Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák akik, hasonló...

Gabi86 kérdése:

Kedves anyukák akik, hasonló cipőbe jártok, tanácsotokat, véleményeteket kérném! Le tud szokni egy kis gyerek a cicin való alvásról magától?

Figyelt kérdés
A lányom cicin alszik el,már elég kicsi kora óta.engem ez soha nem zavart.aludt már át éjszakát,de többnyire 2x-3x (van hogy többször is)éjjel.fogzik ezért is kel,meg sokszor hideg a lábia mert lerúgja a takaróját,de lehet hogy azért kel mert csak cicizni akar.ezt meg is beszéltem a védőnővel.(nagyon aranyos,kedves segítőkész,mindig jó tanácsokat adott eddig,de most nem igazán értek vele egyet)rá is térek a lényegre egy 3 hete megváltoztak a lányom alvási szokásai.később is alszik el ebéd után meg este is ezáltal később kel reggel.(engem ez sem zavar)ezzel egyidőbe kezdte el azt is hogy elkezd cicin aludni(fekve szoptatok)és elkezd pörögni fekve (ezt már régebben is csinálta így szokta magát visszaaltatni),majd mikor nem sikerül nki visszatér a cicire és ez így megy,van hogy cicin alszik el van hogy elfordul végleg és bealszik.(ez főleg az esti altatásnál van,nappalinál csak cicin)a védőnő azt javasolta mivel szerintem és ő is így látja,hogy le akar szokni a cicin való alvásról,hogy segítsek neki és ne adjak neki cicit.de én úgy vagyok ezzel a kérdéssel hogy magától tegye ezt.eddig semmit nem erőltettem rá,mert ő nem úgy szereti csinálni a dolgokat ahogy a "nagykönyvbe" meg van írva vagy ahogy a többség csinálja.ezért szeretnék segítséget és véleményt kérni,hogy egyáltalán van e olyan gyerkőc aki magától hagyja abba a cicin való alvást.mert én úgy érzem hogy még ő nem áll készen,de lehet hogy csak én szeretném késleltetni az "elválást".imádok szoptatni igaz volt amikor kevésbé szeretettem (harapós korszakába,meg amikor jött a foga),de már megedződött a cici.13hós múlott előre is köszönöm és bocsánat hogy ilyen hosszúra sikerült.ja és kíméljenek a bunkó beszólogatók.köszi nekik is ha nem írnak
2014. júl. 24. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
lányom nagy cicis volt, 20 honaposan hagyta el nappalra, de cicivel aludt el. most 25 ho honapos, 3 hete nem kérte cicit. nekem is azt mondtàk válasszam el én, neki teszek jot stb... viszont én kivàrtam mig ő hagyja el.
2014. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is így gondolom.köszi megnyugtattál hogy jól gondolom a dolgot.akkor nem lehetetlen,mert azt mondta a védőnő,hogy később még nehezebb lesz leszoktatni.én úgyis úgy gondoltam,hogy kb 2 éves koráig szoptatom,de ha ő igényli tovább.van egy ismerősöm akinek 4 éves a lánya (teje már nincs)és ha vele alszik még mindig cicin alszik el. mindenki mással el tud aludni cici nélkül is.de több ilyen ismerősöm is van csak,szerintem ők a legdurvábbak.
2014. júl. 24. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem sok 18 évesről hallok, aki cicin alszik el, úgyhogy biztos le fog szokni. :-)


Az enyémek is nagy cicimániások voltak, a kicsinek olyan időszaka is volt, hogy csak függőleges helyzetben egy bizonyos szögben, járkálva és megfelelő ütemben fel-le ringatva tudott elaludni.


Ha neked még nem annyira zavaró, akkor várj és ne erőltesd a leszokást, majd el fogja hagyni szépen idővel. Lehet, hogy 3 nap múlva, lehet hogy 3 hét múlva.

2014. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.a mai fiataloknál ezt nem lehet 100% kijelenteni. :-) meg hát ugye a pasik többsége imádja a női melleket,úgy hogy lehet hogy van ilyen 18 éves. :-) na a viccet félretéve neked is köszönöm a válaszodat.akkor hallgatok az ösztöneimre meg rátok.mert én is ezen a véleményen voltam.csak hát az ember annyi mindent hall,hogy ilyen meg olyan nehéz leszoktatni.ha rajtam múlna én szoptatnám 18 éves koráig is,de ő dönt majd úgyis.ez is csak vicc volt.
2014. júl. 25. 00:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 3,5 évesen hagyta el.
2014. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az eddigiekkel ellentétes véleményen vagyok, ellentétes tapasztalatokból merítek. A kisfiam 16 hónapos. 3 hete elválasztottam. Az én döntésem volt, Ő még hónapokig szopizott volna szerintem. Viszont az elmúlt 2-3 hónapban annyira cicifüggő lett, hogy állandóan hadakoztunk. Ő hisztizett a ciciért, én pedig próbáltam a normális keretek között tartani ezt a dolgot. Már nem éreztem normálisnak, hogy volt olyan nap, hogy 10 percenként toporzékolt a ciciért. Az elalvás és az éjjeli visszaalvás is csak cicivel működött. Elválasztottam, meglepően könnyen ment egy sírás nélkül. Azóta átalussza az éjszakákat, elalvás előtt elég csak énekelnem Neki, és kiegyensúlyozottak a napjaink. Határozottan úgy érzem, hogy Neki előnyére vált a cicimegvonás.
2014. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.mind nagyon hasznos volt.a lànyom is sűrün kéri(mondjuk most jön a foga),de szerintem még én sem állok készen.szeretem szoptatni.még én lehet várok egy kicsit.majd meglátjuk.még érdekelnek tapasztalatok nyugodtan írhat aki hasonló cipőben jár.
2014. júl. 31. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!