Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha eddig fogszabályzós cumit...

Ha eddig fogszabályzós cumit használtunk, de átálltunk a sima cumira lehet belőle gond?

Figyelt kérdés
6 hós a babám, most váltottam nagyobb cumira.
2014. júl. 16. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Most én erre azt mondom, hogy teljesen mindegy, a cumi az cumi, a fogszabályozós cuminak is ugyanúgy megvan a negatív hatása, csak kevésbé, mint a nem fogszabályozós cuminak.

De ez is többségében inkább genetika. Mert ha valaki eleve olyan fogazatot örököl, hogy már a nagyszülőkig visszavezetve valakinek kuszák voltak a fogai, akkor cumi nélkül is örökölheti és lehet szüksége majd fogszabályozóra. Míg ha valaki genetikailag nem örökölt kusza fogazatot, akkor lehet hogy ha 4 éves koráig is sima cumit szív, akkor sem lesz rossz fogsora.

Szóval ez nagyja részt genetika.

Amúgy vannak nagyobb méretben is ugyanúgy fogszabályozós cumik, szóval ha ennyire tartasz ettől, akkor inkább vegyél olyat, csak nagyobb méretben.

2014. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

figyelj, eddig semmi értelme értelme nem volt a fogszabályzós cuminak, mert gondolom nincs még fogsora a babának. ezután lenne, de én kételkedem, talán csak picit számít.

enyém 2 éves koráig cumizott és csak éjszaka. nem állnak ki a fogai, de ha összezárja akkor rés van a felső és alsó fogai között. szerintem a cumi miatt. fogszabályzós cumit használt, és mint írtam, csak elalváshoz. nem is kelt éjjel, mondjuk jó ha napi 1 órát volt a szájában...

én az ujjamat szoptam nekem még a csontfogaim is kiálltak, 8 évig volt fogszabályzóm és 4 fogamat húzták ki emiatt...

tehát ennél jobb a cumi, de az is okoz károkat

2014. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

utolsó, én még általános elsőbe úgy mentem anno hogy szoptam az ujjam, alig bírtak leszoktatni, és köszöni szépen gyönyörű a fogsorom... szóval nem kell rögtön azt mondani hogy az ujjszopizás biztos hogy hű de szörnyű és ennél még a cumi is jobb... az én kisfiam örülök hogy nem azt a műanyag cuccot szopizza hanem a kis ujját, mert nálunk meg a cumi tette tönkre unokaöcsém fogsorát... és attól sem kell félni hogy ha kiesik nem találja, mert mindig kéznél van :D

bocsi kérdező hogy nem neked válaszoltam...

2014. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én sem szeretném sokáig,ha cumizna a babám, de elalváshoz nagyon nagy segítség.
2014. júl. 16. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!