Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan miért tartják öregesnek...

Sokan miért tartják öregesnek a József, Iván, Sándor, Jenő, Dezső neveket, ha a Gábort, Zoltánt, Attilát, Márkot, Pétert pedig egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert egy teljes generációnyi különbség van a két névsor között, sőt van amelyiknél (pl. Márk) még több.
2014. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Mert most éppen más a divat.Lehet,hogy 10 év múlva pont fordítva lesz. Talán egyszer elege lesz már az embereknek dél-amerikai szappanoperákból vett rémes nevekből is.
2014. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Dehogy, ne viccelj! Mind igen rég meghonosodott és használt név.
2014. júl. 11. 21:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Iván miért öreges? (mondjuk engem nem zavar, hogy szinte senki sem adja ezt a gyönyörű nevet a gyerekének :) )


Amúgy nem tudom a kérdésedre választ sajnos. Csak azt tudnám megmondani, hogy nekem miért nem tetszenek, de öregesnek nem tartanám őket.

2014. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na ebben igazad van, Második válaszoló, csak kíváncsi lennék, miért pont az előbbiek lettek uncsinak kikiáltva, míg utóbbiak még mindig gyakoriak.
2014. júl. 11. 21:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

első sor: dédpapám, nagypapám, apósom :D

második sor: férjem, osztálytársaim. és egyébként fiam is Zoltán na meg van egy Benedekem :D


nevek népszerűségének az idejei között van 20-40 év :) nem mindegy, hogy mi korosztályunkban a nagypapákat hívták úgy és az ő korosztályukra asszociálunk a név hallatán vagy épp (2. turnus) vagány gyerekkori plátói szerelmeink ugranak be róla :D

2014. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
osztom az előttem író véleményét. Kisfiam Zoltán (apukája után), és Nándor (apukám után). De meg is beszéltük férjemmel, ha ő a fent fel soroltak közül hívták volna, akkor a kisfiunk nem kapta volna azt a nevet. Egyszerűen nem tetszenek.
2014. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert a József, Sándor, Jenő stb. nevek kimentek a divatból, míg a Gábor, Zoltán, Péter stb. nevek nem, ma is népszerűek.


Lányneveknél is megfigyelhető: Ma már nem adják az Erzsébet, Jolán, Irma neveket, ellenben sok a Sára, Eszter.

2014. júl. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

1 éves fiam Iván.

Szerintem nem öreges név.

2014. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
mERT IDŐS EMBEREKET ISMERNEK EZEKEN A NEVEKEN,ENNNYI.
2014. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!