Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan fertőtlenítettétek...

Ti hogyan fertőtlenítettétek a babás dolgokat? Kifőztétek?

Figyelt kérdés

Most vettem cumit, cumisüveget, nagyon műanyag szagúak vagy nem is tudom. Hogyan lehet kifőzni?

A kisruhákat 40fokon mostátok ki? Milyen mosószerrel? öblítő nélkül? illetve a babakocsit mivel keféljem át? meg a babahordozót, hintát, stb.


2014. júl. 4. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Babakocsi huzatot nem mostam ki, nem lehet levenni. Meg új is volt. Hordozó szintén új volt, annak levehető a huzata, így azt kimostam. Ruhákat simán 40 fokon mostam, Tomi folyékony mosószerrel, és sensitive öblítővel (mikor milyen volt itthon). Nekem mikrós sterilizálóm volt, abba bele tudtam tenni mindent, mellszívót is.

Egyébként egy teljesen tiszta edénybe fel forralod a vizet, beleteszed 1-2 percre a dolgokat, kiveszed hagyod megszáradni és annyi. Ha már fel forrt a víz, zárd el alatta a gázt.

2014. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Snapette ***** válasza:
A babakocsit akármivel átkefélheted, majd tedd ki a napra, az a legjobb fertőtlenítő. Én semmit nem fertőtlenítettem, de igaz, az én babámnak nem volt cumija, sem cumisüvege. A kisruhának meg elég fertőtlenítés a vasalás.
2014. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ruhát 60 fokon mostam és utána vasaltam őket. Mosószernek gyerekeknek való folyékonyat használtam, öblítőt vagy semmit vagy gyerekeknek valót.

Sterilizálni mikrósat használtam ide cumisüveg, kiskanál ilyesmiket. A műanyag szag ettől tuti el fog menni.

Babakocsit mi újat vettünk, de a huzatot le lehetett szedni, azt mosógépbe alacsony hőfokon mostam ki.

Aminek a huzatát le lehet szedni bedobhatod a gépbe, amibe valami műanyag valami van azt meg a kádba alacsony hőfokon nehogy összemenjen mosd.

Amit nem tudsz leszedni, azt meg valami vízes rongyal átsikálod. Lehet kapni spray fertőtlenítőt a dm-ben, be kell fújni az anyagot és elvileg fertőtleníti. Ez a koszon nem segít, de talán kevésbé bacis.

2014. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!