Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért rezzen össze a babám az...

Miért rezzen össze a babám az érintésemre és kezd el sírni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Koraszülött kislányomról van szó, nem értem az okát.


Szerintetek mitől? Mit tegyek, hogy ne "csinálja"?



2014. júl. 15. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden érintésre, vagy csak akkor, ha te érinted meg?
2014. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát eddig még nem nagyon "tapogatták" mások, az apjáéra is megijed, ha erre gondolsz.
2014. júl. 15. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Éjszaka beugrott a kérdésed és gondolkodtam rajta. (Nagyon nem tudok már aludni)

Valahol olvastam, hogy amíg a baba a pocakban van, kb 36 hetes korban alakul ki, hogy különbséget tud tenni a kellemetlen és kellemes érintés között. Ezt a saját babámon is érzem, míg korábban mindig úgy reagált, hogy hirtelen összerezzent, amikor megsimogattam azt a testrészét, amit kinyomott a hasamon, most már egyre gyakrabban hagyja, hogy cirógassam, ha elveszem a kezem újra mocorogni kezd és várja, hogy ismét simítsam meg. Nem tudom, hogy koraszülötteknél hogy működik, ahogy azt sem, hogy mennyi időre született a babád, de simán lehet, hogy ugyanúgy működik, mint pocakon belül. Hidd el, ettől még nagyon értékeli a veled töltött pillanatokat és igényli az anyukája és apukája érintését. Minden jót nektek!

2014. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!