Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha napközben csak keveset...

Ha napközben csak keveset eszik babám és e miatt gyakran ébred éjjel, akkor tartsak hosszabb időt a két etetés között hogy többet egyen?

Figyelt kérdés
PL ha eddig 3 óránként evett akkor nyújtsam meg az időt 4 órára , hogy biztosan éhes legyen és elfogadjon mindent és egyen rendesen?

2014. júl. 16. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Sztem nem azért alszik rosszabbul mert keveset eszik napközben, az esti alvásra max a pont előtte lévő evés számít.... mennyi idős?

mennyi időnként kel éjszaka?



nekem 5 hónapos a kislányom és van h este csak 60at eszik meg utána alszik 10 órát és még akkor sem kér rögtön enni mikor felkel, de viszont van h 210et eszik és csak 8 órát alszik és rögtön kér enni!


nem fáj a hasa? foga?

2014. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szoptatod vagy tapszeres? Bar sztem sem azert kel mert ehes. Tapszerezni es szoptatni is igeny szerint erdemes. Lehet a foga v.rad van szuksege. A babaknal jellemzo a sok ejszakai ebredes. Az a ritka a vegigalusszak az ejszakat!!! Legalabbis az en kornyezetemben...
2014. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sorolom!

10 hónapos lesz 1 hét múlva.

11 kiló és 74 cm.

mai étrend:

hajnali fél 4 kor: 150 ml tápszer

reggeli : sárgaszilva kb 120 ml-nyi

tízórai: alma pép 15 dkg kb

ebéd : pár falat Marha hús pár falat tészta.

Uzsonna : 2 szem meggy

Uzsonna : 2 kiskanál törtkrumpli pörkölt szaftal

Uzsonna : 2 kiskanál tejpép

Mivel nem evett csak alig így ,készítettem tápszert, 200 ml-ből 170 ml-rt megivott, és bealudt rajta.

Ma ennyit evett!

Jahh és málna innivalót folyadékként.

iízet nem issza meg!

Napi 2-3 alkalommal van széklete.

Jön a felső 2 foga, már látszik a fehér vonal.

És születése óta minden éjjel eszik, próbáltam csak teát adni neki visszaaludt rajta de fél óra múlva ismét fenn volt.

2014. júl. 16. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:

hát ha tápszeren kívül csak gyümölcsöt eszik és gyümölcslevet iszik akkor simán lehet éhes.

ne adj neki 3x gyümölcsöt. nagyon egészséges, tele van vitaminnal, de a vitamint leszámítva üres energia, csak víz meg cukor 1,5 óra alatt átfut a szervezetén és kipisili...

ad neki rendes ételt reggelire és uszonnára, hátha :)

reggeli valami kenyér féle felvágottal vagy sajttal, kenővel. uszonna meg tejtermék, esetleg tejpép de ha nem szereti akkor adj joghurtot, túrókrémet vagy péksütit.

vacsira meg találj olyat amit szeret, biztos van amit szívesen eszik :) tésztákat szokták szeretni vagy rizs, krumpli, ezek jól laktatnak, mellé valami szószos cucc

2014. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy még csak 2 foga van alul és nem tud rágni, nincs is türelme hozzá inkább csak csócsál ha véletlen le megy 2 falat az már jó.

Mindent pépezve darabosan szoktam neki adni, nem eszik meg mindent, nagyon válogatós inkább nem eszik semmit és csak ordít hogy éhes.

Éjjel már nem adtam neki édes málnás ívó lét sem, de sokszor volt fent és csak forgolódott, amikor már felsírt a 2 forgolódás között akkor adtam neki cumisüvegből vizet.

De 2 kortytól többet nem ivott egy alkalommal, mert nem azt az ízt várta így nem is kellett neki.

Most reggelire kapott 1 egész almát 1 db baba piskótával összeturmixolva kb 150 ml lehetett.

De már az utolsó falatokat alig akarta megenni, ez már majdnem sok , ennyit ritkán szokott enni.

Álmos is volt nem volt türelme.

