Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes baba fürdetése borzalm...

8 hetes baba fürdetése borzalmas. Lesz valaha jobb?

Figyelt kérdés
Rettenetesen ordít, egyre rosszabb a helyzet, már ott tartunk, hogy fürdés után is alig tudom megnyugtatni. Látszik rajta, hogy nagyon fél, levetköztetem még mosolyog, de ha meglátja a kádat már kezdi az iszonyatos sírást (ennyire máskor soha nem sír). Már van egy fiam(aki nem sírt fürdéskor kicsinek), így még az sincs, hogy annyira béna lennék, de fogalmam sincs már hogyan csináljam. Próbáltam már kevesebb/több/hidegebb/melegebb vízbe, félhomályba fürdetve, adtam rongyot a kezébe amibe kapaszkodhat, úgy hogy elöször a lábait lógattam a vízbe szép lassan, söt már anyut is megkértem fürdesse meg, hátha nála nem sír, de az eredmény: szörnyü kétségbeesett sírás! Pedig kb 1 percet van vízbe tovább nem bírom hallgatni. Valami más ötlet? :(
2014. júl. 13. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk az segitett h vettunk kiskadba rakhato szivacsot es azon fekudt furcsi kozben. Igy jobban biztonsagban erezte magat mert nem csuszkalt. Tesco, Auchan.
2014. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Szegény! :( Kiskád a szobában? Ha így is, akkor javaslom egy ideig a vizes ronggyal átmosdatást egy ideig, pici még, nem olyan koszos, hogy ki kelljen áztatni.
2014. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Megpróbálhatod, hogy nem fürdeted, hanem a pelenkázón nedves szivaccsal/fürdökesztyüvel vagy valami hasonlóval lemosod, igy idövel elveszit majd a félelmet. (Valószínüleg valamiért megijedt egyszer, és azóta nem nem tudja elfelejteni)
2014. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elejétől ez volt a helyzet? Nálunk is sírt... mit sírt, zokogott a kislány minden pancsnál, valószínűleg valamit a kórház tolt el. Nekünk ez vált be, doki javaslatára, hogy vedd őt cicire, és ketten álljatok be a zuhanyba. Egyszer fürödtünk így együtt, többet egyszer nem volt cirkusz a fürdésnél. Furcsa ötlet, de egy próbát megér :)
2014. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! :)

Korházban elsö két nap nem sírt annyira, 3. naptól kezdte az üvöltést. Azt mondták, majd megszokja a fürdést és nem sír, de nem úgy tünik, hogy a közeljövöben megszokná... :S

2014. júl. 13. 19:49
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem elsőszülöttem ijedt meg egyszer a melegebb víztől és utána napokig félt - egészen addig, amíg egy hirtelen ötlettől vezérelve egyszer ráhajolva megszoptattam fürdés közben. Ezen azóta is nevetünk apjával, de bevált.
2014. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom van-e összefüggés, mi textilpelenkát rakunk a kiskád aljára, amint stabilan fekszik benne, utána már nonstop vigyor, ő akkor sír, ha ki akarjuk venni belőle.
2014. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is sírt, megszokta idővel, de ami segített, az volt, ha zuhanyoztattuk, mint a kórházban. Egyikünk fogta ferdén, arccal lefelé, másikunk gyorsan megmosdatta, így egy hangja sem volt, csak nézte a csorgó vizet. Kb 4 hónapos korától szeret fürdeni, 5 hónapos korától már vidáman csapkodja a vizet.
2014. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én mire rájöttem, hogy JÓ meleg víz kell a meleg helyett...

egy hangja sem volt, de addig...

2014. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom is rettentően sírt ennyi idősen. Mi is vettünk szivacsot, mert én is arra gondoltam, hogy fél. Egyszer-egyszer bevált a szivacs, azt is szerette, ha foghatta valakinek a kezét, úgy kapaszkodott, mintha az élete múlna rajta, meg azt is szerette, ha hasra fordítva vettem ki, és így nem félt az ismeretlentől, de nálunk a fő probléma az volt, hogy fáradt volt, mire oda jutottunk, hogy fürdik. Pedig nem tettük későre, mert 7-kor van fürdetés. Csak én ott rontottam el, mikor 6-8 hetes volt, hogy jöttek a látogatók, mindenki kíváncsi volt rá, és nem aludt szegénykém rendesen délután, hát hogyne lett volna fáradt. Egyszer véletlenül aludt el 5 óra felé, kipihente magát, és egyáltalán nem sírt fürdésnél. Onnan jöttem rá, hogy az a baja, hogy fáradt. Azóta kb. 4-5 között alszik egy órát,hat fél hét körül eszik egy kicsit, majd játék, babamasszázs, hét körül fürdés, amit most már nagyon szeret és élvez, néha azért sír, mert kiveszem, fél nyolc-nyolc között alszik is. :-)Most 4 hónapos a kislányom. Remélem tudtam egy kicsit segíteni, és bocs, hogy hosszú lett.
2014. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!