Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A barátnőm azért akar gyereket...

A barátnőm azért akar gyereket vállalni, mert már unja a munkahelyi robotot? Ez normális hozzáállás manapság?

Figyelt kérdés

A barátnőm 3 éve dolgozik 8 órában (irodában, diplomáinak megfelelő munkát, viszonylag lazázva). Előtte egyetemre járt, két diplomát szerzett. Egy éve van férje (velünk egyidős), aki szintén többdiplomás ember, fejesként dolgozik egy bankban.


És a barátnőm most azzal állt elő, hogy ugyan nem akarja még a szabadságát feladni (de ott a bébiszitter, nagyszülők nincsenek elérhető közelben), de szeretne már gyereket, hogy kikapcsolódjon, otthon lehessen sokat és kicsit pihenjen.


Eleve furcsa, mert egy évnél tovább nem engedik otthon maradni (mármint nem törvényileg:D), szóval csak egy évet tudna "pihenni", mondtam neki, hogy inkább PhD-zzon, ha ez a cél, de annyira nem akarok beleszólni persze.


Ez így lesz, tud majd pihenni, vagy csak naiv?:) Más is szült azért, hogy pihenjen?


27 éves a barátnőm



2014. júl. 26. 09:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
27 évesen már benne van a pakliban, hogy valaki szülni akar. Tedd te is azt.
2014. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
ez az év kommentje:D mindjárt megyek is szülni!:D
2014. júl. 26. 10:05
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
furcsa elképzelései vannak a pihenésről :) Bár biztos ez is megoldható, ha tényleg a bébiszitter neveli majd fel a gyerekét.
2014. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát a pihenést lehet hogy nem szó szerint értette..csak pl.kikapcsolódna az irodai taposómalomból. Az anyaság másfajta elfoglaltságot jelent. Korban,egzisztenciában pedig ott tartanak hogy jöhet a baba. Nálam is az utolsó lökést a munkahelyi helyzet adta (már nagyon elegem volt)..persze nem csak emiatt,amúgy is egyre gyakrabban jött elő a gyerektéma. Csak annyit tudjon, -hogyha szó szerint gondolta és alvásra vágyik -akkor ne babázzon :-)
2014. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem teljesen normális hozzáállás. Én 33 évesen ugyanezt tettem. 12 év robot után. 3 év itthon, aztán új helyen kezdtem. Nálam már fásultság volt a 12. év végén. És igen, kipihentem magam! :)
2014. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Hát pihenni nem fog, bár szerintem ez csak duma, szeretne gyereket és kész. Nyugodtan vállalhat is, van férje, munkája, egzisztencia és már a korban is benne van.
2014. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
3%
3 ev munkában elfáradt es gondolja, hogy ha gyereket szül, akkor majd kipihenni magat? Ennyi esszel tényleg kapott diplomát???? Bar ahhoz nem kell ész, eleg ha seg.ge van az embernek magolni..... Baxus....
2014. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen, ez bennem is felmerült, hogy 1 évet szeretne otthon pihenni, lógatni kicsit a lábát.:) Végülis, ez nem rossz, és egy év olyan gyorsan elrepül:)


Szerintem egyébként megérdemli a pihenést, mert ügyesen csinálta az életét eddig is, csak olyan vicces volt, hogy alvásként fogja fel azt az egy évet:))

2014. júl. 26. 10:13
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sem csak a munkahely miatt akár babát, hanem sok tényező egyszerre játszik közre neki. Ő tudja.. pihenés.. hmm hat az a gyerektol is.függ. vannak nagyon jó es nyugodt babák, de a többsége sztem nagyon igényli a folyamatos ugralast, törődést.
2014. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Azt mondta, nem érzi azt, hogy babát szeretne (egy 27 éves nő ilyen háttérrel még "nincs benne a korban"), hanem szeretne pihenni, és kitalálták ezt.


Teljesen megértem őt, én ugyan még nem dolgoztam 8 órában, de biztosan nagyon fárasztó lehet évekig ez...


A folyamatos ugrálást nem hiszem, tényleg ott lesz a bébiszütyő erre az esetre, így tényleg jó helyzetbe szül, ha szül:)

2014. júl. 26. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!