Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mhány óráig ihatok egy italt...

Mhány óráig ihatok egy italt a barátnőkkel, ha kb hajnali 4 körül szoptatok leghamarabb?

Figyelt kérdés
kicsit kiruccanunk a kolleganőkkel-este eszik a babám.igazából már egy éves-igy nem nagyon kellene éjjel ennie,de lehet,hogy kér majd hajnalban.mikorra ürül ki a szervezetből pl egy koktél?
2014. júl. 4. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tejből nem ürül ki. Ki kell fejni. Az hogy a szervezetedből mikor ürül ki, tehát, hogy mikor érdemes fejni, függ attól hogy hány százalékos az ital,mennyit iszol belőle és hány kg vagy.
2014. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első jól írja. attól függ mit és mennyit iszol 4-8 óra alatt ürül, ezután fejni és azután lehet majd szoptatni.
2014. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan idd meg a koktélt.Nekem a gyerekdokink mondta(2 gyerekes,7 unokás),hogy 1-2 koktél,vagy kis bor,sör,semmit nem árt egy 1-2 éves,napi 1-2 alakalommal szoptatott babának.Azért nem,mert már nem csak kizárólag tejjel táplálkozik.Az én-lassan-2 évesem is hajnalban,napközben szopizik még.3 gyerekes
2014. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem árt, akkor a gyerek is megihatja a koktélt. Ártani árt neki, hiszen, ha nem fejsz, ő is kap az alkoholból, ami ugye károsítja az ilyen pici gyerekek idegsejtjeit elég rendesen. Abba nincs elítélendő, hogy iszol néha egy kicsit, de mindenképpen fejni kell!
2014. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. sajnos fejni nem igazán tudok,de megpróbálom
2014. júl. 5. 10:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne dimenzionáld már túl,utolsó válaszoló!Az elfogyasztott alkoholmennyiség ezred része jut át a tejbe.Ráadásul a kicsi már 1 éves.Szerintem inkább komfort szopizik,mint sem azzal lakik jól.Ergo valószínűleg nem is mérhető az alkohol mennyisége a tejben.Miért kell ilyen szűk látókörűnek lenni!
2014. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem igaz! Elég nagy mennyiségben átjut. Mindegy. Én tuti fejnék, ha alkoholt ittam, mielőtt a babát szoptatom. Szerintem nem szűklátókörűség, csak óvatosság.
2014. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy szoptatási tanácsa válasza egy hasonló kérdésre:Az alkalmankénti egy pohár bor fogyasztása valóban nem káros a szoptatott babára nézve, ha az ital elfogyasztása és a szoptatás között eltelik 4-5 óra. Az ital elfogyasztása után azonban 1-2 órával a legmagasabb a véralkoholszint és 3 pohár bor esetén már kb. 12 órára van szükség ahhoz, hogy teljesen kiürüljön a szervezetből. Az elfogyasztott mennyiséggel arányosan nő a kiürülési idő. Az alkohol az anyatejből ugyanannyi idő alatt ürül ki, mint a vérből. Így semmiképpen nem javaslom, hogy az italfogyasztás után 2 órával szoptasson, érdemes lenne tovább várni.


Minden jót kívánok.

Üdvözlettel,

Rózsa Ibolya, IBCLC

laktációs szaktanácsadó

2014. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mégis hogyan ürülne ki a tejből az alkohol? Nincs a tejben enzim ami lebontsa. Ki kell fejni ezért. Butaságokat ne írjunk!
2014. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a laktációs tanacsado nem igazan ért a biológiához, mint az sem, aki elhiszi neki, hogy az anyatejből csak úgy kiürül az alkohol! Butaság!
2014. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!