Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsam át másfél...

Hogy alakítsam át másfél évesen a napirendjét?

Figyelt kérdés
Eddig 9:00kor kelt,újabban hatkor kel.Ebédidöben már nagyon álmos.Este 22:00-nél előbb viszont nem alszik el.Kb.12:30-tól alszik kb 2 órát.Ez igy jó is volt,amig 9-kor kelt,de most hogy már hatkor kel,már mi nem bírjuk,mert este éjfél van mire mi ágyba kerülünk.
2014. júl. 24. 09:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"évesem" akart lenni! :)
2014. júl. 24. 09:48
 2/12 anonim ***** válasza:

Másfél éves kisfiam 7kor kel, leírom a napirendjét, hátha segítek vele.

7kor felkel, 8kor reggeli, 10kor megy aludni tápszerrel, 1.5-2 órát alszik. Délben felkel, 1kor eszik, 3kor újra alvás kb 5-ig. Este 8kor legkésőbb meg van fürdetve és legkésőbb fél9kor ágyban van és alszik.

A kisfiam 3 óránként alszik, így ha max 5-ig hagyom aludni akkor 8kor simán tud már aludni. Szerintem próbáld meg előbb lerakni este, nektek sem lehet túl jó hogy 10kor még talpon vagytok és csak utána tudtok ágyba kerülni.

Vagy próbáld meg délelőtt lerakni aludni kicsit és délután is aludjon még egy kicsit.

Sajnos jobbat nem tudok mondani, biztos nehéz lesz ha ehhez van hozzá szoktatva de legyél határozott és kitartó.

Minden jót.

2014. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is néha 5-fél hatkor kel, ilyenkor 10 felé alszik egy órát ebéd előtt, a délutáni alvás pedig csúszik egy kicsit, 12-13 óra helyett esetleg csak fél három, három körül alszik el. ilyenkor én sem hagyom 17 max 17,30 utánig aludni, és jó sokat játszunk fürdésig, hogy kifáradjon. 20 óra körül legkésőbb fürdés, és 9 körül már újra alszik.

Néha 4-5 óra körüli kelések alkalmával, miután megitta a tejcsijét, visszafektetem, és sokszor szerencsére visszaalszik, és a megszokott ütemben kel újra, így nem csúszik el a napunk.

2014. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Eddig olyan jó volt,mert mindennek megvolt a helye ideje.9:kor kelt, tápszer reggeli.Majd elkészültűnk kimentünk sétálni,játszani,rohangászni.Vagy elintéztük a hivatalos dolgokat.Délben ettünk,és egykor aludt el,kb háromig.Ettünk majd kimentünk,vagy mentünk a mamihoz,ott uzsizott és 19:30körül szoktunk hazajönni.Itthon vacsi,fürcsi majd utána tápszer,és alvás kb 21:00kor.

Nem tudom mi lelte.Nem rég cseréltük le az ágyát,lehet az a baj.De nagyon tetszik neki.Vagy a meleg?Most azt sem tudom mikor fog ebédelni,mert most 10:45,kor elaltattam,mert nagyon álmos volt.Nagyon hamar elaludt.Elötte evett is,túrógombócot,de hogy ez az ebéd vagy a tizórai volt neki,azt nem tudom.Ki sem tudtunk menni.Alig volt időm vele játszani,foglalkozni.Na,de kiváncsi leszek mikor kel.De szerintem kettökor.Azt nem tudom délután altassam-e még,vagy inkább csak korábban este?Szerintetek?

2014. júl. 24. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, az én kislányom is másfél éves. Nála van, hogy hetekig megy a megszokott ütem, majd korábban kel, 2-3 napig, aztán újra visszazökken. Én sem tudom az okát, lehet, nincs is neki különösebb indoka.

Ma pl 5 után kelt, 10 körül nyűgös volt, betettem a kiságyba, elaludt. 11 körül felkeltettem, dél körül ebédelt. Három körül egy kis gyümievés után megpróbálom megint lefektetni, általában sikerül is, így 5 körül megint kelhet. Így nyolckor fürödhetünk, és ha minden jól megy, kilenc körül megint alszik.

2014. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket.Őnála is szokott időszakonként változni,de most már miota megtalult menni,kb12hósan azóta így volt.Még alszik.Nekem az a furcsa,vagy inkább szokatlan,ha délelőtt is és délután is alszanak.Olyan rövid időt vannak úgy fennt.Nem is tudunk rendesen foglalkozni velük.Most kipróbálom,hogy alszik 13:00 ig kb.Aztán meglátjuk hogy lesz még.Csak normális esetbe már jóideje nem hagytam aludni 16:30-nál tovább,mert egyszer kétszer aludt 17:00ig de ejfél körül aludt csak el...Szóval nem tudon délután még altassam-e.Majd meglátom rajta.Lehet csak egy órát ákkor.KÍnozni sem akarom ha álmos.Köszönöm mondenkinek!
2014. júl. 24. 12:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem furcsa, hogy az előttem szólók gyerkőcei még kétszer alszanak másfél évesen. Nem mondom, hogy rossz. Szerintem, ha ma kihúzza 13 óráig az alvást, ne altasd már többször. Persze ne kínozd, ahogy Te is írtad, de így vszleg hamarabb fog este elaludni. Az én kisfiam 1x alszik, reggel fél 8 körül kel, ebéd után fél 1 körül alvás 3-ig, és legkésőbb 9-kor este elalszik.
2014. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen,az enyém is így volt,mint a tiéd utolsó. :) Hát 12:50 kor kelt fel.Sokat voltunk utána kinnt.Ugy gondoltam nem altatom el délután már.18:00-kor nagyon ámos volt,nyügős.Ügyhogy jó akkor mondom,vacsi,fürcsi, alci.Hát a vízben jól felébredt,még fennt van.Igaz 19:40 van.De szerintem 30perc múlva aludni fog.De remélem nem hajnali 4-kor fog kelni. :)
2014. júl. 24. 19:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csokkent az alvasigenye. Az en kisfiam is 18 honapos, de 7 honapos kora ota 1x alszik napkozben. Mostanaban 6:30-7:00 kozott kel, 13:30-14:00 kozott alszik el, 1 max. 1.5 orat, de mar van olyan nap, h nem is alszik napkozben. Este pedig 21:00-21:30 korul megy aludni. Es az ejszakat sem alussza at. Nem mondom, h egyszeru, ejfel elott mi sem kerulunk agyba. Lehet, h nalatok is valtozott a alvasigenye.
2014. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most olvasom, a tobbi baba milyen jol alszik...hat nem semmi, azt hittem, ez a normalis mar ilyen korban, ahogy a fiam alszik, de latom, eleg kirivo eset.
2014. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!