Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismama vagyok. Tapasztalatokr...

Kismama vagyok. Tapasztalatokra lennék kíváncsi?! Szeretnénk elkezdeni bevásárolni, de tanácstalanok vagyunk?!

Figyelt kérdés

Meddig lesz szüksége a babának a kiságyra és a babakocsira? (ezt azért kérdezem, hogy használtat vegyek vagy újat)

A babaruhákat hamar ki fogja nőni?

Érdemes babamérleget vásárolni?

Szoptatós párnának van értelme?

Légzésfigyelő?

Ágyneműt hol érdemes venni?



2014. júl. 25. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kismama vagyok. Tapasztalatokra lennék kíváncsi?! Szeretnénk elkezdeni bevásárolni, de tanácstalanok vagyunk?!


Meddig lesz szüksége a babának a kiságyra és a babakocsira? (ezt azért kérdezem, hogy használtat vegyek vagy újat)

kb 3 éves koráig. a babakocsi igénybevétele azon is múlik, h csak sétára veszek v kvázi közlekedőeszköz...

A babaruhákat hamar ki fogja nőni?

eleinte, az első pár hónapban igen, aztán lassabban gyarapodik a súlya, a hossza, viszont a sűrű évszakváltások miatt folyamatosan venni kell neki és ami tavaly télen jó volt, az idén már valószínűleg nem lesz az... szóval ebben az értelemben minden korban gyorsan kinövi a ruháit

Érdemes babamérleget vásárolni?

nem. elég kölcsönözni

Szoptatós párnának van értelme?

egyéni tapasztalat kérdése

Légzésfigyelő?

mindenképp legyen. méghozzá jó. 1 éves korg kell

Ágyneműt hol érdemes venni?

Attól függ, hol laksz. bababoltok, nagyáruházak lakberendezési osztálya

2014. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bocs, az elejét is másoltam véletlenül :)
2014. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Kisagy: ebből mi a legegyszerűbb, legolcsóbb darabot vettük meg es amint fel tudott állni -8 honaposan - lecseréltuk leesesgatlos gyerekheverore. Megoldás lehet az átalakítható gyerekagy is, amiről leszerelhetok a rácsok es heverove alakítható. Ez nyilván nem olcsó.

Babakocsi: 2 eves korig használtuk, ebből en a kicsit drágább, de jo minőségére szavazok.

Babaruha: nehány het alatt képes egy méretet nőni, igy csak par darabot érdemes beszerezni méretenkent.

Babamerleg: felesleges. Nekunka. Szomszéd házban volt a védőnő, bármikor le vihettem lemérni. Amúgy o is azt mondta, higy ha megvan a napi legalább hat db pisis pelus, akkor eleget eszik a gyerek.

Szoptatas párna: nem volt, de sokan szeretik.

Legzesfigyelo: nálunk nem volt ra szukseg, vagyis nem volt semmi olyan a terhesseg es a szules soran,a mi rautalt volna, igy azt nem vettünk. Sokaknak alap beszerezni.

Ágynemű: bababolt, vagy varratni.m

2014. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Babakocsit érdemes egy jobb minőségűt venni, átgondoltan, kipróbálva, főleg ha második babát is terveztek.

Babaágy: jó minőségű matraccal, sima 60*120 cm-es ágyunk van, a kicsi 25 hónapos, még mindig abban alszik, a tesója is kb ennyi idős koráig használta.

Szoptatós párna szerintem jó találmány, a nagyobbal nem volt, kicsinél áldás volt.

Légzésfigyelő. Ez rajtad múlik. Ha nagyobb/kertes/emeletes lakásotok van akkor bébiőr funkciósat érdemes venni.

Én ágyneműt nem vettem. Gumis lepedőt, feje alá textilpelenkát, és többféle vastagságú plédet. Szerintem a takaróhuzat, párna, baldachin tök felesleges. Rácsvédőt érdemes venni. De mindenképp olyat vegyél, amin oldalanként elegendő rögzítési hely van és olyan ágyat, amihez van hová rögzíteni.

Babamérleget mi vettünk, engem megnyugtatott. Először nem akartam, aztán a nagyobb annyira nem szopott az első napokban, hogy inkább vettünk és mérlegeltem.

