Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha öklendezik a darabostól...

Ha öklendezik a darabostól hogyan szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiamnak 8 foga van,szinte mindent eszik amit ebben a korban ehet,de úgy,hogy az pépes.Helyesebben ha kezébe adok kenyeret,kiflit,kukót harapja rágja eszi.Almánál nagyobb darabokat harapott majd kiköpte.Főtt/sült húst krumplit répát kezemből harapta rágta lenyelte.Pici falatokat megeszi.Ha viszont rendes kajaideje van főételt és gyümit csak pépesítve fogadja el kanálból,amúgy ha egy picit nagyobb darab kerül oda öklendezik,majd amit addig megevett vissza hányja :-(

Tejpépet krémtúrót is eszik nyilván az pépes szintén.Vettem már üveges darabosat is hátha csak én adom neki túl nagy darabokkal,de attól is öklendezett.Így most hagytam de nem lehet tudom így a világ végéig...

Ja és ivás,alapvetően cumisüvegből iszik mert elejétől tápszeres,pohárból is kortyol de kiköpi nem nyeli le...

Ez miért van nem tudom....



2014. júl. 21. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

én nem izgultam túl ezt a dolgot. körülöttem minden anyuka pépesít mindent,kerüli a darabosat még a 13 hónaposnál is,mert öklendezik tőle. sztem nem kell túlparázni. ha 5 évesen adsz csak először darabosat,akkor is öklendezni fog az elején. meg kell tanulni a darabosat is enni. ennek van egy folyamata. egyszer el fogja hagyni az öklendezést. az enyém már 15 hónapos,gyönyörűenm rág,mégis kiköpi a főzelékből a babot,krumplit,ilyesmit. pedig meg tudná enni. a kiflit,kenyeret,ha maga harapja,megrágja. egyszerűen zavarja a halmazállapotkülönbség a száján belül. a levesben ne legyen darabka, a darabos körül meg ne legyen lé :D

légy kicsit bátrabb,engedd,hadd tanuljon!

2014. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni. Nem marad így. 14 hónapos a legkisebb lányom, és most kezdett el darabosat enni. Ő is mindentől öklendezett. Valószínűleg nála erősebb a garatreflex. Türelem.
2014. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd még. Pár hónap is simán fogja enni a darabost. Az én fiam is utálta a darabos ételt, simán megette a pépesített főzeléket rántott hússal. Aztán 1,5 évesen már a darabos főzeléket is. (nálunk darabosra szoktatásnál a Kecskeméti üveges alma meg valami gyümölcs csirkével vált be, talán az a legkevésbé darabos, 8 hónapos kortól van)
2014. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy-két napot várj,aztán próbáld újra.de soha ne add fel.azért én tudok ellenpéldát is,aki úgy maradt.semmilyen gyümölcsöt,se zöldséget nem eszik meg.kivéve 1-2levest leturmixolva,és a barackos bébiételt.11éves!!!!
2014. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vmikor 11 hós kora körül kezdtem el a darabosokat adni pedig már előtte is volt 8 foga. Néha jól fogadta, néha nem tetszett neki. Nem erőltettem. Néha teljesen pépeset adtam neki, néha megpróbáltam darabosabbat. Most 16 hós, konkrét darabosat 2 hónapja eszik minden nap, addig ilyet is olyat is. Nincs lekésve semmiről.

Amúgy nálunk is ez volt hogy a kiflit meg igazából bármit evett egészben (szalámi, banán, kenyér, pufi stb...).

Kisfiam szintén cumis 3 hetes kora óta, pohárból még mindig nem tud inni mert néha sikerült lenyelnie de általában kiköpi vagy kifolyik az egész a szájából, ettől függetlenül szeret(ne) pohárból inni.

Ne aggódj, olyan pici még a babád, ráérsz 1 évesen görcsölni ezeken, vagy még akkor sem.

2014. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!