Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babával wellness...

1 hónapos babával wellness hotelben karácsonyozni? Elmennétek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor egy hónapos volt a babám még fájt a gátsebem és mellgyulladással küzdöttem.
2014. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Én elmennék.

Ilyen pici babával, épp hogy szülés után nem vállalnám be még pluszba takarítást, sütést, főzést. (tudom, más örülne, ha zsíroskenyér kerülne az asztalra, de mi szeretünk olyat enni karácsonykor, amit az év többi napján nem)

Azért nagy pihenésre így se számíts, hisz a babát ugyanúgy el kell látnod majd, éjszaka is fel kell hozzá kelned :)

2014. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Én nem mennék hisz szinte a nap nagyrészét alvással tölti még. Szóval nem igazán lehetne élvezni a dolgokat annak meg semmi értelme hogy kifizetek egy rakat pénzt és a szobába vagyok. Na meg igen 1 hónap után még ott lent sem az igazi még lehet vérezni fogsz lehet fájni is fog.. szóval nem mennék.
2014. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem halál felesleges. Te kb semmit nem tudsz csinálni a hotelben, mert fáj a gátsebed, esetleg még vérzel. Én lazán álltam a babóhoz, de azért egy hónaposan nem vittem volna szállodába. Ha bejön egy nagyobb hideg, akkor te kb a szobát meg az éttermet látnád a szállodából. Ha visztek esetleg nagyszülőt aki szitteli a babát akkor talán, de azért félnék influenzaszezonben kitenni a babát ennek.
2014. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

1. Vízbe a felszálló fertőzések lehetősége miatt nem mehetsz 6 hétig a szülés után. De akkor még javában vérezhetsz is. A férjeddel se tudnál mit kezdeni, szintén fertőzések miatt a 6 hetet érdemes betartani, ha nem akarsz egy méhgyulladást.


2. Karácsonykor azért szezonja van sok betegségnek, hotelben koncentráltabban vannak jelen emberek, sőt, kisgyerekek. Az első 6 hétben a baba immunrendszere alig létezik, egy máskor vidáman áthidalható betegség ilyenkor végzetes is lehet. Ráadásul, ha valami eldugott faluban van a wellness központ, orvosi segítséget is csak lassan, problémásan kaptok. Pláne, ha minden be van havazva a környéken és még a mentő is elakadna.


3. 4 hetes baba mellől még nem igazán tudsz elmozdulni. A szobában ülnél vele, azt pedig ingyen is lehet otthon. Inkább otthon rendeljetek kaját karácsonyra, pihenjetek, tévézzetek. Utazást pedig tavaszra időzítsétek, amikor már lecsengtek a járványok, jobb az idő és a baba is legalább 2-3 hónapos már.

2014. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Én nem mennék, egy egyhónapos baba még épphogy megszületett, jó esetben az egész napot végig alussza, te szinte ki sem tudsz mozdulni a szobából,mert gondolom alvó gyereket nem keltesz fel,vagy nem hurcolod mindenfelé...
2014. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

1 hónap az ugye durván 4 hét és a szülés utáni kontroll 6 hét múlva van. Szóval te nem mehetnél vízbe sem. Meg lehet, h még vérezni fogsz.

A baba meg ki tudja milyen lesz, lehet egész éjjel bömböl majd. :)

Meg a szopi... Ha 1 órát cicizik, meg utána fejned kell...?

Én nem mennék el ilyen picivel így.

2014. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha esetleg sírós a baba, akkor a többi vendég nem feltétlenül örül ha egész éjjel hallgatnia kell.

Általában a szállodai szobák hangszigetelése nem tökéletes.


1 hónapos babával max. valamelyik nagyszülőhöz mennék, ott legalább a felügyelet is megoldott, mert örülnek, ha ott a pici, illetve Te/Ti is tudtok kicsit pihenni.

Wellness szállodában pedig ugyanúgy Nektek kell ugrani, mint otthon.

2014. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem olyan biztos, hogy fájni fog a gátsebed, nekem másfél hétig fájt csak. Most 3 hetes a kisfiam, ha belegondolok, nincs az az isten, hogy én elmenjek wellnesselni Vele egy hét múlva.

Pici még, nincs napirend, szüksége van a nyugalomra, a már majdnem megszokott környezetre. A kisfiam van, hogy 4 órát alszik, de az is gyakori, ha óránként kér enni. Mivel még akkor nem telik le a gyermekágyi időszak, nem mehetsz a medencébe sem. Arról nem is beszélve, hogy a hormonok dúlni fognak még benned (magamból indulok ki), és nagy valószínűséggel otthon fogod csak jól érezni magad ebben az időszakban.

2014. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

El hát. Hidd el, később csak fáradtabban jönnél el a szállodából, most még tudnál lazítani, csak szopizik és alszik. Tudnátok az étteremben kultúráltan étkezni és nem egy dobálózó, mászó, ordító csöppséget lefoglalni amíg gyorsan bekapsz egy szendvicset vagy vacsoránál egy fél adat ételt.

Szülés után még nem javasolják egy hónappal a közösségi fürdőzést, de előre nem tudhatod mikor fogsz szülni. Jó babavárást! (9 hónapos és 21 hónapos anyukája vagyok)

2014. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!