Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Levegőhöz szoktatás hogyan,...

Levegőhöz szoktatás hogyan, mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Barátnőm külföldön él, és nem kapott sok segítséget... a két napos babát már kivitte a levegőre hordozóban, én írtam neki, hogy azért ez még korai. 4 naposan pedig már vitte magukkal a bevásárlásra, ráadásul sapi nélkül és letakarva sem volt a fejénél, a kocsiban még a nap is az arcába sütött. Csak tanácsokat adok neki, de féltem a kicsit. Nálunk anno kb. két hétig tartott a szoktatás, először ablak mellett, utána fokozatosan egyre többet kint a levegőn. Babakocsiban mindig vékony textilt terítettem a feje fölötti részre, hogy ne érje éles napfény, vagy szél. Én voltam túl óvatos?

2014. júl. 7. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Milyen az időjárás náluk? Ez most történik? Nekem decemberi a nagyobbik, vele előadtuk az ablaknyit-5perc teraszon-stbstb játékot. A kicsi június közepén született, ő egy hetesen már az árnyékos teraszon aludt a babafotelban koraeste (ugyanannyi fok volt a szobájában, mint kint), 1,5 hetesen sétálni mentünk vele, szintén estefelé. Sapkát értelemszerűen 30-34 fokban nem adtam rá. Sose terítettem textilpelenkát a babakocsira, volt napernyőnk. Nem mindegy szerintem, hogy milyen időjárási körülmények között kerül ki egy baba a levegőre először. Második gyereknél meg gyakorlatilag az 5 percezés kivitelezhetetlen. Szerintem.
2014. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Svájcban élnek, hegyvidéki részen, talán 18 fok körül volt a hőmérséklet napközben, most már melegszik 20 fok fölé.
2014. júl. 7. 09:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyugati országokban nem ajnározzák annyira a gyerekeket, mint itt nálunk és nem is öltöztetik annyira fel.

Semmi baj nem lesz a barátnőd babájával.

Én is vittem a babámat már egy hetesen magammal.

2014. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem úgy mondta a védőnő, hogy az első egy hétben csak szellőztessük a szobáját, a 2. hét második felében már ki lehet tolni a ház elő 5-10 percre, de emberek közé csak a 6. héttől lehet vinni. (kertes házi övezet, vidéki levegő)
2014. júl. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is Svájcban élek. ugy, ahogy irták, itt másképp állnak a babákhoz, gyerekekhez. nincs szokatás..3 honapja szültem, kérdeztem, hogy mikor mehetünk ki sétálni stb. az volt a válasz, hogy egyböl. igy mi is már a 2. napon, ahogy kikerültünk a korházbol, mentünk vele bevásárolni, majd 2 hetesen 140km-t kirándulni fel a hegyekbe. a gyerekorvos annyit mondott, hogy ne menjünk vele 2500m felett. öltöztetni meg ugy, ahogy mi vagyunk, 22 fokban legyen csak egy bodyban, pelenkában. kis sapka csak a korházban kellett.
2014. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Németo-ban vagyok, északi részen.

Itt már 2-3 napos babákat hordanak bevásáró központba. Tele van velük a város.

Nekem sem mondtak ilyet, hogy levegőztessem. Amúgy mikor hoztuk haza a korházból, akkor is érte levegő.

2014. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A baba ugyanazt a levegőt szívja bent a lakásban, mint kint a szabad levegőn. Extrém időjárási viszonyokat leszámítva (süvítő szél/szakadó eső/stb.) semmi nem indokolja azt hogy a gyereket több hétig "szobafogságra" ítéljék. Magyarországon nagyon sok gyerekgondozási nézet igencsak elavult/idejét múlt, egyes dolgok pedig csak városi legendák.
2014. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy milyen levegőt szív, hanem hogy meddig nem szabad közösségbe vinni.

nekem azt mondta a védőnő, kis gyereket anyuka ne látogassa meg az újszülöttet a 6. hét előtt, mert a kisgyerekekben gyakran lappang betegség mert sokat vannak közösségben, egymást fertőzik.

másrészt azt mondta, nem is feltétlen a baba miatt kell bent maradni a kismamának meg a babának 4-5 hétig, mert ő sok mindentől védett az anyatej által, hanem a mama miatt, aki viszont le van gyengülve a fáradtságtól, a szoptatástól, és ő könnyen lebetegedhet ami a szoptatás rovására megy.

2014. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nyári babát miért kéne levegőhöz szoktatni?

mert télen ugye azért kell az ablak nyitogatással meg a percekkel játszani mert a lakás és a kinti hőmérséklet között van 15-25 fokos különbség ami megterhelő a babának.

na de nyáron mi a megterhelő? 20 fokot írsz, bent mondjuk van 22... észre se veszi a pici azt a különbséget!

bevásárló központba meg azért nem ajánlják 2 hónapos korig elvinni mert még nincs immunrendszere, könnyen összenyal bármit. 2 hónaposan kap itt oltást, ott nem tud hogy vannak és azután ajánlják, addigra a baba is erősödik.

ettől függetlenül akinek nincs segítsége, nyilván viszi ;)

szerintem nagyon túlzás lenne nyáron 2 hetet a lakásban tölteni, csak mert kint biztos már a levegő... nyáron eleve egész nap szellőztet az ember, szóval, már egyből szoktatva is van

2014. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy elvittük a 1,5 hetes gyereket sétálni a mi esetünkben nem azt jelentette, hogy rögtön bevásárolni mentünk, hanem a tesójával együtt egy nyári estén (7 után) sétálgattunk a környező utcákban. A mi esetünkben ez kisváros, családi házas övezet, autó 5 percenként kb 1, ami jön.

Azért is kérdeztem, hogy hol laknak, mert itthon télen nem viszi ki az ember egyből az újszülöttet sétálni. De egy 20+ fokban simán lehet pár napos korától. (1.)

2014. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!