Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kortól kezdik az...

2 hónapos kortól kezdik az oltásokat. és haa baba súlya csak 1 hónaposnak felel meg?

Figyelt kérdés
legszívesebben ellógnám...
2014. júl. 6. 20:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
majd az orvos megmondja mi legyen. miért lógnád el?
2014. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nálunk megakarta várni a 4 kilót mikor oltja, de a kórházból küldtek papírt, hogy oltsa időben. Jobb is volt minél nagyobb volt, annál jobban és tovább sírt, mikor először voltunk felvettem és meg is nyugodott.
2014. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom, hogy hogyan érted, hogy 2 hónaposan csak 1 hónaposnak felel meg a súlya. Tudtommal nincs meghatározva, hogy hány grammnak kell lennie egy egy hónapos babának. Hiszen van 3000 grammal és 4500 grammal születő baba is. Ha koraszülött volt a babád, akkor persze más a helyzet, de akkor konzultálj az orvossal. Én bíztam a gyerekorvosunkban, mert láttam rajta, hogy a legjobb tudását használja, és a gyerek érdekeit tartotta szem előtt mindig.
2014. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

a születési súlyához nézve százalékban nem hízott annyit


az orvosuk eléggé felületes, ő nem rágódik ilyeneken


az oltás az maga a vírus legyengített változata

nem tudom fel van e készülve a védelemre, a lázon kívül mire számítsak, félek szenvedni fog tőle (egyeseket pl a influenza vírus elleni oltást is nagyon megviselt)

biztonságosabbnak érezném, ha legalább nagyobb súlya lenne

2014. júl. 6. 20:56
 5/26 anonim ***** válasza:
Az enyém sem volt nagy súlyú baba sohasem (majd ' 6 hónapos korára duplazta csak meg a születési súlyát peldaul). Időben megkapott minden oltást, nem viselte meg, lázas sem lett, nyugos sem. Nem ettől függ. Oltásd be szerintem.
2014. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

olvass utána, nagyon rosszul tudod!

a kötelező oltások közül csak a 15 hónapos oltás élő, legyengített vírus, a többi nem. a 2 hónapos se. és ez egy oltás sorozat, ha most ellógod, akkor az egésszel tolódtok.

most egy kis szúrás, sír fél percig majd döbbenten néz, hogy vajon miért sírt. mert még csak eddig tud emlékezni :D

18 hónaposan lesz az utolsó, pont ami ami 2 hónaposan, na akkor hidd el, már nem fél percig fog tartani a sírás, ráadásul majd szuper lesz lefogni hozzá ;)


az meg butaság, hogy a súlya 1 hónaposnak fele meg. nem magzat, hogy súlyból korra következtessetek ;) ha nem hízott eleget akkor valami nem jó. nem elég a tejed, nem eszik elég gyakran, nem megfelelő a tápszer, de a kora nem változik, így az oltást is meg kell kapnia, nem viccből találták ki, a babádat óvod meg tőle!!!

egyébként azt mondják, hogy a 2 hónapos oltás már lehet nagyobb közösségbe vinni, mert védelmet ad a gyenge immunrendszerének, főleg ha kicsi a súlya!

2014. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

bocsánat, nem tőle, hanem vele :)

szóval a babádat oltod meg az oltással! :)

2014. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

de szerintem pont nem a kötelezőekkel fogja kezdeni...

van a meningococcus elleni, meg lesz a pneumococcus elleni, nem tudom melyikkel kezdi

valamint akarom majd a rotát is

2014. júl. 6. 21:38
 9/26 A kérdező kommentje:
az elírás javítását is elírtad :D
2014. júl. 6. 21:39
 10/26 anonim ***** válasza:

A nem kötelező oltasokat akkor adatod be neki, amikor te szeretnéd (a fiam 5 hónaposan kapta az első meningot), a kötelezőt viszont be kell adatni (bevezetik a kiskonyvebe), es ha nem, akkor akar meg is kereshet a vedono, hogy van mar veletek.


Miért akarod neki beadatni a nem kotelezoket, ha ennyire félsz?

Tényleg nincs olyan, hogy 1 hónapos kötelező súly babáknal. Hány kiló egyebkent?

2014. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!