Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Érdemes kölcsönözni légzésfigyelőt, vagy inkább vásároljunk?

2007. okt. 19. 18:47  Privát üzenet  

A válaszok
Szia! Szerintem ha nincs a szobába veletek vagyis külön szobába van akkor érdemes kölcsönözni! megvenni nem hinném hogy fontos mert nem olyan sokáig használod! Kölcsönözni 2-3ezer ft havonta sokkal olcsóbb így mintha megveszed! Ha veletek van úgy is hallod hogyha valami baj van! de ahogy jónak látod:) Grat a picihez:) egy 17 hetes kismama:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2007. okt. 19. 19:55 Privát üzenet
Én azt gondolom, hogy ha veled alszik, akkor sem hallod meg alvás közben, ha nem vesz levegőt, úgyhogy jó, ha van megnyugtatásképpen. És mivel 1 éves korig ajánlják a használatát, jobban jársz, ha veszel. Akár használtan is, de nézd meg az expressz.hu-n, én onnan vettem anno újat olcsóbban és sztem hirdet még, akitől vettem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2007. okt. 19. 21:25 Privát üzenet
Szerintem érdemesebb kölcsönözni,mert nem hinném hogy olcsóbban megkapod ha újat veszel!

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2007. okt. 20. 08:08 Privát üzenet
2-3000 Ft havonta a kölcsönzés. 1 éves korig ajánlják a használatát. Ez szűken számolva is 20-30.000 Ft. Ennyiért már veszel egyet és ha már nem kell, el tudod adni.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2007. okt. 20. 10:49 Privát üzenet
Szia! Mi kölcsönöztük, házhoz hozták, vadiúj állapotban. Kettőezer valamennyi forintba került, 3 havonta utaltam a pénzt. 6 hónapig javasolják a baba alatt tartani, de mi 9 hónapig hagytuk alatta. A férjem szerint 18 éves koráig kellett volna, annyira megnyugtató volt, hogy nyugodtan feküdt az ágyában és aludt. :) De mindenképpen megéri kölcsönözni, mert megvenni drága, ha pedig eladod, már nem adnak érte jó árat.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2007. okt. 20. 12:59 Privát üzenet

Szerintem ha használtan megveszed (kb 10-15 ezerért) ugyan ott vagy mintha egyet bérelsz az is minimum ennyibe jön ki és előte már azt is használták valószinüleg. Sőt a sajátodat használat után még el is tudod adni. Ekkor anyagilag még jobban jösz ki belőle.

Mi csak egy kölcsönzőt hívtunk fel anno és az kauciónak el akart kérni annyit a bérleti díjon felül, mint egy használtan megvehető ára. Ha meg már így is úgyis egyösszegben ki kell fizetni, inkább megvettük volna, de szerencsére kiderült, hogy a gyermekorvosnak is van egy kölcsönözhető ami épp szabad volt abban az időban havi 1500-2000ért kaució nélkül. A befolyt pénzt pedig a rendelő korszerüsítésére költik. Igaz csak néhány hónapig használtuk, szerencsére "feleslegesen" és amikor érkezett a közösségbe egy koraszülött baba egy kevésbé módos családba vissza is vittük, mert orvosilag is nagyobb volt a valószínüsége, hogy szükségük lehet rá. A mi babánk meg amúgy is beszokott az ágyunkba, és tanulmányokban olvastam, hogy az ilyen babáknál sokkal kisebb a cscsemő halál esélye. Viszont mi nem ezért engedtük oda a bébit, hanem mert ha órákig hagytuk volna az ágyában akkor addig sírt volna és nem volt szívem hagyni. Lassacskán úgyis kinövi és később már nem lesz ilyen össze bújásokra esély sem...

A válaszíró 96%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2007. nov. 5. 12:22 Privát üzenet

sziasztok

Én akkor is használtam légzésfigyelőt (Angelcare), amíg még a mi szobánkban aludt a gyerkőc, megnyugtató volt számomra. (én nem hellenám meg éjjel, hogy nem vesz levegőt)

Budapest mellett Vecsésen Angelcare márkájút tudsz bérelni, ez nagyon megbízható márka. 20/426 0031 a tel, és www.babafelszereles.fw.hu oldalon vvan még több info róla. 2166Ft/hó az akciós díj, ha 6 hónapra kéred. Ha mérleget is bérlelsz, további kedvezmény.

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2009. máj. 30. 14:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyi idős korig használtátok a légzésfigyelőt?
Második kislányom koraszülött (29. hét-1240g-39cm), melyik típusú Angel care légzésfigyelőt ajánlanátok nekünk? Mik a tapasztalataitok a készülékkel?
Használ valaki tommee tippee légzésfigyelőt? Mondanátok véleményt róla?
Meddig használtátok a légzésfigyelőt?
Bébiőrt, légzésfigyelőt meddig használtátok? Ill. meddig sterilizáltatok?
Ha használok légzésfigyelőt akkor altathatom hason is 3 hetes babámat?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!