Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz, ha kimarad a mászás?...

Mi lesz, ha kimarad a mászás? Gond?

Figyelt kérdés
Már jó ideje úgy halad, hogy két keze előre, majd utána ugrik dupla térddel, mint egy kis béka. Nagy sebességgel halad így, de nem akarja csinálni a tipikus váltott kezes mászást. Elkezdett felkapaszkodni térdelésbe, nemsokára állásban lesz, már igazgatja a bokáját. Nem marad így ki a mászás? Ülni sem ült még. 8 hónapos 1 hetes. Aggódjak? Vagy ez így normális?
2014. júl. 21. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Még nincs elkésve, még csinálhatja, viszont ha mégis kimarad a mászás, akkor mindenképp kezeltetni kell, tornára hordani, mert késő tanulási és egyéb gondjai lesznek. Én is ismerek olyan kisfiút, akinek kimaradt a mászás, és nem tettek vele semmit.
2014. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, van még ideje mászni. Babám 7 hónaposan már bútorok mentén lépegetett, de mászni nem volt hajlandó csak kúszni (nem váltott kézzel). Aztán nagy nehezen ráérzett az ízére és azóta is mászik rendületlenül, pedig már sétálni is tud, de a mászást biztosabbnak érzi. :)


Szóval aggódni nem kell, de azért próbáld ösztökélni a mászást valahogy...

2014. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok.. félreértés ne essék nem dicsekvésből rtam, hogy bútorok mentén ment, hanem arra céloztam, hogy minden jel arra mutatott, hogy esze ágában nincs mászni.... aztán mégis. :)
2014. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs elkésve. Az én fiam is először felállt és utána kezdett el mászni. Nagyon sok baba nem sorrendben csinálja dolgokat. Mi gyógytornára is jártunk más miatt (nyakizmai le voltak tapadva) és a gyógytornász is mondta, hogy semmi baj. Bár nem örült neki mikor felállt. Kaptunk két hét szünetet és az idő alatt elkezdett mászni 9 hónaposan. De ha megnyugtat vidd el szakemberhez.
2014. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is úgy ugrált mint a békák. :) majd egyszercsak elkezdett mászni először keveset majd egyre többet. Ma már 9 hós és már egyedül áll és kézenfogva megy.

Még nincs elkésve

2014. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is így közlekedett sokáig. Vártuk nagyon, hogy elkezd szabályosan mászni, de segíteni kellett neki "ráérezni". Mindössze két napig segítettem neki, utána már szépen belejött. Egy-két hétig vegyesen közlekedett, de azután már csak mászott mint a villám. Amikor lehasalt a baba, hogy meginduljon, az alkaromat a mellkasa alá tettem és picit megemeltem. Erre ő négykézláb állt és egyből váltott karral próbált meg haladni. Másként nem is tudott, mert vele együtt mentem a karommal a mellkasa alatt.
2014. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel elkezdett mászni, csak úgy, magától :) Erre nem számítottam. Köszönöm a segítséget! :)
2014. júl. 22. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:

:) nna látod :D

amúgy ez jellemző, gondolom tudat alatt pont azért kezdtél el ezen aggódni, mert már érezted rajta, hogy nagyon itt az ideje annak a mászásnak... és tessék :)

2014. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!