Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körülmetéléssel kapcsolatban...

Körülmetéléssel kapcsolatban kérnék tanácsot? Ki hol, kinél és mennyiért csináltatta a babának? Kit ajánlotok? Minnél előbb szeretném elvégeztetni születése után!

Figyelt kérdés
Itélkezésre, rosszindulatú kritikára és egyéb beszólogatásra nem vagyok kiváncsi köszönöm!
2014. júl. 21. 12:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom sebészeten csinálják, ha tb alapon, akkor ingyen.
2014. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
32%
Mi is terveztuk, de kislany lett. Mi mindenkepp zsido mohelnel csinaltattuk volna, eserszer nagyobb a gyakorlatuk ebben az altalanos sebeszeknel. Es nem vallasi okbol is elvegzik.
2014. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
18%
Elnézést, de ha nincs egészségügyi ok a háttérben, ami miatt megalapozott lenne, akkor PLASZTIKAI sebész végzi borsos áron, vagy a helyi zsinagógában a vének közül valaki.Ha nem vallási okokból szeretnéd, akkor az első verzió lép életbe.
2014. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
72%

Mi elvégeztettük, a születés után kb. 1 hónappal sikerült (volt olyan eü. ok, ami miatt korábban felelőtlenség lett volna).


Budapestiek vagyunk, vallási okokból döntöttünk így.

A Madarász utcai kórház gyermeksebészetén vannak olyan orvosok (zsidó is), akik ezzel foglalkoznak.

A műtét tb alapon ment (és mivel a férjem külföldi és az anyakönyvezés- névadás nem kevés herce-hurca volt- így még saját taj száma sem volt, az én TAJ számommal történt, a kontollon kellett bemutatni a magyar taj kártyáját), az egyebek megbeszélés kérdése.


A műtétet megelőzően volt sebész szakorvosi konzultáció (mindent elmond, kérdezz az orvostól nyugodtan), majd laborba kellett menni (teljes vérkép, vércsoport, vizelet), ezzel másnap altatóorvosi konzultációra visszamenni (általános vizsgálat, szívhang, légzés főleg).


A műtét altatásban történt, nagyjából 1 órás volt, ilyen piciket előre vesznek a napi műtéti rendben.

Előző nap éjfélig lehet szoptatni (vagy tápszert adni), onnantól már csak vizet, ha szükséges (hányás megelőzése, altatás miatt).

Utoljára reggel 5kor lehetett itatni (muszáj is!).

A műtét 8.00-kor volt, 1/2 7re kellett bent lenni.


A műtőből 9-1/2 10 között hozták vissza, aludt, ébredés után 1,5 óráig semmit nem kaphatott inni, majd pár korty víz, ha minden ok, akkor szoptatni is lehetett. Nálunk már 11kor szopott, majd sokat aludt.


Délután haza mehettünk. 2féle krémmel kellett kenni a műtéti részt (nem sírt állandóan, sokkal jobban viselte, mint más, nagyobb gyerekek), pisi után azonnal pelenkacsere, mert akkor viszont az első 1-2 nap felsírt, mert ugye a pisi csípte, visszafolyt stb.


varratszedés kb. 10 nap múlva (nem emlékszem pontosan), kontroll 6 hét múlva (nekünk akkor lett meg a kicsi taj száma).


Ha mindenképpen elvégezteted, akkor érdemes minél hamarabb (ahogy a pici egészsége engedi). Láttam ott nem vallási okokból műtött nagyobb gyerekeket (3,4,6, éveseket is, Az ovisok nehezen viselik a fekvést, nagyobb fájdalmuk volt, a kisebbek is felálltak, sírtak- szóval nem olyan egyszerű már később).

A kisfiam nem emlékszik természetesen semmire, nem maradt semmiféle szövődmény, szép az eredmény és ma sem döntenék másképpen.

Kb. a 3. naptól már pisiléskor sem sírt. Tényleg nem.

2014. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
44%

előző (hosszú) válaszoló vagyok.