2014. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mi 2 éves koráig használtuk a kiságyat, mikor már fel tudott kapaszkodni akkor kivettünk pár rácsot így ki-be járkálhatott.

kiságyat nem vennék használtan, vagy legalább a szivacs legyen új, az azért olyan, hogy lepisilik-kakilják, hányják, kifekszik...


ruhákat pillanatok alatt kinövi. 56ossal hozod haza, 1 hónaposan már 62est is hordhat, 3 hónaposan 68-ost :)


babamérleget szerintem megéri venni használtan, utána el tudod adni és így ingyen van. én béreltem, 10E-t fizettem összesen, annyiért már lehet venni... :/

szopipárnánk nem volt, nem hiányzott.


légzésfigyelő nekünk alap volt, arra tényleg áldoztunk, a legjobbat vettük újonnan, a családban nálunk sajnos volt bölcsőhalál, így nekünk kellett is.


ágyneműt nem érdemes venni! párnát nem használhat, mert egészségtelen, míg kicsi fulladásveszélyes, takarít szintén nem ajánlják míg magára tudja húzni és nem tud kitakarózni, addig hálózsák. van vékony és vastag is, ujjatlan és hosszúujjú, évszaknak megfelelőt vegyél, és lepedőt. én az auchanban vettem 2 lepedőt, bőven elég volt.

2014. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi a kiságyat kb 13 hónapos koráig használtuk,nagyon forgolódós volt (és még mindig az) a fiam,így egy 135*180-as ágyra cseréltük. Viszont ez is baba/gyerekfüggő,mert valamelyikük teljesen jól el van akár 2 éves korig is a kiságyban (vagy még tovább). Nem érdemes újat venni szerintem,csak a matrac ne legyen használt. Babakocsit mi még mindig használjuk,2 éves a fiam. Érdemes beruházni egy drágább darabra és felesleges újat venni szerintem. Mérleget lehet bérelni,nekünk nem volt légzésfigyelőnk,de mindenki döntse el maga. A fiammal nem volt,most viszont szeretnék egy szoptatós párnát,már a terhesség alatt is jól jöhet :) a ruhákat eleinte kb havonta (ha szerencséd van csak 2 havonta) ki fogja nőni,aztán lassul a növésben. Van olyan ruhánk,amit 8 hónaposan kapott és még jó rá :) de addig kb havonta új ruhatár.
2014. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

kiságy és babakocsi

mi használtan vettük mindkettőt. Kiságy átépíthető gyerekággyá így 6 éves koráig használhatja (40 EUR volt- Németországban élünk így EUR-ban tudom az árakat írni..) Babakocsi egy HARTAN márkájú használtan 180 EUR-ért vettük, újonnan 5-600 lett volna. Már 2 gyereket kiszolgált, a miénk a 3.-ig gazdája. Nagyon meg vagyunk elégedve vele. Mikor Mo.-on voltunk, kaptunk kölcsön egy Pierre Cardin-t, hát az katasztrofa volt a Hartanhoz képest, rémes volt a rugózása, és meglepően kicsi volt a mózeskosár. A kisfiunk akkor csak 2 hónapos volt, de már akkor végig ért a mózeskosárban.

A babaruhákat hamar ki fogja nőni?

4 hónapos lesz a babám, most 68-as ruhákat hord.

Érdemes babamérleget vásárolni?

Nem. Csak a koraszülött babákat kell nap mint nap méregetni. Egyébként felesleg, csak állandóan rástresszelsz, ha nem evett pont annyit a babád, mint amennyit előzőleg. A védőnő és a gyerekorvos úgyis méri majd amikor kell.

Szoptatós párnának van értelme?

Van. Én a terhesség végén már szoptatós párnával aludtam. A lábam közé tettem így valamennyi terhet le lehet venni a csípőről/medencéről. Az elején szinte csak szoptatóspárnával szoptattam, most a nagy melegben inkább fekve szoktam, mert így nem izzadunk úgy össze. Refluxra hajlamos babánál egyébként is jobb a párnás megoldás, mert úgy a baba feje feljebb van. Ki kell próbálni, aztán majd meglátod. (Fő hogy mindent tegyél meg annak érdekében hogy szoptass! :) )

Légzésfigyelő?

Nekünk nincs. Mindig háton altattuk, csak újabban az oldalára fekszik és úgy alszik. De itt Németországban egyébként az a hozzáállás, hogy hogyha a baba magától az oldalára, vagy hasára fekszik, akkor már nem kell tartani a légzésleállástól.

Ágyneműt hol érdemes venni?

Mi hálózsákot használunk (C&A, Ikea) Baldahin és rácsvédő bababoltból van, lepedőt anyukám vart. Vett 2 nagyot és csinált belőle 4 kicsit.


