Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat kérek, vagy erőltessem?

Sokat kérek, vagy erőltessem?

Figyelt kérdés

A férjem mentősök között dolgozik, munkája miatt egész nap a kezében a telefonja.

A terhesség alatt hazahozott egy vírusos hányásos valamit. Soha nem volt hányásos betegségem, akkor a 36-37. hét körül két napig, mint a lakodalmas kutya, hánytam.

Szülés előtt pedig találtak a kenetben egy szuperbaktériumot, amitől az egész kórház összetojta magát, hivatalból még a járványügyet is értesíteni kellett.

A baba emiatt úgy kezdte az életét, hogy beletoltak 3 napig antibiotikumot - szerencsére a laborja negatív lett, de a preventív kezelést végigcsinálták.


Emiatt a férjemet kérem, kértem, hogy a telefonját hazaérkezés után fertőtlenítse. Egész nap kézben fogja, nem akarom a néhány hetes gyereken kipróbálni, hogy milyen mutáns, multirezisztens kórokozót hoz haza a készüléken.


Más szempontból nem sterilizálom a baba környezetét, szerintem is úgy erősödik az immunrendszere, ha találkozik kórokozókkal. De ne kórházakban, beteg emberekben mutálódott típussal.


Férjem morog, hogy ez milyen macera (a készüléket alkoholos törlőkendővel át lehet törölni, a gumiborítást pedig át lehet öblíteni orvosi fertőtlenítővel, 2 perc az egész). Ma kicsit össze is vitatkoztunk, pláne, mert az ágyra, a baba mellé tette le a készüléket, akár meg is nyalhatta volna.


2014. júl. 24. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértelek.Az én férjem orvos,ha hazajön egyből letusol,illetve a telefonját ő is leszokta fújni fertőtlenítővel.Addig nincs se puszi,se ölelés amíg le ne fürdött és át nem öltözött itthoni ruhába.

Szerencsére még soha semmit nem hozott haza!

19 hónapos lányunk van

2014. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem megoldás, de akkor csináld meg Te. Kár ebből vitát szítani.
2014. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet kapni elektromos fertőtlenítőt ami ózonnal fertőtlenít. Csak beteszi a dobozba, bekapcsolja pár percre és kész is. Lehet, hogy ezt elfogadná?
2014. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!