Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám napirendjét nem...

3 hetes babám napirendjét nem tudom kialakítani, mert sosem tudom mikor kel fel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A fürdèst akarnám mindig fix időpontra tenni, de sokszor még javába alszik, akkor keltsem fel, akkor is ha előtte alig aludt es alig vártam hogy megnyugodjon?
2014. júl. 8. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd ha fél évesen se sikerült nagyjából napirendet kialakítani, akkor elkezdheted törni a fejed.

3 hetestől ne várj csodát, ráadásul a napirend se azt jelenti, hogy fix időpontokhoz ragaszkodsz, hanem a sorrend a lényeg.

Másfél éves a lányom, sose percre pontosan tettem a dolgom, hanem sorrendben.

2014. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sose keltsd fel! 3 hetesen még bőven ráérsz a napi rutinnal. A fürdés nem kell, hogy pontban ugyanakkor legyen, hanem az fontos, hogy a sorrend legyen ugyanaz az esti teendőknél. A baba nem tudja hány óra, csak azt, hogy mi után mi következik. Első cél, hogy megkülönböztesse az éjjelt a nappaltól.
2014. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez csak addig gond, amíg Te akarod írányítani az ő napirendjét. Én is próbáltam, nem ment. Amikor feladtam, ő kialakította magának :) ma már pontosan tudom, mikor lesz álmos és mikor éhes :) 3 hónapos korában kezdett beállni, azóta egyszer váltott egy fél órával korábbra, de ennyi :)
2014. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy voltam mint a hármas hozzászóló. Én is mereven szerettem volna a napirendet kialakítani és nagyon szomorú voltam hogy nem megy. Nálunk is ő maga alakította ki, figyeltem mikor álmos, éhes stb. Most 11 hónapos és következő a napirendünk: 6-7 kor kel (reggeli), játék, 9:30 körül tízórai, játék, 12 körül ebéd, szundi (kb. 2 óra), játék, 3:30 körül uzsi, játék és séta, 7 körül vacsi, fürdés és szundi. :) Figyeld a babádat!
2014. júl. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a hozzátáplálással alakult ki napirend, addig egy káosz volt. Még nagyon picike a napirendhez, majd alakul az.
2014. júl. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudom így előre megtervezni a következő napomat, nálunk is minden attól függ,h reggel mikor kel. De onnantól azért nagyjából látom: tudom,h 3-4 óra múlva lesz megint éhes, evés után kb. még 1 órán át élénk, utána alszik. Engem is stresszelt egy darabig, mert másoknál minden nap ugyanúgy néz ki. De most már nem érdekel, sztem az is jó,h ennyire lehet tervezni. Az estét igyekszünk ugyanúgy csinálni, csak nagyjából ugyanabban az időben. De itt is van sokszor 1 órás csúszás is. Mióta nem rágom emiatt magam, sokkal jobb :) Te se agyalj rajta annyit. Gondolj azokra, akik egész éjjel fenn vannak, mert nem alszik a baba.
2014. júl. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy nagyjából akard belőni a fürdetés idejét. De inkább most még az a fontos hogy minden este fürödjön, mert megtanulja hogy fürdés után van a nagy, hosszú alvás. Ez lesz az első fix pont az életében, ehhez fogja igazítani majd magát. Ne keltsd fel ha alszik. Nálunk mindig a naptól változott a fürdetés ideje is, volt hogy fél hét, volt hogy fél kilenckor fürdött. Attól függ hogy mikor hogy alszik, ébred.
2014. júl. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!