Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üdv! Ti miket játszotok 2-3...

Üdv! Ti miket játszotok 2-3 éves közötti babátokkal?

Figyelt kérdés
Tudna valaki ajánlani vmi újdonságot?Mi ezeket szoktuk általánosságban: dalolgatás , táncizás , könyvekből képek nézegetése új szavak tanulása , kiskocsikázás , csúszda , hinta , legózás , rajzolás , gyurmázás , festés , főzőcskézés.(Sajnos a közelben nincs játszótér , kisétálni nem tudunk , mert nincs járda , viszont a dupla babakocsit nem tudom állapotosan feltenni lépcsős buszra ,ugyanis van egy 1 éves kistesó is és utban van a 2. is.)Esetleg tudtok-e legózáson , gyurmázáson kívül olyan fejlesztő játék ötleteket adni , ami egy 2-3 éves közötti és egy 1 éves gyermeket is leköt , lehetőleg vita nélkül...:D Nem csak olyan dolgokra gondolok , amit meg lehet venni , de persze kíváncsi vagyok arra is ki milyen játékokkal halmozza el ilyen korban őket.Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 23. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Sia! Én a 2 évesemre már nem mondom hogy baba, max 1 éves koráig volt az :) A bunkerépítést próbáltátok? Nálunk pl elő van véve a játszószőnyeg a 3 hónaposom miatt, azt lerakom a földre (iglu alakban van fölötte 2 rúd, arra lehet játékokat lógatni), ráterítek egy plédet és készen van a bunker. De csináltam már nagy kartondobozból is, a sarkokat meg kel erősíteni széles ragasztóval hogy jobban bírja a gyűrődést, kell egy ajtó az egyik végére, egy ajtó az oldalára. 2 gyerek ezzel jó sokáig eljátszik, az enyém 1 évesen is imádta, és most is hogy betöltötte a 2-őt. Sógyurma süni, szotyikat lehet belenyomkodni, az a tüskéje, ki is tudod nekik sütni. Nálunk a pancsolás is megy, nem csak az udvaron hanem a fürdőkádban is. Tornagyakorlatokat mutatok neki, kézemelés, bólogatás stb, utánoz. Ezek talán mindkét gyermekednek érdekes játékok.
2014. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vettünk neki LIDL-ben kifesthető kisházikót , de , akkoriban kistesó nagyon szétnyálazta és ki kellett dobni , még mielőtt összeraktuk volna szépen lefestve ...:D a mi játszószőnyegünkhöz is van játéktartó kereszt , de nagyon kicsi...azt nem tudom lehet-e még valamelyik bútorüzletben iglu sátor félét kapni...valahol láttam anno , de akk. sajnos csak az új kiságyra futotta...:( pancsit ők is nagyon szeretik , de mostanság nagyon sokszor rossz az idő...lakásban meg még a tapétát is lepocsolják...:DKöszönöm amúgy az ötleteket...majd kerítek valahonnan nagyobb dobozt...sajnos itthon csak olyan van amibe nem férnek bele...:(
2014. júl. 23. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évesem van (amúgy a mai napig babának hívom, szerintem ezt minden szülő maga had döntse el, hogy minek nevezi a gyerekét). Amit még talán nem írtál és nálunk nagyon menő, az az autók minden mennyiségben. Van ilyen fa vonata sínekkel, összerakhat belőle bármilyen pályát és guríthatja rajta a vonatokat, autókat. Illetve duplo szerű összecsatolható vonatok emberkékkel, azokat is szereti. Ezek már 1 évesen is megvoltak, játszott is velük, csak még máshogyan. Motorozni imád kint, 15 hónapos korától érdekli, de kb 18 hónaposan érzett rá, azóta már száguld. Kaptunk egy kis felakasztható báb-paraván-szerűt, ott néha bábozok neki, nagyon szereti. Buborékfújás, rajzolás, akár aszfaltkrétázás. Bújkálni valami alatt, függönyöket imádja, kis sátrakat, stb. Formabedobó, fogantyús formakirakó. Kis hangszerekkel játék, pl furulya, síp, dob, csörgő, száncsengő, xilofon szerű, stb.
2014. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ujjfestés,

bábozás ujjbábbal

játékból vásárolni, kiskosárral, tolható bevásárló kocsival

krétával rajzolni, aszfaltra, táblára

fa vonatozás, síneket, mozdonyokat vagonokat kapni mindenfélét, az enyém 1,5 évesen már imádta.

puzzle, akár te szétvágsz egy képet 3 felé és összerakni

2014. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, matricák ragasztgatása. Akár csak Tesco-s pontgyűjtős matrica, mindegy, csak ragasztani lehessen :) A nagyobbik fiam már 14 hónaposan megkereste a memóriakártyák közül az egyformákat. Kiválasztasz 1-et, néhányat pedig leraksz a földre és közülük meg kell találni az ugyanolyat. Lehet hogy már az 1 évesed is élvezné, a nagyobbikkal pedig lehet lefordítva is játszani. Itt a piros-hol a piros, de ezekhez te is kellesz végig.
2014. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 éves kislányom és 1 éves kisfiam van.

Amit "együtt" tudnak játszani: építőkockázás - nagy épít, kicsi lerombolja, de mindketten élvezik :D , gyurma (nagy megpróbál formákat gyúrni, kicsi csak nyomogatja), sátrazás (imádnak elbújni benne, vettünk speciális, szobába való gyereksátort).

3 éves kislányommal sokat "olvasunk", imádja az állatokat minden formában (plüssállatokkal játszunk, képeket nézegetünk, állatkertbe megyünk). A szabadban szeret futkározni, akár játszótér nélkül is, egy labdával. Szereti a mondókákat, a dalokat. Én vettem neki kb. fél éve egy nagy műanyag "hangszert", ami különböző gombokat megnyomva különböző hangokat ad ki, meg lehet vele dallamokat játszani, most arra van rákattanva.

2014. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Főként történeteket szoktunk kitalálni és eljátszani a játékaival. Pl. mennek az autókkal nyaralni, felszállnak a kompra, mennek orvoshoz stb. Eleinte még én találtam ki a sztorit de mostanra már ő is belejött és folyton mondja. Bábozunk is, de abba még nem kapcsolódik be, főleg inkább én bábozok neki. Nagyon szeret növényeket locsolni a kertben és megtanulni a nevüket. Volt egy időszak, amikor a kuckóépítés volt a kedvence (székek fotelok összetolása és leterítése pokrócokkal) csak akkora kupi volt mindig, hogy ebből visszább vettünk. Szeret nyomdázni, bolti nyomdája van, de szerintem a krumplinyomda sem lehet rossz.
2014. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is szerepjátékot játszunk. Beszéltetjük a macikat, kihívjuk a dokit, mert betg, meggyógyítjuk, vásárolunk, stb.

Most festettünk, leginkább egymásra (arcfestés), ez a legújabb szenvedély. Tornázni is szeret.

Válogatunk képeket színes újságokból.

2014. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!