Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves kisgyerekkel mit...

1,5 éves kisgyerekkel mit csináltok ha egész nap esik és nem lehet kimenni? Nálunk az ilyen napok katasztrófálisak.

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mesét nézünk,társasjátékozunk,bohóckodunk.Nálad miért katasztrófa?
2014. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1,5 éves,bocs,az enyém nagyobb:) Társasozás kilőve:)
2014. júl. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fa vonatozunk,mesét nézünk,takarítok,legózunk,gyurmázunk,babaházazunk,,farmozunk stb.Nálunk is katasztrófa,mindig hozza a cipőjét hogy ki akar menni,panelban lakunk,így még nehezebben viseli ha nem tud kimenni a játszótérre.Hisztériázik,nem akarja elfogadni hogy nem tudunk kimenni,de most beszereztem egy gumicsizmát neki,így ha eláll az eső utána megyünk pocsolyázni.20 hónapos.
2014. júl. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk is katasztrófa ha esik. nagyon szereti a könyveket,azokat nézegetjük. van hintalova,az néha lefoglalja pár percre. pakolászik,formabedobózunk,de úgy igazán játszani nem lehet vagy csak én nem tudok vele. előre rettegek a téltől!
2014. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos, van egy elég önálló 6 éves tesója.

Nehezen, de megoldjuk.

Mindig más játékkal kötöm le, ilyenkor a háztartást kicsit hanyagolom, főzni is csak egyszerűt, gyorsat szoktam. Tegnapi napunk kb. így nézett ki.

Öltözés, reggeli után a szitáló esőben gyors vásárlás, abc és papírbolt. Könyv nézegetése, duploból karámot építettünk az állatoknak, teregetés közösen, kihegyeztük a ceruzákat, ezt nagyon szereti (elemes ceruzahegyező) ő adogatta a ceruzát és tette a dobozba a hegyeset. Rajzolás (firka) én közben főzéshez készülődtem (gyümölcsleveshez megpucoltam a körtét, almát), aztán lufit fújtam neki nem kötöttem be és elengedtem, ő megkereste, hová repült, visszahozta, és kezdődött elölről. Tízórai. Babát etettünk, öltöztettük, leraktuk aludni. Zenére táncoltunk, közben pakoltam kicsit. Kirakóztunk, könyvet néztünk. Mesenézés (egy db Barney és barátai) és közben megcsináltam az ebédet (fagyasztott gombóc, nudli). Ebéd. Tesóval ugrándozott egy kicsit, kergetőztek, addig én mosogattam. Alvás. Gyorsan házimunka és net :-). Ébredés után lufit ütögettünk (már bekötöttem), gyurmáztunk (nála ez még a gyurma apróra csipkedése, és laposra nyomása, néha már formázik, de leginkább tőlem várja) Kipakolta a plüssös ládát, majd vissza, egybeborította a kirakókat, kiválogattuk, kiraktuk. Társasoztunk egyet a naggyal, ő a maradék nyuszikkal játszott (Lotti Karotti), Fekete Pétereztünk a naggyal, ő a már kigyűjtött párokat rakosgatta. Babát tologatott, behoztam néhány babajátékát, azzal csörgött zörgött, pakolta. Du. 5 körül mentünk ki egy kicsit, megnéztük a tócsákat, sétáltunk, nem voltunk kint sokat, bejöttünk, átöltöztettem :), alagutat, labirintust építettem nekik bútorokból, párnákból, ezzel elvoltak egy darabig, majd ismét könyv, dominópakolás, színezés. Kb. ennyi.

2014. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerencsénk van mert van teraszunk (kertes házban élünk) és oda ki tudunk menni ha nem 120km/órás szél fúj és vízszintesen esik az eső.

Van hogy behozom a kismotorját és azzal elvan, mászkál a lakásban, pakol-rendezget, segít mindenben amibe egy ennyi idős gyerek segíteni tud, takarítunk, mesét nézünk, könyveket nézünk, kergetőzünk stb... Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. A hűtőmágnes még nagy találmány, elég sok ideig elvan, rendezgeti, pakolgatja. Tegnap is volt ilyen, a kezébe adtam egy tálat, mondtam, szedje le az összeset. Majd vissza... Kis időnyerés. :)
2014. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De miért nem lehet kimenni? Esőnadrág meg gumicsizma és lehet tócsázni...

Nekünk van kutyánk, mindenféle időjárásban levisszük és a gyereknek még soha nem lett semmi baja attól h rossz idő van. Első szavai közt volt a tócsa, annyira élvezi hogy ugrál.

Szerintem meg kell ismerkednie mindenféle időjárási körülménnyel, majd ha mennek az ovival kirándulni és épp esik akkor végig rettegni fog vagy mi?

Nem vagyunk, cukorból, nem lesz semmi az esőben, nem fertőző...

2015. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!