Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetekre figyeljek,...

Milyen tünetekre figyeljek, ha megsérült volna? 2 hónaposan leesett a 40 cm magas ágyról, feje koppant, laminált parketta

Figyelt kérdés

hason kúszva esett le, a homlok felett-kutacs mellett piros enyhén a koponya és a hátára érkezett, szóval bukfencezhetett.

a gyerekorvost most váltanák, mert ő mindenre legyint, ezért nem is hívom.

a kórház meg egyből röntgeneztetné, ami káros.


múltkor itt egyik kérdezőnek is koppant a babájának a feje, habár ők játék közben és röntgenezték, és kiakadt, hogy feleslegesen röntgenezték, mert nem volt ami indokolta volna, vagy nem is tudom hogy írta.


2014. júl. 23. 08:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

amúgy fájdalmas sírása nem volt, csak amolyan gügyögő féle, az is mert éhes volt.sajnos nem jól csináltam meg a nagy ágyon a paplanból a "falat" ill. nem gondoltam, hogy kikúszik amíg bekészítem a dolgait.


mivel úgy néz ki, ő észre sem vette, kicsit nyugtató.

és csak 5 percig volt piros a homloka felett.

2014. júl. 23. 08:54
 2/20 anonim ***** válasza:

Sírt utána? Mennyi ideig, könnyen megnyugodott?

Azóta normálisan viselkedik?

Alszik? Simán fel tudod kelteni, vagy aluszékonyabb?


Azért ha bukfencezett esés után + feje is koppant, én lehet, hogy akkor lennék nyugodtabb, ha megnézetném. De ha nem veszel észre rajta semmi furcsát, akkor valószínűleg nem lett baja.

2014. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Alusszekonysag, hányas
2014. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Na közben válaszoltál a kérdéseim egy részére. :) Így valóban megnyugtatóbb, de nagyon figyeld továbbra is, nem kezd-e el "ok nélkül" sírni, nem változik-e az alvás, evési ritmusa, ilyenek.
2014. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

köszi, figyelni fogom, amúgy egyből megnyugodott mikor gyorsan felkaptam, elkezdtem nyugtatni,erre azon dühödött be, hogy minek ölelgetem, amikor neki tejcsi kell.


múltkor kiakadtam a röntgenezés káros hatásain, úgyhogy ha az orvosok is "csak" ennyit tudnak én inkább elkerülném.

még csak nem is nő púp a fején, ahogy anno nekünk gyerekkorunkban, amikor megsérültünk.


de most még szokásosan viselkedik

2014. júl. 23. 09:02
 6/20 A kérdező kommentje:
és szerintem "enyhén oldalasan" bukfencezhetett
2014. júl. 23. 09:09
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Na azert nem kell ennyire bio anyunak lenni... 1 rontgen nem a vilag vege! Inkabb nezzek meg mint hogy baj legyen.
2014. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, a subdurális vérzések igen veszélyesek, keress rá a tünetekre, ha nem viszed el őt orvoshoz, azokat kell figyelni. Szerintem ő még nagyon kicsi, nem csontosodott még a koponyája, a szédülést, észre sem veszed. Mikor meg már hányni kezd, lehet, hogy késő. Persze én nagyon parás anyuka vagyok, és te láttad mekkora is volt valójában az a koppanás.
2014. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti megnézetném
2014. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

rákerestem

és olyanokat találok, hogy néhánymásodpercig tartó emlékezetkiesés a tünete pl agyrázkódásnak...

[link]

2014. júl. 23. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!