Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok ilyen maradi?

Én vagyok ilyen maradi?

Figyelt kérdés

Van egy csoport a facebookon (kismamás)

és ott írta egyik anyuka h. a babája 3 hónapos és nem kell neki a tápszer erre ó adott neki krémtúrót meg piskótát meg őszilevet,és h. mit gondolunk erről.

de már 3 hete ezt adja a babának, hát én teljesen kiskadtam rajta vagy ez természetes nem viseli meg a pociját a babának?

Mi a véleményetek erről?


2014. júl. 6. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
a baba bélrendszere kb. 5-6 hónapos koráig nem elég fejlett hogy az anyatejen és a tápszeren kívül mást bevegyen. Aki 3 hónaposan hozzátáplál, az nem normális, de ne legyen igazam, és ne legyen 3 évesen tiszta allergia, gyomorfekéj és egyéb baja a babának.
2014. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Régen 6 hetes kortól kezdték a hozzátáplálást.. .mégse volt ennyi allergiás, bár nyilván ez összetettebb probléma napjainkban. Mindenesetre felnőtt több generáció így nagyobb problémák nélkül.
2014. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én meg azon aggódom hogy legalább 4 hónapos koráig legyen tejem! (modjuk hála nagyon sok tejem van)3hós az én babám is de eszembe nem jutott volna ilyen
2014. júl. 6. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

felnőtt így több generáció, de én azért nem csinálnám. Babakoromban én tehéntejet kaptam tápszer helyett, és annyira érzékeny vagyok a laktózra, hogy azt sem tudom megenni, amiben csak adalékanyag. A családban senki sem az rajtam kívül.


Én éppen ezért óvatosabb vagyok, de abban az elsőnek igaza van, hogy ma már az az elfogadott, hogy 5-6 hónapos koráig a baba gyomra éretlen ezekre a táplálékokra. A gyerekorvosunk szerint is.

De ő az anyja, lelke rajta, nyilván nem szeretne készakarva rosszat a gyereknek, valamiért csak így csinálja. úgy értem, valakivel csak konzultált ez ügyben :)

2014. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

igen, de régen egy 3 éves gyerek immunrendszere olyan volt mint egy 2 hetes babá, sokkal több csecsemő halt meg egy szimpla megfázástól, és az, hogy nem volt ennyi allergiás meg annak köszönhető szerintem, hogy régen az élelmiszerek még nem tartalmaztak olyan dolgokat mint most...az illető nyilván nem friss házitejből készült túróval eteti a gyereket, hanem a bolti, cukros, tartosított krémtúróval.

De egyébként meg, mindenkinek a maga dolga, hogy rontja el a gyerekét, ha ezzel most nem is okoz problémát, majd csinál mást, ami hülyeség. Csak sajnálom a szegény gyereket.

2014. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Paraszt_Mári ***** válasza:
90%
Az ok hogy régen ez volt meg az volt és még is felnőttünk, de könyörgöm az régen volt azóta tudjuk hogy ez így jó meg nem jó!
2014. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, felnőttek generációk korai hozzátáplálással, most gyomorfekéllyel, és egyéb emésztőszervrendszeri betegséggel élő felnőtt. Sok mindenről, ami régen normális volt, a fejlődő tudomány, tapasztalat bebizonyította, hogy ártalmas és fordítva. Az allergia pedig azért sűrűbb manapság, mert a környezeti ártalmak és az agyonfeldolgozott, adalékanyagokkal teli élelmiszerek aránya is nagyobb manapság, mint régen, illetve a diagnosztikai módszerek is finomodtak, sokszor nem a betegek száma nő, hanem többet diagnosztizálnak.

A babák emésztőrendszere a születés után folyamatosan érik, a bélflórájuk is folyamatosan alakul ki, ezért felesleges is korán az anyatejen, tápszeren kívül mást adni. Ha megnézzük egy hozzátáplálása elején járó, pl 6 hónapos csecsemő székletét, a gyümölcsök, zöldségek zöme emésztetlenül, félig megemésztve jön ki belőle, így értelme sincs a korai hozzátáplálásnak. Talán egy kis gyümölcslé nem árt meg neki, de teljesen lecserélni a tejalapú táplálást ilyen korán szerintem hiba. Én nem tenném, de nem vagyunk egyformák. Valószínűleg az a baba sem fog belehalni, de az én meglátásom szerint nem optimális táplálás egy ilyen korú csecsemőnek.

2014. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezen én is kiakadnék,de én is ismerek olyat,aki így csinálja. És vannak anyukák,akik szerint legjobb ha mindjárt pörkölttel kezdjük a hozzátáplálást...feláll a szőr a hátamon ettől. Az pedig nem igaz,hogy régen így csinálták,és nem volt ennyi allergiás. Max statisztika nem volt róla,és meg lehet nézni mondjuk a mai középkorú és idős embereket,hogy mindegyik két marék gyógyszert szed naponta a különböző nyavalyákra,és szinte már kötelező náluk,hogy 60 év felett alig tudnak járni és törzsvendégek az orvosnál. Ennyit a régi jó dolgokról.
2014. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ezt nem ott kellene az anyukának megbeszélnie, hanem a gyermekorvossal és a védőnővel. Nem véletlenül adtak ki útmutatót a hozzátáplálásról, bár van akinek a piros lámpa és a stoptábla is csak ajánlás, mert mindent jobban tud. Én nem adtam volna, ennyi.
2014. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

nem csinálja jól, de ez van, nem tudsz tenni semmit.

Az meg hogy régen is ez volt..... arra annyit, hogy szerintem egyre több a felnőtt tej, glutén allergiás ember. Ezért van, hogy másképpen kell bevezetni. De ez is csak később derül majd ki.

Amúgy egy 3 hós gyerek pocakjának nem tesz jót az a sok adalék ami abban a krémtúróban van, meg úgy egyáltalán...

2014. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!