Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nomrális anyósom?

Szerintetek nomrális anyósom?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon furscadolgokat művel babámmal. NEm gyakran jön, de ha jön akkor azonnal kiborulok.

8,5 hós babám.Már elég sokáig megáll, kapaszkodva, de áll. Tegnap anyósom letette a földre úgy, hogy állt. MOndtam neki,hogy úgy nem kellene, majd ő megáll ha akar. Mire jöttem be a szobába rakosgatta a lábait,hogy járjon. Megint rászóltam,hogy nem kellene,mert még nem érett rá. Durván rám nézett, de engem nem érdekelt. Mikor ment el (végre) akkor is olyan furcsán fogta meg és állandóan szájon puszilta.

Nagyon ki tud borítani ha eljön megnézni unokáját.Mindig csinál valami idegesítőt. Hiába rászólok. VAgy félóra tán újból csinál valamit.


2014. júl. 21. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mint követendő példát írom, ez csak az én esetem. Az én anyósomnak is voltak fura ötletei (ültetéssel, "jártatással", táplálással kapcsolatban, és csak egy megoldást tudtam, amivel tehettem ellene. Nem bíztam rá a gyereket, nem hagytam vele kettesben és nem is adtam a kezébe. (Tudom, hogy ezzel elestem egy jó "gyerekfelügyeleti lehetőségtől", és emiatt össze is vesztem vele, és haláláig rosszban voltunk, mert a fiától meg elváltam, de nem láttam más megoldást.)
2014. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én sem hagyom rá. Ha valahova mennem kell akkor anyumra bízom. Még a férjem sem hagyná rá.Pedig azért már ő a fia :O
2014. júl. 21. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megmondanám neki, hogy mégegyszer meg ne próbálja szájon puszilni a gyerekem. ne hagyd kettesben vele, ne add oda neki és ha sérelmezi, mondd meg neki hogy ő már felnevelt x gyereket, most te jössz, hagyja békén.
2014. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú, az enyém is ilyen. :) A második gyereknél jobban viseltem.
2014. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk még most születik majd meg a baba, de előre edzem magam, hogy elviseljem anyóst. Állandóan mondogatja, hogy fél éves gyerekének pacalt adott, meg mikor sógornőm rábízta a babáját, akkor hallal etette, a gyerek meg köpködte a szálkát. Meg arra büszke, hogy még forogni sem tudtak a gyerekei, ő kipárnázta őket és órákig ücsörögtek. Ráadásul nem lettünk kész a felújítással és még 2 hónapig együtt fogunk lakni. Előre rettegek. 38hkm
2014. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én anyósom is ilyen volt. És amikor én rászólok, akkor meg azt mondja, na majd te is belátod idővel, hogy így kell azt csinálni.

Pl mondtam, hogy a poharából/kanalával, ha már ivott/evett belőle, ne etesse a gyereket, mert a fogász + gyerekorvos is azt mondta nekünk, hogy a felnőtt száj baktáriumat lehetőleg ne adjuk át a gyereknek. Ő persze, hogy "na persze, egy-kétszer meg lehet ezt csinálni de nem hónapokig". Én mondom, hogy már 1 éves a gyerek és eddig még meg tudtuk csinálni. De erre is csak mondta az okosságát. De még rengeteg ilyen példát tudnék mondani.


Aztán párom kérésére (mert hát mégis csak a nagymama és szereti az unokáját a maga módján) néha-néha rábíztuk a babánkat. Havi szinten max 1-2szer fél napokra. Ott is volt bőven gond, késett, hamarabb kellett elmennie, szervezkedett össze-vissza. Próbáltunk vele NORMÁLISAN beszélgetni erről, de csak vérig sértődött. Azóta harag van és mi vagyunk a hálátlan gyereke. Úgyhogy szerintem az ilyet már eleve el kell kerülni és szép lassan leépíteni anyóst már az elejétől fogva.

2014. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!