Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a 14 hónapos...

Mit tegyek, hogy a 14 hónapos kislányom ne hisztizzen mindenen?

Figyelt kérdés
Mostanában, ha nem úgy van valami, ahogy ő akarja, akkor földre vágja magát és ordít, mit tegyek?

2014. júl. 13. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Én ezt ráhagyom a fiamra. Előbb utóbb csak rájön, hogy felesleges.
2014. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Legnagyobb valószínűséggel feszegeti a határait, kíváncsi, hogy meddig mehet el nálad/nálatok és ha a hisztivel eléri a célját (vagyis engedtek neki),akkor megjegyzi, hogy ezzel az eszközzel bármit elérhet.
2014. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Hagyd hisztizni. Ha megunja, majd abbahagyja.
2014. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

A nevelés csodákra képes. Látom soks szülőnél luxus. Inkább ráhagyják, hogy pl. a boltban megszégyenítse őket a gyerek és idegítse a többi vevőt.

Nem feltétlenül a verésre gondolok, mielőtt még valamelyik mintaszülő megszólna.

2014. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hanem mire gondolsz, utolsó? Mert azt már elfelejtetted odaírni, pedig ez volt a kérdés. Milyen nevelésre gondolsz, egy 14 hónapos esetében, amire majd hiszti közben hallgatni fog? Tényleg kíváncsi vagyok. Oszd meg velünk.
2014. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves négyes te meg elfelejted, hogy minden gyerek más. Lehet a te gyerekednek elmondod kétszer, hogy nem szabad valamit meg ne hisztizzen és abbahagyja. A kisfiam másfél éves. Egy éves kora óta minden áldott nap le kell szednem a szekrényajtókról és a székekről és nem egyszer toporzékolós hiszti követi a manővert. Szóval hat hónapja türelmesen nevelgetem a gyerekemet, hogy nem lehet és még mindig csinálja. Ugyanez a helyzet a hisztijeivel is. Ezek szerint nekem luxus, hogy odafigyeljek a gyerekre és neveljem. De ha van valami szuper tipped akkor nagyon szívesen meghallgatom én is mert kíváncsi vagyok rá, hogy ilyen esetben mi is a teendő. Egyébként kedves kérdező én megpróbálom először szép szóval megmondani neki, hogy mit miért nem szabad majd megpróbálom elterelni valami mással a figyelmét. Ha nem működik akkor hagyom én is hadd tombolja ki magát.
2014. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 50-50%-ban hagyon rá a hisztit vagy terelem el mással a figyelmét, vagy leülök vele játszani, vagy szépen próbálom neki elmagyarázni hogy mit miért nem csinálunk vagy hogy csináljuk.

Nem értek egyet azzal hogy ráhagyom, majd megunja... Nekem furcsa ez a hozzáállás. Nekem is extra hiperaktív gyerekem van, 16 hós és soha nem gondoltam volna hogy egyszer így fog viselkedni, de mint írtam, ritkán hagyom rá a hisztit mert az nem megoldás. Vagyis de... az anyukának a legkönnyebb megoldás...

Amikor sejtem hogy miért hisztizik akkor megbeszélem vele, ha nem tudom hogy miért hisztizik akkor is próbálom megbeszélni vele. Ha egész nap kiabál és visít a semmiért akkor délután már rászólok erőteljes hangon hogy aztán mostmár elég volt... Ez beszokott jönni. Nem üvöltök de határozott a hangom.

26 hetes kismama vagyok, 3 hete végig hisztizi a pelenkázást és az öltözést, már a hasamat is sikerül elég sűrűn megrúgnia. Na múltkor kapott egyet (tényleg egy picit) a fenekére öltözéskor, mérges lettem, mondtam neki a magamét hogy nem igaz hogy nem bír ki 1 percet hiszen annyira sietek és igyekszem. Megfogadtam hogy többet nem kap a fenekére mert nem az a célom hogy veréssel neveljem a gyereket, láss csodát hatott a viselkedésem mert azóta mint a kisangyal úgy segít öltözni, nagyon szépen hagyja magát.

Tudom hogy olyan világban élünk ahol a gyerekre még csak kiabálni sem szabad nem hogy ütni és az anyuka az aki mártír módon mindenki alá rendeli magát, elfelejti hogy ő is ember stb... Én az arany középutat tartom jónak, nézni a saját és a gyerekem érdekeit is. Meg kell találni azt a pontot ami nekem is jó és neki is. Ha ebbe beletartozik az hogy fél évente egyszer ráütök a fenekére vagy a kezére akkor ráütök. Ő a gyerek én az anya. Nem ő a főnök én meg a cseléd...

Nem akarom túl ragozni, a lényeg hogy nem kell mindig extra türelemmel kedveskedni és jópofizni a hisztiző gyerekünkkel, rá kell szólni és nem ráhagyni mert akkor végképp a fejünkre nőnek...

Persze kinek mi, ez az én véleményem. Azért ha a 14 hósodra rászólsz erőteljesen, érte fogja hogy miért is emelted fel a hangod.

2014. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13 hós, bizony mi is ezzel küzdünk már jó egy hónapja. Sokszor a figyelemelterelés sem segít. Érteni meg még nem érti, amit 1000x is elmagyarázunk, vagy csak nem akarja. Nekem az a legrosszabb, amikor már érzem magamon a türelmetlenséget. Na akkor rászólok/kiabálok, akkor megáll egy percre, van amikor segít, van, hogy semmi....remélem a hisztikorszak ezzel ki is merül és nem lesz még rosszabb. A verést én sem díjazom,de ahogy a kedves utolsó hozzászóló leírta, azzal egyet tudok érteni, és hazudnék, ha azt írnám, hogy ilyen nálunk sem fordult már elő. Hát az ember lánya is ember, mi sem vagyunk gépek, akik mindent elviselnek, csak azért, mert anyák vagyunk.
2014. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!