Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 kislányom pofozkodik mit...

1,5 kislányom pofozkodik mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 hónapos lesz a kislányom egy két hete elkezdett pofozkodni. Amikor azt mondom neki h szeretlek vagy megkérdezem h szereted anyát akkor eljár a keze. Nem tudom már hogy kezeljem. A nem szabad, fáj anyának, csak simogati szabad, elveszem a cumid ha ezt csinálod nem használ. Van olyan anyuka akinek a gyerekénél is volt ilyen gond? Hogyan oldotta meg?
2014. júl. 15. 21:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Utána mindig bocsánatot kér és megölel de mégis csinálja.
2014. júl. 15. 21:14
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányom is mostanában kezdte, 19 hónapos múlt.

Ráadásul ha hangosan, mérgesen rákiabálok, csak a képembe röhög, még tetszik is neki. Ha meg magyarázok, hogy ez fáj, nem szabad stb., akkor is röhög.

Szóval én ilyenkor csak felállok és otthagyom, hogy lássa, a verekedésnek az a következménye, hogy azonnal megszűnik a közös tevékenység.

2014. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne nagyon a 17 honapos lanyom ugyanezt muveli. Soha nem verekedett de most raszokott. Regebben megsimizte az arcunkat puszit adott ha kertunk. Most meg ha ezeket mondjuk, kerjuk akkor csap. De ha azt mondjuk siman mi is h szeretlek odavag. Meg direkt csipi erosen az arcunkat, mar. Hiaba mondok, konyorgok, szidom akkor is csinalja.
2014. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Megfogod mindkét kezét a szemébe nézel és elmondod, hogy ez fáj anyának, ilyet nem szabad. Vagy felállsz és ott hagyod, tudomást sem veszel róla, majd ha lenyugodott ismét foglalkozol vele.
2014. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az enyem 1 evesen pofozkodik. Ha magyarazom neki hogy nem szabad mert faj angyali pofaval kirohog. En is azt szoktam hogy otthagyom persze miutan mondtam hogy ezt nem szabad. Bizom benne hogy elobb utobb megerti. Egyebkent a te esetedben csak ilyenkor csinalja ha kerded tole hogy szereted anyat? Mert ha igen erdemes lenne elgondolkodni nem "eroszakos" dolog ilyet kerdezni egy gyerektol.
2014. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Mint mindent, ezt is tanulta valahonnan. Netán a szülőknek is eljárt egyszer-kétszer a keze? Akkor nem lehet csodálkozni.
2014. júl. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Drága utoksó hozzászóló, köszönjük válaszodat. Igen itt mindannyian verjük a gyerekeinket. Elárulom az enyém bölcsibe jár. Közösségben sok újat tanulnak egymástól. Ilyesmire nem gondoltál, hogy esetleg nem otthon látja? Előbb gondolkodni kellene mielőtt megnyilvánulsz. :-) De semmi baj, értelmileg sajnos eddig sikerült kifejlődnöd. Ezen dolgozz még kicsit. :-)
2014. júl. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha már sikerült a gyerkőcnek összeszedni ezt a jó példát, akkor valahogy leszoktatni kéne, nem azon pörögni, hogy honnan szívta...szerintem :)

Egyébként én anno büntipadot vezettem be, és ha olyat csinált, akkor lecsücsült szépen, majd amikor elgondolkodott bocsánatot kért. Az enyém kb 1 hónap alatt szokott le a verekedésről, hajhúzgálásról és a rugdosásról. Tudodm, hogy melyik társától tanulta, tudom, hogy miért gondolta jó ötletnek ezt alkalmazni, de mivel szülőként én nem találtam annyira poénosnak tettem ellene.

Aki azt hiszi, hogy a szülők a felelősek minden ökörségért amit a gyerek kipróbál, az el van tévedve mint mackó a málnásban :)

2014. júl. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És ekkora gyereknél működhet a büntipad? Az enyém 17 hós.

Előtted én válaszoltam. És egyetértek veled. Nagyon el van tévedve az aki azt hiszi mindent csak itthonról tanul a gyerek. Nem vagyok tökéletes és biztosan tanul és fog is hülyeséget, de próbálkozunk.

A bölcsibe mióta jár hihetetlen dolgokat csinál, és ebben vannak nagyon jók és aranyos dolgok, de néha pislogok csak milyen új rosszaszágot lesett el. De aki ezt írja, hogy a gyerek csak a szülőtől tanul vagy nincs gyereke, vagy közösségbe még nem jár.

Persze nagyon sokszor az van amit ír, hogy szülőtől tanul. De ne általanosítsunk. Gondolkodjunk!

2014. júl. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom h honnan vette ezt a szokást de nem csak engem pofoz hanem anyut a dédit meg még a fél tesóját is. Nem csak akkor csinálja ha azt mondom neki h szeretlek egyszercsak gondol egyet és üt. Nem tudom h nála bevállna e a bünti pad de lehet h én is majd csak egyszerűen ott hagyom biztos h sírni fog de sztem utána is ugyanúgy fogja csinálni. Sztem ez valahol életkori sajátosság
2014. júl. 16. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!