Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha leesik a köldökcsonk...

Ha leesik a köldökcsonk igényel még bármilyen kezelést a köldök?

Figyelt kérdés
Éjszaka leesett 6 napos babám köldökcsonkja. A köldöke száradt véres. Kell kezelni, vagy törölni valamivel ?
2014. júl. 6. 10:41
 1/4 Tica0121 ***** válasza:
Különösebben nem, viszont figyelni kell rá, hogy mindig szárazra töröld, vagy hogy nem váladékozik-e. Én babaolajjal szoktam a kicsimét áttörölgetni.
2014. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor már nem kell az alkohol és a hintőpor? A száradt vért mivel törölhetem ki, sima vizes gézlappal ?
2014. júl. 6. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk kipezsegtette a doki vagy én, míg teljesen ki nem tisztult (párszor meg kellett csinálni). Pelenkát vissza kellett hajtani, hogy ne fülledjen be és az általa kiírt hintőporral szórtam.
2014. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tica0121 ***** válasza:
A vért hidrogén peroxiddal tudod kipezsgetni, vagy csepegtetsz rá babaolajat és pár perc után letörlöd. Én nem hintőporoztam, miután leesett neki, mert csak begyűlt a kis recékbe, féltem, hogy begyullad. Ilyenkor már nem olyan egyszerű belenyúlni, vagy alányúlni.
2014. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!