Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek szintén...

Anyukák akiknek szintén "vékonyka" a babájuk?

Figyelt kérdés
Kislányom 5,5 hónapos és 5800 gramm. Sokszor megkapom, hogy milyen picike és ez nagyon bánt. Még szopizik nem tudok vele semmit csinálni hogy többet egyen ő ilyen. Egyébként szép arányos baba. Csak már elegem van a megjegyzésekből, hogy a képen ducibbnak tűnik, meg hogy más babája ilyenkor már mennyi kiló volt. Néha úgy érzem, hogy sokaknak ez egy verseny, hogy minél nagyobb a baba annál jobb. Nem is értem miért kell mindenkinek megkérdezni hány kiló. Más nem érezte ezt így?
2014. júl. 22. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Ne foglalkozz vele, a gyereked épen optimális - az átlag 6 hónapos gyereknek kb 6 kg-nak kellene lennie.


Nem a tied vékony, hanem a többi lehet inkább kövér

2014. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

A lányom míg csak szopizott, nem nagyon hízott. El is kezdtem a hozzátáplálást 4 hónaposan, akkor szépen ki kerekedett.

Most a fiam mindegy mit eszik, nem nagyon hízik. 1 éves, víz helyett is anytejet iszik, mindent megeszik, mégsem éri el a 10 kilót. Vékony, kivannak a bordái. Ha elkap valamit a nagytól, akkor nem eszik rendesen, s még fogy is! Nekem is sokan mondják milyen kis vékony. Egy nagyobb baba mégha betegen fog is, akkor se lesz olyan vézna, még akkor is husi marad.

Te sem tudsz mit tenni, majd ha hozzá táplálóbb talán jobban fog hívni, mert tényleg kis súlyú! Gondolj bele, most már lelassul a hízása, 1 éves koráig meg hízik 3 kg-ot kb., akkor lesz 8,5 kg, ami nagyon kevés lássuk be! Ez van, én is adom a hízlaló tejpépet a fiamnak, hátha attól hízna, de semmi. S még azt mindjárt az anyatejes baba nem lesz beteg, addig míg közösségbe nem kerül, vagy egy látogatótl nem kap el valamit, s egy betegség alatt fél kilót fogy. Szóval ha ne adj isten a lányod lebetegedne, még soványabb lenne

2014. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat meg mindenki leducizza, a bunkóbbak, meg lekövérezik. 5 hónapos, és 8700 gramm, szintén anyatejes. 4850 grammal született. Én már elengedem a fülem mellett ezeket a megjegyzéseket, és vissza is szoktam szólni.
2014. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy éves-és 8kg.vékony csontú-mint én (én alig vagyon 40 nél több.

látnád mennyit eszik,egész nap enne,ha nem lennék következetes.ha jól eszik,gyarapodik,nem fáradékony,akkor nincs gond

2014. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is csak 8,5kg volt egy évesen- de szerintem olyan szép kis arányos volt.

Ő 5hós koráig hízott jól, akkor volt 6,9kg. Utána lelassult a hízása.

Sogorék gyereke is ilyen aprócskább volt fél évesen kb 6kg volt, éppen nem duplázta meg a 3,1kg-os születési súlyát. Egy éves korára kb 8,5kg volt ő is. Alacsonyabb is kicsit, szóval arányos.

Egy barátnőm kislánya pedig most volt egy éves a hétvégén, és 7,5kg a kislánya. Nagyon aranyos kis pici lány. Anyukája is kis termet- ő sem lett egy óriás. Azt leszámítva, hogy vékonyabb és kisebb baba, mint az átlag, semmi baja sincs, már önállóan jár, és nagyon ügyesen mond pár szót is. Édes kis picurka.

:))

Az átlagtól lehet, hogy kisebb a lányod, de nem olyan nagyon pici. Pont jó!! :)) Ha nagy lenne, azért szólnának be, ne aggódj!!

2014. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Engem is néha zavar, 5 hónaposan 5400 gramm volt, vékony hosszúkás fajta, szerintem csinos, formás, babásan duci a pofija is. A kisebb súly azért segíti a mozgásfejlődést is, legalább tudom mondani, hogy oké, hogy pici, de már ezt meg azt ügyesen csinálja.
2014. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozom velük,már elengedem a fülem mellett.

Lányom 3300 g-mal született.

6 hónaposan volt kereken 6 kiló.

1 évesen 9500 g.

Most 19 hónapos és 10800 g, vagyis 6 hónap alatt valamivel több,mint 1 kilót hízott.

Nekem is mondják,hogy de kis sovány stb.

Nem érdekel.Ő ilyen tipus.Eszik szépen mindent,amit elé rakunk,de mégse hízik.

Ez van!Ne foglalkozz velük!

2014. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
engem meg épp az zavar hogy a fiamat mindenki lekövérezi,15hos lesz és 10.5kilo,de már nem is foglalkozom vele,egészséges legyen meg boldog az a lényeg,mást ugysem tudunk tenni a megjegyzések ellen
2014. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat. Egyébként az én kislányom 2880 grammal született már akkor sem volt túl nagy. Biztos az apukájára ütött, ő nagyon vékony :)
2014. júl. 22. 12:35
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük, most az a divat, hogy fél évesen 8 kiló legyen egy baba... Én kislányom 5 hónaposan 6100 gramm, de jó hosszú baba, nagyon szép formás :) Cicizik, tej lenne, de nem kér többet, kiegyensúlyozott, mosolygós baba, akkor nekem jó így.

Ha piszkálnak vágj vissza, hogy így nem valószínű, hogy cukorbeteg vagy túlsúlyos felnőtt lesz, míg a nagy súlyú babáknak erre nagyobb esélyük van.

2014. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!