Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért üvölt ennyit? Miért...

Miért üvölt ennyit? Miért ennyire nyugtalan és hisztis?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 1 hónappal ezelőttig a kisfiam nyugodt, kiegyensúlyozott zabagép volt, aki átaludta az összes éjszakát mióta megszületett. Eljátszott egyedül vagy a testvéreivel.

Most van, hogy napokig nem akar enni, állandóan sír, ha nem vagyok otthon, az apukája nem bír vele, más egyáltalán nem etetheti, csak én, pedig eddig bárkivel evett. Állandóan sír, dobálja magát, éjjel pedig szinte félóránként sír.

Már mindent kipróbáltunk, amit a gyerekdoki tanácsolt, de kifogyott az ötletekből. Fürödtünk már éjjel, kapott fájdalomcsillapítót is 2 napig éjjelre, hagytam 10 percig sírni, de nem aludt el.

Tanácstalan vagyok, és kicsit kétségbeestem,mert a doki kivizsgálásokra akarja küldeni, és szerintem még kicsi hozzá, hogy szurkálják.

Adjatok tanácsot, Mivel próbálkozzunk még!?


10 hónapos.


2014. júl. 24. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a tartós kialvatlanság miatt van. Ráadásul ez egy ördögi kör, mert a kialvatlanság miatt hisztis és nem tud aludni. Ez egy önerősítő folyamat. A szomszédom gyerekei is voltak így, ők egymástól és a szobában tartott kutyáktól nem tudtak aludni.
2014. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem használ semmi, akkor nem árt, ha megvizsgálják. Mi az, hogy kicsi hozzá, hogy szúrkálják? A születése utáni napokban is vettek tőle vért, nálunk nem is egyszer vesznek. Semmi baja nem lesz tőle. De lehet, hogy nem is vérvételre küldi, hanem másféle kivizsgálásra.

Foga nem bánthatja? Most van egyékbént a szeparációs szorongás korszaka is, az is bezavarhat. Viburcol kúpot próbáltátok már? Nálunk az éjszakai alvászavarra bevált. De nem lehet, hogy a melegtől nyűgösebb? Nincs túlöltöztetve? Bagatell dolognak tűnik, de én még a napokban is láttam kötött sapkában, betakarva tolt gyerekeket a városban.

2014. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak időszaki dolog nála, ahogy jött, úgy menni is fog ez a "szokás". 10 hónaposan jön szóba a szeparációs szorongás, fogzás-ideiglenes evés zavarok, mozgásfejlődésből adódó éjszakai nyugtalanság, fogfájdalom, stb. Nagyon sok dolog együttállása is lehet szegénynél. És igen, ha éhesebb (de nem tud enni a foga miatt), akkor bizony nyűgösebb, rosszul is alszik, fáradtabb, ördögi kör. Ahogy enyhülnek a problémákat kiváltó gondok, úgy lesz jobb és élhetőbb idővel! Kitartást!

Amúgy szerintem sem lesz semmi baja a gyereknek, ha vért vesznek tőle, kivizsgálják és megmondják, hogy semmi orvosi gond nincs vele...lehet, mire az eredmények kijönnek, már jobb is lesz a helyzet! Türelem :)

2014. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem,túlöltöztetve nincs. Max body van rajta. A kivizsgálás alatt vérvétel, vizeletvizsgálat, hasi uh és ct-t mondott a doki. A ct-hez viszont altatnák. Viburcolt még nem próbáltuk. Te meddig adtad a kicsinek?
2014. júl. 24. 19:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Most nem jön foga a doki szerint.
2014. júl. 24. 19:55
 6/11 anonim ***** válasza:

én is a szeparációra tippelnék

minden szakasznak megvan a maga tünete



főleg akkor jellemző nyugtalanság amikor valami új lesz

pl elkezdi a szilárd étkezést, elkezd kúszni, utána járni, az is, amikor az első szavakat kimondja, vagy bölcsi, óvoda, iskola, mind mind okozhat nyugtalanságot, amikor több törődést igényel, hogy meg legyen erősítve az önbizalmi fejlődése, hogy ezzel nem elszakad anyától, a gyerekkortól

[link]



de ha nem is ez, én már a babámról rájöttem, hogy jelzi ha van valami, soha nem sírósabb senki alaptalanul!

2014. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

*kieg.:

ismerős lánya pl azért kelt éjszaka sírva amikor már bölcsis volt, mert volt a bölcsiben egy ordítós, sírós kislány és ez kihatott rá

szóval ha más nem mivel 1 hónapja megy ez kérdezőnél, az már tuti, hogy folyamatosan fennálló dologról van szó

2014. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy félsz a kivizsgálás miatt, de jobb ha idejében kiderül bármi baja van szegénynek, hiszen ha fogzás ill. a fejlődési ugrás, és szeparációs szorongás okozná a bajt akkor kellene lenni egy-két jobb napnak is, amikor alszik, nyugodt és pihen. Ne hagyd, hogy szenvedjen.

Már háromszor voltunk vérvételen, túléltük, a vizeletminta tényleg nem egyszerű, viszont legalább otthon próbálhatjátok megoldani, a Ct alatt te is bent lehetsz vele, és talán nyugtatót is kap majd(kicsit). A vérvételt nálunk otthon is meg lehet oldani, van egy hölgy aki kijár kisbabákhoz és otthon megszúrja őket, kérdezz rá a gyerekorvostól, ők tudnak ilyen megoldásokról.

2014. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így olvasva Titeket, rájöttem, hogy több minden is történt egy hónappal ezelőtt. Vége lett az ovinak, sulinak, így a nagyobbak egész nap itthon vannak, kijött a 2 felső szemfoga, azóta kéri és kap olyan ételeket, amiket mi eszünk, akkor derült ki, hogy a bőre nem bírja a pelust, így moshatóra váltottunk. Plussz addig apa nappal itthon volt, azóta pedig nap al dolgozik. Szóval lehet,hogy ezek viselték meg.
2014. júl. 24. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:

próbálj egy kis rendszert vinni az életébe

azonos időkben etetni, fürdetni altatni ha lehet

egy időpontban mindig ugynaz a személy etesse, meg ilyesmik


a gyerekek igénylik a rendszert, de még a babák is

2014. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!