Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Már lassan idegbaj...

Mit tegyek? Már lassan idegbajt kapok!?

Figyelt kérdés

Imádom, szeretem babámat, de mikor altatni kell már egyenesen undorodok a gondolattól, hogy megint fél órát kell ringatnom 5 perc alvás miatt. 4 napja azt a szokást vette fel, hogy altatás közben csendben van, néz egy helyre, 20 perc után lehúnnya a szemét, várom még vagy 10 percet, leteszem és pár perc után felkel. Elkezdem előlrül. Ugyan ez az eljárás. Mikor felkel már feladom. Nem bírom. 8hóapos, 8 kiló.

Mit tegyek?


2014. júl. 4. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit elkapattad:) Miért a karodban altatod?
2014. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert mikor hasfájós volt máshogy nem aludt és nyugodott meg. S megszokta.
2014. júl. 4. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor most itt az ideje, hogy letedd magad mellé az ágyra, és úgy altasd el.

Ahogy rászokott a kézben levésre, majd megszokja ezt is.

Persze neked ezzel egy kis munka és türelem lesz, mert eleinte sírni fog és esze ágában se lesz aludni. De gondolom, hogy nem akarod majd tizenpár kilósan is kézben ringatni?

Kezdetben csak akkor próbálkozz ezzel az új módszerrel, ha már tényleg nagyon fáradt. Hidd el, lesz eredménye.

2014. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már volt rá példa,hogy sikerült elaltatni úgy, de azóta sem.
2014. júl. 4. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Fordítsd hasra és paskold picit a popsiját. Tuti módszer. Elringatja.
2014. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányzóm is extrán hasfájós volt,először csak pihenőszékben aludt el rövidebb ideig,utána kb 6 hónapos korától csak a mellkasomon,majd 1-2 hónap múlva már baromi nehéz volt és jött a nyár így az ágyon altattam el,az elején volt hiszti és sírás dögivel de szép lassan hozzászokott!Nyugi megfogja szokni,légy következetes!Én úgy csináltam ha már nagyon behergelte magát akkor kicsit visszaraktam a mellkasomra megnyugodott és vissza mellém az ágyba!Én rontottam el,de azért mert örültem hogy aludt!Próbáld hasra is fordítani és úgy picit ringatni,hátha bejön neki!Sok sikert!
2014. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10 hós koráig kézben altattam nappal és éjjel is a kisfiamat. Nem lett elkapatva, soha nem tartogattuk csak ha baja volt, egyszerűen ennyire nem tudott nélkülem elaludni. Sőt, 8-10 hós koráig sztrájkolt is az alvás ellen így muszáj volt kézben tartva akár egy órát is ringatni.

Nekem nem kell mondanod milyen az amikor jön az alvás idő és már sírni tudnál annyira utálod a helyzetet... Meglehet próbálkozni az egyedül elalvással de nem könnyű, mi egyszer próbáltuk, annyira behisztizett hogy utána azért nem akart aludni.

11 hós volt amikor egyik este az istenért sem akart elaludni, gondoltam oké, berakom a kiságyba és majd lesz ami lesz, én ezt már nem bírom. Beraktam az ágyába, kapott teát, pár perc múlva elkezdett picit sírdogálni de hagytam, gondoltam várok max 2 percet. Kb fél perc után csönd lett és elaludt. Utána nappal is megpróbáltam és csodák csodájára 11 hónap után magától leszokott a kézben ringatásról... Néha szerintem te is próbálkozz picit hátha lesz egy szerencsés napod.

2014. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy tényleg szüksége van az altatásra, Ha csak leteszed a kiságyba, amikor már látod az álmosság jeleit, lehet elaludna magától.
2014. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mikor már nagyon nyűgös, dörzsöli a szemét akkor tudom, hogy álmos. 2kor megint altattam, akkor már kicsit jobb volt a helyzet. Ringattam szintén, vártam mellete,hogy felébred e, mikor felébrdet)ordítva) felvettem, kicist megringattam, letettem. Ez így ment fél órán keresztül. Aztán elaludt. Utána már nem is próbáltamaz altatással,mert nem volt álmos. Este 5 perc aladt bealudt :)

Holnaptólmegpróbálom a közös alvást.

2014. júl. 4. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!