Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név hangzik jobban?

Melyik név hangzik jobban?

Figyelt kérdés

A két lehetőség: Eliza és Izabella.


Az én szívem az Eliza felé húz inkább, a férjemnek mindkettő nagyon tetszik. A vezetéknév E-vel kezdődik, és ez az, ami miatt kicsit bizonytalan vagyok. Egyik nap tetszik, hogy alliterálna, a másik nap nem.


Persze, nem tőletek váltom a meglátást, csak kíváncsi vagyok néhány (elfogulatlan) véleményre a hangzást illetően, amit már most köszönök! :)



2014. júl. 23. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne megítélni, ha ismernénk a vezetéknevet, mert van olyan ami jól hangzik, hogy alliterál van, ami meg nem. :/ Szerintem a rövidebb vezetéknévhez jobb lenne az Izabella, ha hosszabb, akkor az Eliza. De mind a kettő jó név szerintem. :)
2014. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A vezetéknév: Eichert, a férjem a (szerintem) németes hangzású neve ellenére pedig francia, bár itthon élünk jelenleg :) Szempont is volt, hogy a fenti két nevet mindenhol értik és ismerik.
2014. júl. 23. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Elizával nagyon tetszik, szép hangzása van.
2014. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is szép hozzá az Eliza. Sokkal lágyabb és könnyebben kiejthető, mint az Izabellával.
2014. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Eliza

az utóbbi nálunk kisebbség név

2014. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elizával szebb szerintem.
2014. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem az izabellával sokkal jobban hangzik. kicsit arisztokrata hangzása van a neveteknek,ehhez az izabella nagyon basszolna.
2014. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem megbaz Izabellával szebb...nekem az Elizával nyevtörős.
2014. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is szebb az Izabellával, nekem a ti nevetekhez nem illik az alliteráló keresztnév, ahogy valaki írta, tényleg komoly, arisztokratás a hangzása, az alliteráció kicsit fura vele. :) Egyébként tényleg szép név mindkettő.
2014. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne az Eliza, mert alliterál a vezetéknévvel, de szerintem az Izabella sokkal szebb név.
2014. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!