Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már mászó, felállni próbálkozó...

Már mászó, felállni próbálkozó kisbabáddal mit csináltok kint? Milyen játékok kötik le utazáskor és a babakocsiban? Mit tegyek így? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nálunk van nagyobb gyerek is aki 5 éves és szeretne homokozni,pici 9 hós.Ő is szeretne homokban csücsülni,de van egy pont amikor elkezdi enni,na onnantól nem tudom lebeszélni róla,nyűgös lesz é haza kell menni.Általában úgy intézem,hogy aludjon,de az nem sok és nem is jön ki a lépés mindig úgy.Szeret hintázni is,de azt se végletekig.Vannak kapcsos csörgő zörgő könyveink és egyéb játékok,lekötik úgy ahogy séta közben vagy utazáskor de már nem annyira.Földön lenne mászna és szíve szerint mindent megkóstolna.

2014. júl. 23. 12:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem 3 dolog jutott az eszembe, ami miatt ennyire nyűgös lesz és nem tudod lekötni:


Az egyik, hogy azért akarja ennyire a szájába venni a homokot, mert éhes, vagy szomjas, ebben az esetben kínáld meg egy kis gyümölccsel, kiflivel, vízzel, vagy akár anyatejjel valamilyen formában (ha még szoptatod). De ezt a verziót tartom a legkevésbé valószínűnek, főleg ha van egy kialakult napirendetek, és csak ilyenkor lesz ennyire nyűgös. (Bár a nagy melegek miatt a szomjúságnak nagyobb az esélye, de azt meg nem tudom, hogy így jelezné-e.)


A második ötletem, hogy jön a foga, akkor egy rágókát adj neki.


Az is lehet, hogy már únja az eddigi játékait. Természetesen nem kell neki mindig más játékot venni. Két lehetőség is van ebben az esetben. Adhatsz neki egy külön, erre a célra kijelölt játékot, amit csak ilyenkor kap meg, vagy mindig egy olyan játékot adsz neki, ami a háztartásban amúgy is előfordul. Pl. ásványvizes palack, lehet üres, vagy tehetsz bele vizet, bármilyen üres flakon, fogkrémes tubus, wc-papír guriga, szivacs (csomagolva még izgalmasabb)... Esetleg leülhetsz a hintába, az öledbe ültetheted, és mondókázhatsz vele.


Most nem jut eszembe más. Ha már ezeket mind próbáltad, akkor bocs. De remélem segíthettem.


Sok sikert!

2014. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!