Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is idegesitene ha...

Titeket is idegesitene ha ugyan azt a nevet adná ismerősötök a gyerekének amit ti is adtatok a sajátotoknak?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom, most várjuk a tesóját. Van a faluban egy magyar család akik úgy élnek mint a putris cigányok. A csaj 2 hónapja felvette velem a kapcsolatot fb-on h kérdezhetne e, ő is a második gyerekét várja. Én mivel jó fej vok meg aranyos természetesen minden idióta kérdésére válaszolok, állandóan zaklat a hülyeségeivel meg legutóbb pénzt is akart kérni tőlem. A lényeg h kiderült h neki is lánya lesz és most uazt a nevet akarja neki adni ah a mi lányunkat is hivják. Mi egy nagyon szép és ritka nevet kerestünk a gyerekünknek, mindenki ámul tőle h milyen jó név, ez a mocskos rüfke meg ugyan ezt adná a gyerekének. Tudom h hülye vagyok h ilyenen kiakadok de hihetetlen... Mást is zavarna? Rendes család vagyunk itt a faluban, mindenki becsületesnek tart minket, a legaljáról indultunk és kemény munka árán feljebb jutottunk, ez a család meg... És oda kerül az általunk oly nehezen megkeresett szép név abba a nyomor tanyába... Feltudnék robbanni...
2014. júl. 23. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Igen, te vagy a hülye. Ja, és amiatt is, hogy mocskos rüfke szintű kifejezéseket használsz.:) Nem vagy sokkal különb a nőnél, beláthatod!


Nem éltem még faluban, szóval nem tudom, hogy ez mennyire presztízskérdés, de azért elég szomorú, ha vannak helyek az országban, ahol még itt tartanak.

2014. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Kolléganőm pontosan ugyanezt csinálta. Igaz, nem annyira ritka és különleges nevet választottunk, de ha az lenne, akkor sem idegeskedtem volna rajta. Te se tedd. A kolléganőmet a kisfia születése után megkérdezték páran, hogy nem talált-e más nevet, úgyhogy a végén őt idegesítette a dolog, és nem engem. Mellesleg ha terhes nektek az, hogy folyton írogat neked, egyszerűen ne válaszolj, csak magadnak teszel így jót. Az élet túl rövid ahhoz, hogy olyan emberekre pazaroljuk, akit nem kedvelünk, ahhoz meg pláne, hogy még bosszankodjunk is rajta...
2014. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem vannak dolgok, amiken tudni kell átlépni, és ez most pont az. Ilyenek mindig voltak & lesznek is. De ez legyen a legnagyobb problémád az életben :)
2014. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Figyelj, szerintem mindenkinek szíve-joga azt a nevet adni a gyerekének, amit szeretne. És szerintem teljesen mindegy, hogy azt a naptárból nézik ki és egy tucatnév, vagy egy olyan névről van szó, amit ez esetben valakitől hallottak, mert úgy hívják az ő gyerekét is és egy ritka név és nekik is megtetszett.

Szerintem itt nem arról van szó, hogy alapvetően neked azzal van a bajod, hogy ugyanazt a nevet akarja adni valaki a saját gyerekének, ahogy a tiédet is hívják, még akkor is, ha ez egy nagyon ritka és szép név, hanem azzal van a bajod, aki ezt akarja a gyerekének adni névként. Valószínűleg, ha egy számodra teljesen normális család akarná ezt a nevet adni a gyerekének, az nem zavarna ennyire, vagy nem zavarna egyáltalán.

És én azt gondolom, hogy szabad névválasztás van Magyarországon, így ha ő is azt akarja adni, engem nem különösebben érdekelne. Mert miért ne adhatná azt, még ha én nem is kedvelem? Nincs törvényileg szabályozva, megtiltva.:)

2014. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
A mi lanyunknak olyan nevet adtunk, ami szerintunk szep, de 10bol 9ember mondja, hogy szegeny gyerek(nem ilyen Dzsesszika es tarsai) am az egyik ismerosunknek is megtetszett a nev es megkerdeztek, hogy nem-e zavarna, ha ok is ezt a nevet adnak a szuletendo lanyuknak. Csodalkoztam is, mert szerintem mindenki olyan nevet ad, amilyet akar, ennyi erovel aki az elmult 2-3-4 evben eloszor a kornyezetukben adta mondjuk a Hanna nevet, az a mai napig kopkodhetne tobb 100 ember utan, aki szintugy ezt a nevet adta. Remelem, erted. :) es most tok8, milyen csaladok! Gondolom elarulni sem fogod, mi az a nev, amit csak a te lanyod kaphatott, mase nem :)
2014. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Dehogy arulna el, hiszen olxan ritka, kulonleges h o talalta fel! A vegen mindenki ezt akarja majd adni :D

Nevetseges ilyenen felhaborodni, talan levedetted a nevet? Nem hinnem.

2014. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Én most várom az első babám,már megvan a fiú és a lány név is.Mindenki kérdezi,hogy mi lesz a neve,nem tagadom,és ha valaki a baráti körömben ezt adná,nagy cucc,engem nem zavarna.Szerintem ezt inkább dícséretnek kellene venni,hogy olyan szép nevet találtatok,ami annyira tetszik másnak is,hogy szívesen adná.Ez meg hogy mocskos rüfke,ne haragudj,de ez a te értelmi színvonaladat tükrözi.Nincs joga senkinek sem így minősíteni mást.Ahogy előttem is mondták,a nevek nincsenek levédve,mindenki azt ad amit akar.Aműgy én is kíváncsi vagyok mi lehet ez a név.
2014. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Kit érdekel?nem is a barátnőd..többet nem beszélnék vele es amugy se érdekelne idegegen ember azt ad a gyerekének amit akar..nem foglalkozz ezzel!!
2014. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Ez butaság! Ilyen apró dolgon nem akadnék ki. Második lányomat várva én is olyan nevet adok ami már van a faluban több is...és??? Ez nem arról szól, hogy fú de egyedi a gyerek..agyerek nem ettől egyedi..ennyi :)
2014. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%
Mi lesz a nevük Orália.
2014. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!