Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hósom még mindig felkell...

8 hósom még mindig felkell éjszaka enni. Normális ez, hogyan szoktassam le rólla? Volt akinek sokáig kellt éjjel a babája?

Figyelt kérdés
Milumil Sinemilt kap vacsorára 200 millit. Ez este 9-kor van. De már hajnali egy két óra felé megint ordít hogy éhes. Adtam neki vizet nem itta teát se. Csak a tápszer. Pedig már végig kéne aludnia az éjszakát. A testvére öt hónapos korától végig aludta.(Mást is kap nem csak tápszert)
2014. júl. 21. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
nem egyformák. Igaz a kisfiam anyatejes volt, ő 20 hós koráig kelt éjjel szopizni. Én nem szoktatnám le, ha egyszer éhes.
2014. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felkel, és nem felkell. Adj neki inkább húsos főzeléket vacsorára, 2 deci tápszer tényleg nem valami sok.
2014. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké.
2014. júl. 21. 14:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen leírva a nagykönyvben hogy egy 8 hónaposnak végig kellene aludnia az éjszakát nekem mind a három gyerkőc pontosan 2 éves korukig keltek fel éjszaka sőt nem egyszer néha többször utána aludták végig mindig volt valami probléma hát kelni kell hozzájuk nincs ebben semmi rossz.
2014. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. 25 hónapos lesz a fiam, minimum 5-ször felkel egy éjjel (es ez még jónak számít nálunk). Leszoktatni nem hiszem, hogy le lehet, az éhség mellett sok minden más is befolyásolhatja az ébredést.
2014. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
adj neki vacsorára főtt kaját és mellé tápszert, ne sinemilt.
2014. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia, van egy 21 hónaposom és egy 9 hónaposom - mindkettő még felkel éjszaka, bár a pici kezdetekben átaludta az éjszakát. Én már kb. 5-6 hónapos korban adtam este vacsorát, főzeléket mint az ebéd,lehet h.nem elég neki a sinemil. De a nagyfiamnál tök mindegy mit evett este, éjjel felkelt. Ha túl sok napközben az info (vendégek,más séta, sok játék...stb.)akkor is felkelnek.
2014. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam két éves múlt és mai napig felkel éjszaka! Ez van! Eszembe sem jut hogy leszokassam és nem is hiszem hogy lelehet! Majd kinövi!!
2014. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én 14 hónaposomat az Aludj jól c. könyv szerint szoktatom le a kelésekről, maximálisan sírásmentesen.

Kb 1,5 hónap kő kemény munka után eljutottunk oda, hogy a 5-10 kelésből már csak 1-3 van. De egy-egy rosszabb nap még mindig be tud kavarni rendesen.

És ami még jobb, az elaltatás is sokkal könnyebb lett, régebben 1-1,5 óra volt, most már csak fél óra, de sokszor csak 5 perc.


Viszont nem lehet a babákra ráhúzni egy sémát, hogy ekkor és ekkor már át kéne aludnia az éjszakát. Én akkor éreztem, hogy eljött az idő a változtatásra, mikor már inkább hisztit és követelőzést éreztem rajta és reggel láthatóan nem aludta ki magát, pedig mindent megadtam neki amit akar az éjszaka folyamán. Mióta változtattam (de ezt nem is én változtattam, én csak irányt mutattam neki ő pedig szépen megszokta és megszerette a kialakított új szokásokat) azóta sokkal jobban alszik, reggelente már sokszor nem sírva ébred.


Szóval az édesanya maga tudja, hogy mikor mit lehet tenni, meg kell látnia a káoszban a lehetőségeket és finoman terelgetni a baba szokásait.


Ha ez nem működött volna, akkor kipróbáltam volna az a 3-5-7 perces módszert is, de az 1 éven felüli babáknál már elég nehezen működik. Szerencsére úgy néz ki működik a mostani módszer is.

2014. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!