Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fülbemászó mondókákat...

Milyen fülbemászó mondókákat tudtok?

Figyelt kérdés
Jól jönne néhány ötlet. Van 2 mondókáskönyvem is, de tele van túl régies, ritmustalan mondókával.

2014. júl. 22. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Ami a 2 évesemnél mostanában bejön és énekelgeti, mondogatja:

Dalocskák:

- Ugraljunk, mint a verebek, rajta gyerekek!

- Cirmos cica haj, hova lett a vaj? Ott látom a bajuszodon, most lesz neked jaj!

- Ha én cica volnék, 100 egeret fognek, de en cica nem vagyok, egeret sem foghatok.


Mondoka:

- kerekecske dombocska

- ez elment vadászni



Hirtelen ennyi jut eszembe :)

2014. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ziki-zaki zakatol,megyx a vonat valahol. hegyen át és völgyön át,viszi sok kis utasát.

utazik ziki-zak, állatcirkusz társulat. kirándul és integet jókedvű gyereksereg.

csodálkozik a bárány,mi lehet ez a látvány. dübörög és nyekereg,forognak a kerekek.

zakataka zakahúz,jegyet szed a kalúz. hegyen át és völgyön át,viszi sok kkis utasát.

szisszen pöffen sistereg,forognak a kerekek,kiszállás,beszállás,itt a vonatállomás.



ez a cica fekete,csak a szeme tarka,jaj de jó kis caca volna,hogyha nem karmolna. sicc te rossz cica,kerghesd el icuka,megkarmolta orrocskádat a cica.



piros alma csüng a fán,szakítsd le te szép leány. leszakítom megeszem,mert az almát szeretem.


körben áll egy kislányka,lássuk ki lesz a párja? lássuk,kit szeret a legjobban,azzal fordul oly gyorsan.


három csillag van az égen,három pajtásomn van nékem. egyik szőke,másik barna, a harmadik aranyalma.


nagykockában kiskocka,háromszög a kalapja. háromszögön egy kis pöcök,kis házikó vígan füstölög.


hétfőn kelünk napsütésre,lemegyünk a játszótérre. samu homokvárat épít, dorka hintán száll az égig.

kedden jöhet aki beteg,rendelést tart a két gyerek. előkerül kötszer,fásli,mackómancsot bepójálni.

szerdán vár ránk nagyanyó,sütnio,főzni velejó. nagyapóval kertészkedünk,magot vetünk,fát nevelünk. csütrtökön,zsiráflesre,kimegyünk az állatkertbe,. a kismajom mókamester,bohóckodni sosem restell.

pénteken a szomszéd házban,szülinapi jelmezbál van. dorka tündérlánnyá válik,samu hős lovagot játszik.

szombaton a vidámparkab,elvisz minket apoa,anya. hullámzik a vasút velünk,a a tombolán mackót nyerünk.

köszöntsük a vasárnapot,kiránduljunk együtt nagyot. (uhh,nem emlékszem az uccsó két sorra)


,rengeteget tudok még,tele vagyunk ilyen kis rövid versikés könyvekkel. az auchanban 400-600 ft-ért már lehet venni őket halom számra. a csengőkert könyvkiadó könyvecskéi a legjobbak,ilyen teljesen kihajthatóak. imádja őket a lányom. mutogatja mi micsoda,még elsem kezdem olvasnbi,már ritmusosan táncikál. ha kérdezem,megmutatja hol a paci,kutyus,cica,ilyesmi. 15 hónapos. naghyon ajánlom őket!

2014. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tudná a bålna, milyen jó a málna, egész nap málnåt zabálna :)- ezt a 10hósom imådja;)))
2014. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok:


Nem tudja a bálna, milyen jó a málna.

Ha tudná a bálna, milyen jó a málna,

Csak málnát zabálna.

2014. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pl az én kisfiam jobban szereti a népdalokat,mondjuk abból lassút, gyorsat is, de 3.4.5.6. évfolyamos tankönyvekből...

Van ritmusuk és a fiam órákig képes volna hallgatni engem, csak bírjam szusszal.Mondókákat is szereti,de próbád meg,hátha a te picikéd is népdalpárti lesz.Amúgy a népdalok nagyon jó fejlesztők.tanító anyuka :-)

2014. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De jókat írtatok!
2014. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így ketyeg az óra, tiktakk, jár, benne a manócska kalapál

de ha áll az óra, és nem jár, alszik a manócska és nem kalapál.


erdő szélén házikó, abban lakik nagyanyó. Lám, egy nyuszi ott ropog, az ajtaján bekopog

-Kérlek, segíts énrajtam, a vadász a nyomonban

-Gyere, nyuszi, sose félj! megleszünk mi kettecskén


Ezek ilyen elmutogatós dalocskák, 1,5 évesem imádja őket, már mutogatja :)

2014. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nagy hülyeség, és mindenki ismeri a saját gyerekét, de aki félősnek ismeri, az vigyázzon az ilyen manós mondókákkal, mert anno nekem is mondták, meg tanították, hogy éjjel a falban járnak az álmot hozó törpék, meg kalapál a manó az órában meg ilyenek és nagyon kicsi voltam, de a mai napig emlékszem, hogy RETTEGTEM a törpéktől, meg a manóktól, amik mindenhol ott vannak és kattogank, meg kalapálnak, de nem lehet őket látni. Én nem is mondok ilyet a gyerekeknek sajnálnám őket, mert tudom, hogy én mennyire féltem! Más kisgyerek a családban nem volt ilyen gyagyás mint én, de én nagyon féltem, tényleg.


Amúgy a Cini cini muzsika marha jó könyv!

2014. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a cici cici muzsiuka nekünk is megvan,de az ovisoknak való. elég bonyolult mondókálk vannak benne sztem.
2014. júl. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. aug. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!