Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 4 hónapos.2 hete...

A babám 4 hónapos.2 hete huzza magát előre, és fekvésből ülésbe huzza magát ha fogja a kezem. Szerintetek mikor fog ülni ugy hogy vihessem bicikliülésben?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az hogy így felhúzza magát,nem azt jelenti,hogy tud ülni. És nem szabad erőltetni az ültetést,ne ültesd fel úgy hogy kitámasztod és hagyod üldögélni,mert 4 hósan nagyon gyenge hozzá a gerince még. Előbb a hason fekvésben,kúszásban,mászásban erősödnie kell. Akkor tud igazán ülni,mikor segítség nélkül ül majd fel,és egyensúlyozni is tud majd. De ez 9-10 körül van csak.
2014. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
A babák szinte 100%-a nem hasizomból ül fel. Leggyakrabban mászásból ülnek ki, sokan állásból ülnek le, van, amelyik baba oldalt fekvésből nyomja ki magát, de így hasizomból elenyésző, amelyik baba felül. Nem kell ezt gyakorolni vele. Még sokára lesz, hogy magától fel fog tudni ülni, és bicikliülésbe tudod tenni, legyél türelmes, ne terheld a gerincét feleslegesen. Ezzel a felhúzással nem fejleszted, nem erősíted egyáltalán. Nekünk hipotónia miatt ajánlották 8 hétig ezt a fajta tornáztatást, de tovább semmiképp.
2014. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én nem arról beszèltem hogy ültetem a babámat! én is tudom hogy nem szabad terhelni a gerincét!!!

a kérdés arra irányult hogy mikor fog ülni kb, (tapasztalatokat vártam) nem mondta senki hogy erőltetem. az hogy ezt egyszer megpróbáltam miért kell ugy értelmezni hogy mindig ezt csinálom???

2014. júl. 6. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is próbálkozott felülni kézben 4 hónaposan. önállóan ülni csak 8 hónapos kora óta tud.
2014. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ennek köze nincs az üléshez, ez egy reflex. minden baba 4 hónapos kora körül elkezd felülő mozdulatokat csinálni és ha megfogják a kezüket, felhúzzák magukat. 5-6 hónapos kor körül leépül ez a reflex...


ülni meg akkor fog amikor megérik rá. van olyan baba aki 6 hónaposan, van aki 10 hónaposan ül fel. valamelyik mászásból ül ki, van amelyik állásból ül le. szóval ez a két mozgásforma beindulása környékén számíthatsz rá

2014. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos ebből nem lehet megtudni, mert semmi köze a tényleges üléshez ennek :/
2014. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!