Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kötődik hozzám? Mást...

Nem kötődik hozzám? Mást jobban szeret a babám? Lehetséges, hogy megharagudott rám?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos múlt, vidám, mosolygós kisasszony, nagyon erős akarattal. Mászik, feláll, ül, nagy felfedező.

Pár hete tapasztaljuk, hogy az idegenekkel, valamint akikkel ritkán találkozik távolságtartóbb lett, kell 5-10-15 perc, amíg feloldódik, majd ezután is válogat kihez akar menni, a babákat viszont nagyon szereti. A problémám az, hogy azt érzem, nem kötődik hozzám úgy, ahogy a korabeli gyerekek az anyukájukhoz. Édesanyámékkal szomszédok vagyunk, minden nap látják a lányomat, kölcsönösen élvezik egymás társaságát. Ennek nagyon örülök, mivel így 2-3 hetente a párommal kettesben is tölthetünk egy kis időt, addig a nagyszülőkkel jól szórakozik a babó. Eddig, ha megjöttünk örült nekünk (szerencsére a párom munkája miatt sok időt tud eltölteni vele, így nagyon szoros a kettejük kapcsolata), a minap azonban nem ez történt. Megérkeztünk érte, észrevett, rám nézett és elfordította a fejét. Édesanyám megkérdezte hol van anya, megkeresett a szemével, és újra elfordult. Igazából semmilyen reakciót nem váltottam ki belőle, rám sem bagózott. Az apukájához át akart menni, de aztán kis idő múlva tőle is visszakéredzkedett nagyi kezeibe. Nagyon rossz érzés volt, hogy ennyire semmibe vett. Attól félek, hogy elrontottam valamit... Vagy lehet, hogy megharagudott rám, hogy ott hagytam? Mikor eljöttünk, akkor pápáztunk egymásnak, nem sírt. Veletek is előfordult ilyen? Normális a babám viselkedése? Anyukámhoz jobban kötődik, mint hozzám? Picit kétségbe estem... Köszönöm a válaszaitokat!


2014. júl. 20. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a viselkedése, és épp, hogy a jól kötődő gyerkőcök viselkednek így, a szeparációs szorongás időszakában. Összezavarodott a távolléted miatt, majd szépen elrendeződik a helyzet, ahogy lecseng a szeparációs szorongása. Ne erőltess rá semmit, légy türelmes, mutasd ki, hogy mennyire szereted, és hogy megbízhat benned, mindig ott leszel neki, mert most ezzel van a gondja. Lehet, hogy kicsit később jön egy olyan szakasz amikor le sem tudod vakarni(ezek a viselkedések váltakozni szoktak)
2014. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem is így viselkedik 9 hónapos lányom.
2014. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális reakció. "Anya itt van, mint mindig." Biztonságérzete van, ennek inkább örülj.
2014. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat Nektek!
2014. aug. 7. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!