Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális vagy nem jól...

Ez normális vagy nem jól fejlődik a Kisfiam?

Figyelt kérdés
5 hónapos és még nagyon ritkán fordul meg a fejét se tudja olyan szépen tartani,gagyogni gagyog csak ritkán,és nem olyan mozgékony mint ismerősöm 3 és fé hós babája.ő már mindent tud amiket felsoroltam.aggódnom kéne?
2014. júl. 16. 06:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Soha ne mas gyerekevel foglalkozz, hanem a sajatoddal. Hordod gondolom rendszeresen az orvoshoz, o ezeket nezi. Ha ggodalmad van neki tedd fel, o ugyis latja. Es szol ha aggodnod kellene.

Az h masnak a gyereke miket tud, marhara hagyjon hidegen, annak lehet a fele sem igaz, de ha megis akkor sincs ket egyforna gyerek.

Nekem egyik ismeros sulykolta allandoan h a 3 honaposom nem forog az ove msr csinalja, 6 hosan nem ul mert neki mar ul, 9 hosan meg nem tud jarni meg neki mar jar! Konyorgom, ez nem verseny. Ehhez kepest 4 hosan fordult meg, 8honaposan ult fel, 11 honaposan indult el. Es meg ezek is koraiak.

Ha a fejet nem tartja szepen tedd sokat hasra. De ha ugy erzed nagyon le van maradva kerdezz ra a gyerekorvostol. :-)

2014. júl. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az, h nem fordul meg nem olyan veszes. Viszont ha a fejet se tartja stabilan azzal azert felkeresnek egy szakembert. Lehet, h le van tapadva vmelyik izom.
2014. júl. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül csak a fej tartása illetve jelen esetben a nem tartása adhat okot az aggodalomra, de ezt is csak szakember tudja biztosra megmondani.


(Más gyerekével meg tényleg ne hasonlítgasd, mert meg fogsz zakkani hogy 10 hónaposan miért nem énekli még vigyázz állásban a himnuszt...)

2014. júl. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a fejét nem tartja az probléma. Ahogy előttem is írták nyilván rendszeresen jártok (havonta) a védőnőhöz és az orvoshoz ők fogják számodra jelezni ha probléma van, esetleg kérdezz rá, hogy megnyugtassanak. Én a helyedben elvinném egy Dévény tornászhoz, ránéznek és megmondják van e szükség tornára vagy minden rendben. Én is aggódtam a fiamért, mert ő is nagyon lassan fejlődött, de elvittük és mondták, hogy semmi baj, mert fejlődik csak lassabban, az a baj ha nem is fejlődik. Nekem kisfiam (9 hónapos) úgy működik, hogy hetekig semmi nem történik, majd egyik nap reggel fel kell és már tud forogni, megint semmi, aztán reggel felébred tud kúszni. Én nem is értem hogyan csinálja, mert soha semmivel nem próbálkozik, csak hetek elteltével tudja és kész. Mi hallás vizsgálaton is voltunk, mert annyira ritkán gagyogott, aztán 6 hónapos lett és azóta be nem áll a szája :D Erre is pontosan emlékszek, mert napra pontosan 6 hónapos volt. :D Amikor voltunk ennél a tornásznál mondta, hogy a mai szülők állandóan sitetik a gyereküket, holott a babának az lenne jó ha a saját ütemében fejlődne. Nincs szükség semmi fejlesztő játékra, egyszerűen csak kell egy nagy tér ahol mozoghat a baba, kell 5-10 színes játék köré és majd ő fejleszti saját magát. Kis fiam 5 hónaposan fordult, 7 hónaposan kúszott, 9 hónaposan mászik. Aggódtam, hogy 2 hónapig csak kúszott semmi mászás, de erre is azt mondta a tornász, hogy örüljek, hogy kúszik, sok baba nem kúszik és később ebből vannak a problémák.
2014. júl. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat.a fejtartásra rákérdezek a védőnőtől,meg azért Megkérdezem hogy nem e baj hogy alig mozog,szinte csak fekszik nagy ritka ha rugkapál.
2014. júl. 16. 08:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Forogni ráér még,tedd sokat hasra,hogy tudja gyakorolni a fejtartást. Mással ne foglalkozz,sokan hiszik azt,hogy ez lóverseny,és jönnek mindennel,hogy egy évesen már kijárta az iskolát...az sem jó,ha túl hamar csinál dolgokat,pl nekem a védőnő azt mondta,ha 6-7 hósan áll egy baba,az nem túl jó mert nem elég erős még a háta,lába hozzá.
2014. júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Bocs utolso de az en babam 6 hosan magatol(!) felhuzta magat allasba. Vissza kellett volna nyomnom? Amit a baba magatol csinal az sosem rossz.
2014. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy érted, hogy csak fekszik és nem csinál mást? Szó szerint érted? Keze-lába jár neki? Mert ha nem, akkor szerintem ez is baj!
2014. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem mindig csak ritkán jár keze lába.általába csak fekszik és néz.
2014. júl. 16. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen vidd el a gyerekorvoshoz, ortopédiára, Dévény tornára vagy valahova, mert azért 5 hónaposan már illene hogy keze lábát mozgassa, játékokat megpróbáljon megfogni, ha kendőt lógatsz főlé azután nyúljon stb. Inkább lássa több szakember mint, hogy egy sem. Max azt mondják anyuka semmi baj, és akkor bátran megnyugodhatsz. De ha meg tényleg gond van, akkor az a jó ha minél előbb kezelik, lehet csak 2-3 alaklom sepeciális kezelés kell és már egyből be is indul a fejlődése. Az pedig csak nagy általánosságban igaz, hogy ha egy gyerek valamit magától csinál az jó, ha túl korán csinál valamit (hónapokkal) akkor az nem jó, pl. túl feszes hátizmok miatt tud forogni már 1-2 hónaposan, de később ez a probléma majd ki fog ütközni.
2014. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!