Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-10 hetes babák mennyire...

8-10 hetes babák mennyire "bőbeszédűek" általában?

Figyelt kérdés

Az ébren töltött időnek nagyjából milyen hányadában gügyögnek?

Első gyerek, csecsemőt közelről rajta kívül még nem láttam, így nincs összehasonlítási alapom.

Gyakorlatilag az ébrenlét 90%-ban gügyög, hosszan, változatosan intonálva a hangokat (felnőttnél mondatnyi időtartam lenne).

A nagyszülők szerint kiemelkedően "közlékeny", viszont őket elfogultnak gondolom.


Anyukám mondta, hogy apai oldalról (mármint én apám) mindenki "le se lehet lőni" típus volt, nagymamám, nagynénéim (és valóban, apám is). Ha ez öröklött is, látszódhat már ilyen pici korban...?


2014. júl. 24. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát... Óvakodnék az ilyen megállapításoktól egy 8-10 hetes babánál. Nagyon változó, hogy milyenek, ő éppen ilyen, élvezi a hangját. A lányom viszonylag keveset gagyogott, de egy évesen már baromi sokat beszélt (ha nem látom, nem hiszem el, de már 9 hónaposan mondott szavakat).


A temperamentum nyilvánvalóan öröklődik, meg szociális hatásként is egyértelműen megjelenik.

2014. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!