Jó babavárást! :)

2014. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kiságyat vehetsz használtat is, esetleg matracot veszel hozzá újat. Mi 2 éves koráig használtuk. Babakocsiból én újat vettem, a mózest 6 hónapig használtuk, a sportrészt majdnem 2 évig. 2 éves kora után vettem egy esernyő-kocsit, ha sokat gyalogolunk, vagy kirándulni még kell. Babaruhákat érdemes használtan, turiból, börzéről, bizományiból venni. Gyönyörű, teljesen újszerűeket szoktam venni. Babamérleget kölcsönöztem. Szopi-párnánk volt, de nem volt túl kényelmes. Még egyszer nem biztos, hogy vennék. Légzésfigyelőnk nem volt, de ha pl. koraszülött a baba, vagy bármi gond lenne, akkor vennék. Ágyneműt szerintem varratni érdemes. Sok méteráru boltban meg is varrják. Remélem tudtam segíteni :)
2014. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

Babakocsi - gyerekfüggő meddig használod, de 2 éves korig valószínű. Ha több gyerkőcben gondolkoztok érdemes talán újat venni, ha ráadásul kis korkülönbséggel, akkor olyat, amit tesóüléssel bővíthetsz.

Gyerekágy - nekünk örökölt babaágyunk van, matracot vettünk bele. A 3,5 évesünk még mindig abban alszik (nem akar itthon sima ágyon aludni. 70x140-es. Két rácsa kivehető, így amikor már ki tudott mászni, kivettük neki.

Babaruha - kezdetben gyorsan cserélheted a ruhákat, ráadásul 62 és 62-es között is van különbség. Tudom, hogy mostanában nem trendi, de amíg pici (olyan 6 hónapos korig) teljesen jó a body rugdalózóval. Az a legkényelmesebb a babának, és nem baj, ha nagyobb.

Babamérleg - Nem vettünk. Apum horgászmérlegével mértük hordozóstul, illetve a másik opció, hogy az otthoni mérlegre ráállsz babával és baba nélkül. Nekem sok helyen mondták, hogy csak az idegeskedésre jó, ha állandóan méred. Ha jól lakott és gyarapszik minden ok.

Szoptatós párna - Nincs. A terhesség vége felé keményebb párnát tettem a derekam alá, ha kellett, a szoptatást meg szintén egy keményebb itthoni párnával oldottam meg. Rátettem egy textilpelust és kész.

Légzésfigyelő - Van, bébiőrös. A fiunknál egyszer jelzett is, mert sokáig nem vett levegőt. Soha nem jelzett tévesen. Ez alap volt, mert a férjem is olyan halkan veszi a levegőt, hogy sokszor azért keltem fel, hogy él-e még. A fiunk meg rá ütött.

Ágynemű - Csak lepedőket vettünk, illetve a kiságyba fejvédőt. Hálózsákba aludt mindkét gyerkőc. 2,5 évesen váltottunk a nagynál paplanra, a párnát most kezdi használni. A kicsi még hálózsákos, bár ebben a melegben könnyű takarót kap.

2014. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre nem tudok válaszolni mert még nekem is pici a baba (2 hónapos múlt)

Viszont a babaruhákból már a harmadik méretnél tartunk ezalatt a 2 hónap alatt, 56-osban hoztuk haza, aztán már kb 4 hét múlva 62-es kellett most meg már 68ast hord.. Szóval azokból újat, drágát nem érdemes venni.

Babamérleget mi vettünk mert nagyon jó akcióban járt lázmérővel együtt, de kölcsönözni is lehet. A lényeg hogy jó ha van otthon egy, mert anyatejes babánál máshogy nem tudod mennyit evett ami eleinte sokszor hasznos (én innen tudtam meg hogy csökken a tejem..).

Szoptatós párnát vettem, szoptatáshoz nem használom viszont nagyon jó volt eleinte a kiságyba, mert olyan érzést adott a babának mintha körül ölelné valaki. Nem is tudott nélküle aludni : ))

Légzésfigyelő? Mindenképpen!!! Nekem problémamentes volt a terhességem, a baba is full egészségesen jött haza a kórházból, mégis egyik hajnalban bejelzett és fel kellett ráznom őt hogy levegőt vegyen :( Az élete múlt rajta. Kivizsgálták, makk egészséges, de ilyen picik "elfelejthetnek" levegőt venni ha túl mélyen alszanak.. Ne kockáztass szerintem..

2014. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!