Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hónapokat mi alapján számolj...

A hónapokat mi alapján számoljuk ilyen esetben?

Figyelt kérdés

LEhet, hogy hülye kérdés, de kicsit összezavarodtam. A mozgásfejlődésről olvastam egy "listát", majd elgondolkodtam, hogy pl. az egy hónapos baba jelentheti a születéstől az egy hónapos korig tartó hónapot, de betöltött egy hónapot (kb 4-8 hetes kor között) is.


Melyik a jó verzió?


2014. júl. 21. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Betöltött hónapot jelent.


Az "egy éves gyerek" sem a 0-1 év közötti időszakot jelöli, nem???

2014. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az év más, az már hosszabb időszak. De a mozgásfejlődés leírásánál abból indulnának ki, hogy egy 1-2 hetes gyerek még semmit nem csinál, csak 4 hetes kora után? Addig szobanövény státuszban van?

Illetve akkor gondolom jelölnék 0. hónapként.

Ez zavart meg.

2014. júl. 21. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában úgy van megadva, hogy 1. hónap, 2. hónap... Az 1. hónap 0-4. hét.

Ha azt írják hogy 1 hónaposan csinál ezt vagy azt, akkor lehet hogy már 3 hetesen, de az is lehet hogy 6 hetesen fogja.

Ezek amúgy is csak nagyjából figyelembe vehetők, egy gyerek se a "nagykönyv" szerint fejlődik ;) Vannak mérföldkövek, de még azok se kőbe vésett dolgok (pl. hogy 6 hós koráig kell minden irányban fordulnia - de ha 6 hó 1 hetesen csinálja meg, akkor sincs semmi). Nagy mértékű elmaradást a védőnő úgyis kiszúr.

2014. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!