Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor éjjel még vizet sem adjak?

Akkor éjjel még vizet sem adjak?

Figyelt kérdés
1éves a babám,már sikerül etetés nélkül hajnali 5ig kb .de ébred-és ilyenkor vizet adok.azt mondta a védőnő,hogy azt sem szabad,megszokja.igy nem is fogja átaludni az éjszakát.mik a tapasztalatok-vizivó babákkal?
2014. júl. 25. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a védőnő szomjas, ő sem iszik éjjel. Mert én igen, így a kisfiamnak is adok vizet, és adtam is éjjel.
2014. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom másfél éves fel szokott ébredni éjjel, és inni szokott. Én is ébredek éjjelente arra, hogy szomjas vagyok, nyáron a meleg miatt, télen pedig a fűtés miatti száraz levegő miatt. Nyugodtan adj neki inni, szerintem ez teljesen természetes, a védőnő ősei pedig valószínűleg tevék voltak, vagy mi :)
2014. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

16 hós a kisfiam, mióta nem eszik éjjel (kb 8 hós kora óta) azóta iszik. Anyu mindig azt mondja, hogy gondolkodjak úgy mintha a gyerekem is egy felnőtt lenne, olyan mint mi. Én ha szomjas vagyok éjszaka iszok, ha ő szomjas had igyon. Nálunk az a tapasztalat hogy a tápszerrel nem alszik el akkor kér teát, azzal elalszik és utána nem is kér inni éjjel. Ha a tápszerrel bealszik akkor mindig fel kel inni éjszaka.

A mi védőnőnk is azt mondta hogy ne adjak neki, sőt azt ajánlotta hogy adjak a szájába cumit, szerinte az jobb mint az éjszakai teázás-víz ivás, mert szerinte csak nyugtatás képp kell neki az ivás. Egyrészt nem fogom másfél évesen rászoktatni a cumira, másrészt fél évesen szokott le magától róla amikor kijöttek az első fogai, képtelenség lenne rászoktatni a cumira mert nem kell neki.

Adj neki inni nyugodtan, szoktasd rá arra hogy ha éjjel felkel te mész és adsz neki inni, de hagyd is ott, bújj vissza az ágyatokba. Én sem állok felette amíg iszik, a kezébe adom, betakarom és jövök vissza aludni.

2014. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hajnali 5 kor nem lehtazért ébred, mert éhes. Az én lányom is 5-kor ébredt mindig, megette az adagját és aludt továább reggel 8-9 ig, 11 hós kora körül már nem ébredt, hanem aludt reggelig. Ha azt gondolod, hpgy nem
2014. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ha 5kor ébredne,nem lenne baj,de elötte is,csak ekkor adom a vizet,nem a cicit
2014. júl. 25. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:

A védőnőd biztos úgy gondolja gépeket nevelünk..hát nem hanem élő embereket,gyerekeket!Ugyanolyan látszükséglete a gyereknek éjjel a víz mint a felnőttnek!

Én mondjuk ebben a korban már betettem a kiságyába a feje mellé csöpögésmentes csőrös itatót és kiszolgálta magát éjjel nem keltett fel!Próbáld ki te is!

2014. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Abban igaza van a védőnődnek, hogy megszokja hogy továbbra is kell éjszaka most nem enni hanem inni, nem azért mert szomjas, hanem azért mert megszokta. Az én fiam már óránként ébredt inni egy évesen, sajnos ezt szokta meg. Amikor besokaltam 3 nap után nem ébredt többet, azóta az éjszakák 90%ban egyszer se ébred meg.
2014. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi utolsó-és amikor sok lett a dolog,akkor mit csináltál?
2014. júl. 27. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagytam sírni, az első éjszaka katasztrófa volt, a második már elment, a harmadikon pedig alig sírt már. Tényleg három nap kell nekik, hogy megszokják, hogy éjszaka alvás van. Nekem már olyan mennyiséget ivott meg a fiam, hogy tiszta pisi volt reggelre minden. Tarthatatlan volt az állapot. Persze van olyan hogy megébred éjszaka, pl fogzáskor, de nagyon ritka. Ha kibírod a 3 napot, megoldódik a dolog.
2014. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!