Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenek a babák utánozni?

Mikor kezdenek a babák utánozni?

Figyelt kérdés

Olyan egyszerűbb utánzásra gondolok, mint a nyelv kinyújtására ők is kinyújtják, vagy egyszerűbb hangokat utánoznak (öööö, eeee, váááá stb).

Ez hány hónaposan jelentkezik?


2014. júl. 19. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyelvkinyujtas mar ujszulott korban megvan, ez egy reflex. A tudatos utanzas kb 6 hos kor korul kezdodik.
2014. júl. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én olvasok a babák testbeszédéről, csak ebben a könyvben nem időre van osztva a dolog, hanem fejlődési szakaszokra

először a látás-hallás fejlődése, hogy először csak pilanatokra tart szemkontaktust az újszülött, de ahogyfejlődik, már hosszabb időre megtartja, utána már követ is a tekintetével, felfedezi anyát, hogy ő külön álló személy, nem vele együtt "van" és vannak más emberek is, de a mosoly is először inkább anyának szól,utána köti össze a látást a hanggal, pl szemtől szembe emelve, beszélve hozzá lesz neki egyértelmű hogy a hang is és az arcjáték mellé is egy helyről származik, próbála sírással kommunikálni, különbözően sír, sajnálatos, hogy vannak anyák akik ilyenkor mindig etetnek, az ő babáik egy idő múlva nem fog különbözően sírni és ahogy alakul a mosolyuk és arcjátékuk amik egyre több féle érzelmet meg tud jeleníteni, azzal párhuzamosan fejlődik az utánzó reflex, kb amikor már a tükörben is "gyakorol". szóval amikor anya arca szomorú övé is az lesz, ha vidám az is átmegy.

2014. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*még a kacsintást is utánozza, meg az "o", "á" szájtartást.


mindenesetre amikor én ecsetelem a 2,5 hónaposom száját és mondom - nyisd ki, á - néha ki is nyitja :)

2014. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ez a két hónapos már utánozza az i love you-t :)


annyira édi


http://www.youtube.com/watch?v=xU7X5X-wu54

2014. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem az rémlett, hogy 4-6 hónapos korban fejlődik ez ki.

9 hetes a lányom, a napokban vettem észre, hogy szemöldökmozgatást, nyelvnyújtást, hangokat utánoz.


TEsztelgettem is, hogy véletlen egybeesés-e, de nem. Hangoknál más-más hangsúllyal mondtam, azt ismételte, majd várakozóan nézett, hogy ismét én következem.


Nyelvöltögetést is különbözőféleképp csináltam, azt is megfelelően "képezte le". Ha a hegyét dugtam ki és jobbra-balra mozgattam, akkor ő is, ha teljesen kiöltöttem tátott szájjal, akkor ő is így tett.


Mindegyik után hatalmasat vigyorgott, tehát láthatóan tetszik neki ez a fajta játék.



Amit érteni nem értek, de simán csak aranyos: egy idő után olyan hangokat ad ki (még szemöldököt is ráncol hozzá néha), mintha vitatkozni akarna. Hosszabban megnyújtja, egyre hangosítja a hangot, közben felháborodott arckifejezése van.

Teljesen olyan, mint amikor egy felnőtt felhúzza magát és fokozatosan egyre hangosabban, ütemesebben beszél, meg-megnyomva egy szót a mondat közben.

Tényleg amolyan vitatkozós-panaszkodós hangkiadás ez. Nem sírás, csak kiabálás.


Feltételezem, hogy most kezd rájönni, hogy van hangja és próbálja minél szélesebb spektrumon mozgatni.

2014. júl. 19. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:

de tündér lehet :)

igen, valószínűleg mondani akar valamit és bosszanthatja, hogy nem érted :)

az én babám még nem tart itt :(

pl Nem tudja, hogy a hangja nem csak csodálkozni (egy játékra, rá"hő"-zik), meg sírni való.

pl amikor tejet kér, csak némán hápog hang nélkül és néz rám.

én próbálom a "hellot" imételgetni neki mert ez egyszerűnek tűnik, de semmi, de nagyon néz és próbálja kitalálni mit akar az idétlen anyja :D



de engem jobban zavar, hogy a szem-kéz koordinációja totál nulla. mintha nem tudná, hogy van keze. akármihez teszem, elhúzza. most raktam rá tépőzáras szövet karkötőt, ami zörög ha rázzák, de nem emeli a szeme elé, így észre sem veszi.

te babádnál már van tudatos, akaratlagos kézmozgás?

2014. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyszülők halálra mondókáztatják, szerintem a ritmusérzéke fejlett lesz :)


Valamelyik nap a férjem poénkodott azzal, hogy amikor neki "panaszkodott", párbeszédet csinált belőle, mintha értené, és válaszolgatott neki. Úgy tűnik, mintha a párbeszéd fogalmát már kezdené érteni, mert mindig megvárta, amíg elhallgat az apja és akkor kezdett bele ismét.

Nagyjából így nézett ki (persze engem cinkelve):

- Vááá-á-á-á...

- Tényleg, egész nap ezt csinálta veled?

- ÁáááÁÁÁÁVááááá...

- És utána is???

- HÁÁÁÁ ááá VÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!

- Akárhogy toporzékoltál, akkor sem hagyta abba anyád? Nagyon rossz volt?

- Váááá (lecsendesedő, lefelé csúszó hangsúly)

- Ó, ez szomorú. Megértem, hogy így érzel.

- Eö. (vigyor)


De a hangsúlyát tartva simán rá lehet szinkronizálni egy felháborodott panaszkodást.


A szem-kéz koordináció még nagyon kezdetleges formában van meg. Néha próbál tárgy után nyúlni, de látványosan hiányzik még a koordináció. Vagy melléüt, vagy eléri, de a tenyér kinyitása hiányzik a mozdulatból. Gondolom ez még néhány hét, amíg beérik.


Volt pár saját magát orrba vágás is emiatt, annyira fixírozta a kezét, hogy a nagy igyekezetben orrba nyomta magát.


Az egyik próbálkozása rém cuki volt: elkapta a hüvelykujjamat, majd rájött, hogy jéé, ez cumi alakú. Megpróbálta a szájba húzni, de a koordináció még hiányzik hozzá. Így behúzta a fülébe, orrába, homlokára... közben nyelvvel próbált utánakaparni, hátha bekanalazza. Nem kicsit röhögtünk, mire már kifejezetten ingerülten, bosszúsan, de végül sikeresen behúzta a szájába és elégedett vigyorral elkezdte szopni.

2014. júl. 19. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!