Egészen pontosan nem altatás volt, hanem bódítás- de laikusként ez nagyon hasonló :)

2014. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
45%
Bocsi, ha ítélkezésnek tűnik, de muszáj megírnom, mert azért - hacsak nem vallási okokból történik, mert az érthető - de nem egyenrangú ez a műtét azzal, hogy hát Istenem, megcsináltatom, mint egy fülbelövést a kislányoknál.Egy életre meghatározod a gyerekedet vele, és pont ezért nem is értem, miért olyan lelkiismeretlenek az orvosok, akik nem mondják el előzőleg, hogy miért NE!!A gyermeked nemi szervének egy olyan érzékeny és ugyanakkor kényes részéhez nyúlnak, ami befolyásoljatja a későbbi eü-problémákat és a szexuális életet is, akkor beszéljünk nyíltan.Elnézést, de tb alapon nem engedném, az biztos, mert ez amolyan az emberek kénye kedve szerinti beavatkozás, igenis plasztikai sebészet, magánpénzből.Nem vagyok előítéletes, de a zsidó orvosok valszeg nem vallási meggyőződésből teszik meg az állam pénzén, hanem ...és az imént írtam le a varázsszót.Tudod, amíg a gyermeked nem nagykorú, a megkérdezése nélkül én nem végeztetném el.Lehet hogy zsidó közegben ez oké, de magyar közegben nem, képzeld el a rosszindulatú megjegyzéseket amiket kap rosszabb esetben akár gondozó-óvónőktől, akár orvosoktól.Meg a magyarázkodás...Erre szerintem nincsen szüksége senkinek, nem véletlenül nem bevett gyakorlat hazánkban, hála Istennek.
2014. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%
A másik talán ízetlen ámde annál igazabb gondolat pedig az, hogy nem biztos hogy a nemi élete rendben lesz, ugyanis kishazánkban a nők többsége szereti ha fel van öltöztetve a virsli.
2014. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%

Egyik barátunk egy világviszonylatban is "legmenőbb" izraeli mohel (körülmetélő ember). Ő bár vallásos ember, simán megcsinálja eü okból is, ha kérik, kifizetik, csak akkor az ünneplés, áldásmondás, stb marad le, érthető módon olyankor igényt nem tartanak rá.


A procedúrát elmesélte, ehhez képest nekem megterhelőnek tűnik az itteni bódításos, műtős, éheztetős történet.


Egy pajzsnak nevezett, bevágott fémlapot rúhúznak a fitymára (előtte fertőtlenítve van minden természetesen, kukac, eszközök is), hogy nehogy csonkoljon, majd egy éles szikével lemetszi, újra fertőtlenít, steril gézt rászorít és kész is van. Nincs érzéstelenítés, semmi egyéb.

Vallási okból 8 naposan csinálják meg, de állítólag eü szempontból is ez a kb. egy hetes kor a legalkalmasabb rá.


Másnap ránéznek még egyszer, de ennyi. Egy ilyen beavatkozásra elvittek egyszer, megnézhettem. A vágás miatt felsírt a baba, de amint felvette az anyja, pár másodpercen belül elhallgatott. Nálunk a sima két hónapos oltásból nagyobb botrány volt a baba részéről, mint ott a körülmetélésből.

Másnap is elkísértem, tényleg semmi baja nem volt a babának, vidám volt, jó étvágyú.


Kérdeztem, hogy mennyire gyakori a szövődmény, mondta, hogy 40 éve végzi, átlag heti 5-10 körülmetélést és kb az esetek egy százalékában volt hőemelkedés/láz, nyűgösség szövődményként. Mondta, hogy nagyon odafigyel a fertőtlenítésre, ez és a szaktudás/gyakorlat a kulcsa a műveletnek.

2014. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
57%

#7 - felnőttként (tehát kb kamaszkortól kezdve) már komoly műtét helyi érzéstelenítéssel (5-6 injekció a pénisz tövébe) vagy altatással, műtőben, majd egy hónapos regeneráció. Reggeli erekciótól bexarnak, pisilni is bajos hetekig.


A férjemnek se csinálták meg, kamaszkorára olyan fitymaszűkülete lett, hogy sírt tőle. Akkor részlegesen megvágták, utána is kínszenvedés volt neki a felépülés.


A "felöltöztetett virsli" pedig szerintem neked fontos csak, a nők többségének kukkmindegy, hogy milyen a pénisz, a viselője számít inkább. Ennyi erővel minden nőnek csak egy fajta melle lehet, mert "a férfiak jobban szeretik"?

2014. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, akit erint irtam privat levelet!:)
2014. júl. 21. 14:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!