. Amíg rá nem jöttünk, hogy 1,5 hónapos kora óta a foga kínozza, orvostól orvosig vittem, mert éreztem, hogy valami nem stimmel. No persze mindegyik megnyugtatott, hogy makkegészséges a gyerek.
2014. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóan indult, 8 hetesen kezdődtek a fogzásos tünetek, de foga csak 11 hónaposan lett. Közben volt pár tünetmentes hónap is. Vannak babák, akiket jobban megvisel a fogcsírák ínybe hatolása 2 hónapos kor körül, mint aztán a fogak áttörése. Én állandóan lestem az ínyét, voltak pöttyök meg fehérség meg minden, de amikor valóban jöttek a fogai, az nagyon egyértelmű volt, nem volt kérdés, hogy jön-e vagy nem.

De ismerek babát, akinek 2 hónaposan már volt foga. :)

2014. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!