Éjjel mivel nem akartam az édes ital helyett tápszerrel tömni de a vizet nem itta nagyon és tudtam hogy szomjas, ezért én adtam neki 150 ml vízbe másfél mérőskanál tápszert, amit nem ivott mert nem olyan volt az íze amilyen szokott lenni.

A harmadik neki futásra megadta magát és megitta mind.

Igaz hogy elég víz ízű volt.

Most reggelihez is csak vizet adtam neki csak kortyolta.

Szerintem még a 10 ml-se ment le neki.

A levesből a sárgarépa, gyökér ,pipihusi,krumpli keveréket pépelve nem szereti, nagyon keveset tudok abból megetetni vele, pedig csak az lenne a tápláló.

Undorodik a krumplitól.

A sárgarépától.

Csak az édes megy neki!

A banán, az alma, a barack, a szilva, a meggy, a tök nagyon ízlett neki de már unja az amit nagyon szerette és nem cukros étel, tök leves.

Eleinte sokat evett a tejpépekből is de már azt is unja hiába hogy édes.

Milyen ételt próbáljak még?

2014. júl. 17. 07:52
 6/8 anonim ***** válasza:

nem akarod éjjel tápszerrel tömni édes málnalé helyett?


nem bántani akarlak, de te normális vagy? gondold át ezt mégegyszer, hátha rájössz, hogy ez a legnagyobb baromság amit tehetsz! ha éhes akkor enni kell neki adni és a málnalé az nem ennivaló és főleg nem jó, néha lehet, nappal, 1-1 alkalommal, de éjjel? tönkremegy az összes foga! persze, hogy kakil eleget és jó a súlya (másik kérdésedben írtad azt hiszem, hogy tokás, combos), mert csak cukorral tömöd reggeltől estig!!!

éjjel málnalé, reggeli alma, babapiskótával!

ha így folytatod, ez a gyerek egy dagadt cukorbeteg kisgyerek lesz!

ne adj már gyümölcsöt neki minden étkezésre, alma nem reggeli, babapiskóta meg nagyon édesség.

a babák remekül tudnak az ínyükkel rágni, nem kell neki fog. tedd csak elé a szendvics katonákat!


csinálj neki bolognait durum tésztával, cukkini főzeléket, párolt zöldségeket sült csirkével, sok gyümölcs helyett adhatnál neki gyümölcslevest is, abban van liszt, már laktatóbb étel lenne a 2 szem meggy vacsora helyett!

2014. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sztem nem gond ha 1x felkel ejszaka es tapszert kap. Az meg nem rossz szokas. Tenyleg nem eszik sokat de megtomni nem tudod neki ennyi az etvagya. Biztos jelezne ha ehes lenne! Probalj meg 1-2 alkalommal hust v.tejtermeket adni nekia tobbi lehet akar gyumolcs is sztem nem baj ha akar napi 3x is. Attol nem lesz cukorbeteg!!!! Adj neki zoldseget is hatha elfogadja! Ne eroltess semmit. Viszon a malnalevet hanyagold mint folyadek probald vizet vagy teat! Egy dietetikus.... - kerdezz priviben nyugodtan....nehogy olyan tevhitekbe es h.a gyumolcstol cukorbeteg lesz :)
2014. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Babapiskotat se eroltesd. Adj neki gyumolcsos turot vagy joghurtot keves apro szemu zabpehellyel. Ebedre keverd a gyumolcspepet zoldseggel ugy edesebb lesz. Almas burgonya v.meggyes burgonya. Eppen legyen benne husi vagy zoldseg...ha nem szereti. Bananos avokado is jo magas a zsirtartalma az avokadonak. Gyumuolcspurekbe keverj bioboltban vasarolhato kolespelyhet vagy fozz meg egy kis buzadarat...dusitsd az eteleket de ne cukorral! Gabonaval v.rizzsel v.burgonyagal es probalkozz a tejtermekekkel amibe mehet a gyumolcs igy edes lesz. Ennyi jutott eszembe.
2014. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!